Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet tenni valamit a könnyebb...

Lehet tenni valamit a könnyebb szülés érdekében?Komplikációk elkerülése?

Figyelt kérdés

Gondolok itt mozgásra,teákra ...bármire amivel meglehetne könnyíteni illetve felkészülni rá.

Én személy szerint rettegek,rémálmaim vannak :(

23 hetes vagyok,hozzá teszem,hogy könnyű terhességem van,eddig semmi panaszom nem volt és probléma mentes terhesség,egészséges kislányt várok csak maga a szülés elrémíszt.



2021. jan. 15. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hinni
2021. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Csaszarmetszest kersz es a kiirt idopontig megnyugodsz es varsz. En annyira feltem hogy a doki mondta hogy kiir csaszarra mert felt hogy elvetelek. Azt mondta minden megoldhato es ha szeretnek testvert neki ne erjen trauma. Azt is hozzatette hogy tapasztalata az ha valaki fejben ellenkezik nem fog rendesen tagulni es ugyis surgossegi vege. Jo dontes volt utana elvagtak a felelmem .
2021. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem lehet császármetszést kérni. Ha egy orvos engedi a választást, az törvényt szeg. Ezt a “hogyan akarok szülni” döntés lehetőséget már eltörölték. Gondolom magán klinikákon még van az a pénz..


Én a felkészülést szülésznők előadásaival kezdtem meg (nem, nem a szülés videókat néztem meg, hanem szülésznőkkel beszélgetéseket). Körbe jártam a helyi kórház lehetőségeit - hogy néz ki a szoba, hogy zajlik ott a 3 nap, mit kell bevinni, milyenek a szülésznők. Aztán az utolsó hetekben málna levél tea. A többi magától jön, arra nem lehet felkészülni. Maximum ha külön dúlád van, aki a szülés előtt is készít már téged lelkileg.

2021. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam mint te, sosem rettegtem semmitől ennyire . Aztán ahogy telt múlt az idő és egyre nehezebb lett a terhesség már csak túl akartam lenni. Végül durván gyors szülésem volt, talán egy óra nagyon erős fájdalom és 10 perc kitolas. Ennek ellenére ha most újra teherbe esnek ugyanúgy rettegnek a masodik szulestol is, hiába volt extra gyors az első .
2021. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
#3 persze hogy nem lehet, kitalal az orvosa egy indokot. Mas orszagban valaszthato itthon sajnos nem de azert meg vannak normalis lelkuletu orvosok akik nem kenyszeritenek ra valamire amit nem akarsz.
2021. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem a konnyebb, es gyorsabb szules erdekeben a malna level teat ajanlottak. Megkerdeztem a nogyogyaszomaf azt mondta vagy hasznal vagy nem de artani nem fog.igy en ittam a 36.hettol, kb 5 ora alatt szuletett meg termeszetes uton a kisfiam. Az hogy ez segitette e vagy egyebkent is ilyen gyorsan ment volna azt ugye nem tudni.
2021. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mindenféle képpen természetesen szeretnék szülni,a gondolat,hogy felvágják késsel a hasam sokkal ijesztőbb...ezt mindenféle képpen elkerülném.

Németországban élünk,itt is fogok szülni,itt gát védelem is van egyébként,ami szerintem pozítív.

2021. jan. 15. 14:35
 8/16 A kérdező kommentje:

A málnalevél teát utolsó hónapban ajánlják?

Mindenféle képpen meg kérdem a nőgyógyászomat erről,ha nem is segít és nem is árt akkor nincs sok veszítenivalóm.

2021. jan. 15. 14:37
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Olvass utàna a fàjdalomcsillapìtàsi lehetősègeknek, beavatkozàsok előnyenek, hatrànyànak, ìrj szülèsi tervet. Tanuld meg a szüléssel kapcsolatos kifejezéseket, amiket mèg esetleg nem tudsz. Mozogj rendszeresen. Dolgozz, amìg csak bìrsz.

Biztosan fognak tàmogatni a szülőszobàn, de te magad is figyelj oda, hogy egyèl-igyàl, mozogj vajúdàs közben, ès kitolàs közben ne feküdj a hàtadra.

Kèszülj fel szoptatàsi ismeretekkel.

2021. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Gatvedelem itt is van. De azért első gyereknél sokszor nem jön össze. Illetve sok helyen (pl Dánia) azt jelenti a gatvedelem, hogy hagynak szétszakadni a pi.ba. Barátnőm így járt. Az se jobb...

Szoval en azt mondom, hogy ha természetesen akarsz szülni akkor ott csak a szentlelek segíthet, minden más “praktika” csak önámítás. Gyakorlatilag egy rohadt nagy lutri. Kívánom, hogy szerencséd legyen.

2021. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!