Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy volt erőtök végigcsinálni...

Hogy volt erőtök végigcsinálni a szülést?

Figyelt kérdés

Itt most nem az érdekel, hogy "Arra gondoltam, hogy mindjárt megszületik a babám...", nem a lelki erő érdekel.

Ha mondjuk a kismama felkel kedd hajnali 5 órakor, takarít, főz, stb., majd olyan este 8 fele beindul a szülés és vajúdik 19 órán keresztül, az hogy bírja? Hogy hogy nem dől ki a fáradtságtól? Akárhogy nézzük, több mint 34 órát van fent, mert szülés után még aranyóra, stb.


2021. jan. 11. 20:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
En kb. hajnali 4 kor keltem nagyon enyhe gorcsokkel. 6 fele tagulasos verzesem volt. Aznap reggel kellett NST re is mennem, ott mondtam az orvosnak h fajasaim vannak, verzek. O azt mondta vizsgalat nelkul hogy ez normalis. Hazamentem 11-12 kozott peobaltam aludni de kb 8 percenkent felkeltem a fajasokra. Utana tettem vettem csinaltam a dolgom. Kb ejfelre lettek olyan erosek hogy mar nem birtam masra koncentealni. Hajnali 2-3 kozott ertem a korhazba. Ott beontes, a magzatvizem egy mehszajvizsgalat kozben elfojt, illetve az utolso ket oraban oxit is kaotam. A baba delutan 14:27 kor lett meg. Az izgalomtol nem tudtam aludni pedig csak 18 fele hoztak nekem. Szoval 34 ora vajudas+szules es utana se tudtam aludni az izgalomtol. Igy belegondolva durva de akkor es ott nem ezzel torodtem. Utolag nem tunik annyira veszesnek es akkor sem ereztem annak. Meg egyszer vegigcsinalnam a babamert 💕 (lassan 5 honapos)
2021. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

Péntek reggel bementem a kórházba mert lelassult a baba mozgása. órákon át nstn voltam majd javasolták hogy be kellene indítani, igent mondtam rá. Hazamentem , párommal együtt mentünk vissza pénteken 5 kor , este 9 kor kaptam egy hormonnal átitatott tampont ami 24 órát volt fent. Kb este 10 felé elkezdett fájni a derekam olyan 5 percenként fel percig kb . Fájt, de elviselhető volt , aludni nem, de bobiskolni tudtam , ez ment másnap délután kb 6 ig. Utána beindult a fájdalom jobban akkor már bobiskolni se tudtam volna , este 11 kor elfolyt a magzatvíz, brutális erősségű fajasok jöttek, 00:14 kor pedig kibújt a kis csodám ❤️

Utána aranyora , varrás , szoptatási tanácsadás és miegymás kb hajnal fél 4 körül kerültünk a kórterembe. Bármilyen kimerült voltam nem tudtam aludni, a baba a mellkasomon volt , egyszerűen képtelen voltam letenni , aznap nem aludtam tényleg semmit 4 kor mentünk haza délután . Én sem tudom hogy volt erőm , de tény, valahonnan volt .

2021. jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
9%

Én szülés előtti éjjel semmit sem aludtam, már a kórházban voltam és melettem vajúdott egy csaj, így semmit sem pihentem.

Nappal vizsgálatok stb, este ballon, úgy volt éjjel pihenek az tágít és reggel 6 kor menjek a szülő szobára, na igen, ez volt a terv, komplikáció lett a ballon felhelyezes után így a szülés akkor kezdődött, fent voltam ugye előtte éjjel, és aznap éjjel, és másnap 11 kor még mindig vajúdtam, 12 kor lett meg a baba, utána is csak este 11 kor tudtam aludni 3 órát!. Úgy bírtam ki hogy sehogy, igazából a végén már mondtam hogy oljenek meg én ezt nem bírom, meg majsbem elaludtam, rosszul voltam, szedultem, állni nem bírtam már, már a legrosszabbat kívántam kívántam magamnak. Tényleg csak a baba miatt tartottam valamennyire magam. Ha ez a helyzet nem ő érte lett volna akkor sztem fix h ki ugrok az ablakon mint h ezt végig csináljam. Pláne a végén amikor nyomni kell és tényleg kéne az erő és neked már semmi erőd.

Aztán végül csak sikerült :) meglett a drága kincsem.

Nagyon nehéz volt, ha pihentem volna előtte biztos hogy egy ici picit jobb lett volna

2021. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Igaz császár, de fizikailag az is nagyon kimerítő.

Nekem este kezdődtek a fájásaim, ami miatt egész éjjel nem aludtam, mert olyan érzés volt mintha kést döfnének a hátamba, a fájdalom hatására meg dolgozott bennem az adrenalin.

7-kor felkelt a férjem is, bementünk a szokásos NST-re, aminek az eredménye irány a műtő.

Volt aranyóra, minden szép és jó, babát éjjel elvitték, de utána 2x sétáltam el a folyosó végére és vissza hozzá olyan fájdalommal, hogy kiesnek a belső szerveim.

És éjszaka se tudtam aludni, egy az adrenalin, kettő izgultam hogy fogom ellátni ilyen fájdalommal és gyengeséggel a picit, mert az osztályon azt mondták, ha nem bírnak vele éjszaka is behozzák hozzám.

Három meg 2 óránként jöttek éjszaka is szurit adni, meg vérnyomást mérni, meg a sebemet ellenőrizni.

Reggel 7-kor meg már vizit, meg rokonok mikor tudtam volna végre pihenni.

Nem aludtam szerintem azon az éjszakán se, utána meg a baba tartott ébren 4 évig, bár most négy évesen se egy nagy alvó.

2021. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a válasz: nincs választása az embernek. És ha már annyira álmos, akkor elalszik két fájás között akár ülve is (velem is így volt). Ez nem egy tudatos döntés, hogy ébren kell maradni, hanem egyszerűen ébren maradsz, mivel a szülés aktív folyamat. Utána ha szerencsés az ember, az újszülöttek még elég jó alvók, úgyhogy lehet akkor aludni, amikor ők is, de behozni ezt a lemaradást (ami egyre csak halmozódik) évek múlva lehet csak legfeljebb :D
2021. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Off kérdés lesz, de hüvelyi szülés után hogyhogy ilyen gyakori, hogy csak órák múlva kapod meg a babát? Annyian írtátok, hogy X óra múlva "hozták" a babát... Hogyhogy elvitték? :O Császárnál tudom, hogy 5-6 óráig anyukának feküdnie kell és addig általában a baba a csecsemősöknél van, de problémamentes hüvelyi szülésnél miért vitték el?

Csak kíváncsiságból kérdezem, nálunk szüléskor fel se merült, hogy ne legyen azonnal velem állandóra, az arany(két)óra után csak egy 10 percre vitték el gyorsan, hogy a gyerekorvos megnézze, meg másnap ugyanígy a hallásvizsgálatra, de ennyi.

#4 voltam

2021. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Utolso: masodik lanyom a szuleskor fertozest kapott, en pedig annyi vert vesztettem hogy veratomlesztest kaptam,ezek miatt 5oraval kesobb kaptam meg. Harmadik lanyomat viszont merlegeles utan odaadtak es velem egyutt toltak fel a csecsemoosztalyra es azota is velem van 0-24ben.

Elso babam csaszaros volt, na ot kb 32oran at nem lattam pedig mindketten egeszsegesek voltunk:(

2021. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Basszus, #27, az nagyon nehéz lehetett :( A 32 óra különlét is meg a második lányodnál a komplikációk is. Minden elismerésem!
2021. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

26-os nekem a varrasnal visszaadtak a gazt, vegig szivhattam (mert annyira fajt a varras) es es nagyon bekabultam tole, mint egy drogos XDDD szoptatni se engedtek a babat, utana meg jott a furdes ido gondolom amiatt nem hoztak "feleslegesen". Igy utolag mar banom hogy miert nem szoltam es kertem mert 1-2 oraval a szules utan mar jobban voltam.

21 es vagyok

2021. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

13-nak.

Igen első gyerek, de pont azért mert ilyen könnyű volt a szülésem, teljesen bebeszéltem magamnak, hogy a következő babánál szenvedni fogok. Nem bírom a fájdalmat, a béka feneke alatt van a fájdalomküszöböm. Így több gyereket nem vállaltam be. Pedig 4 gyereket akartam.

2021. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!