Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Késői halvaszülés (39. hét,...

Késői halvaszülés (39. hét, császárral) után mik a kilátások? Ismertek ilyen valós eseteket? Hogy alakult utána? Mikor lett kövi baba? Hüvelyi szülés lehetséges utána? Mikor?

Figyelt kérdés

...pár hete történt velem 39. héten egyik nap nem éreztem mozgást és bementünk a kórházba, de nem találtak szívhangot...én sokkos állapotban gyenge/gyáva módon a császár melett döntöttem. mert a méhszájam nem volt egyáltalán nyitva, és így 12 óra vagy több is lehet a hüvelyi útvonal. Utólag most tartok tőle, hogy a következő terhességnél komplikációk lehetnek illetve többet kell várni ha természetes szülést szeretnénk..

Volt még valaki így, vagy közelibb ismerőse, rokona?



2019. szept. 29. 13:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is sajnálom, ami veled történt.

Másodszor szerintem jól döntöttél, ilyen esetben a császár sokkal kevésbé nehéz módja a szülésnek.

Emiatt semmiféle nehézséged nem lehet késöbb, a szervezetre ugyanolyan hatással van, mintha élve született volna a gyerek. Igen sok mindenki szül császárral és ez a következö terhességeknél semmiféle komplikációt nem okoz, söt egy természetes, hüvelyi úton történö szülésnek sem akadálya. Viszont csázsár után legalább egy-másfél évet szoktak javasolni a következö teherbeesés elött. De ezt a nögyógyászoddal beszéld meg, ö ismeri legjobban az általános állapotodat.


Szóval emiatt ne idegeskedj, elvileg semmi akadálya sem újabb terhességeknek, sem természetes szüléseknek.

2019. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon sajnálom. Nem értem mi a gondod a császárral, fura, hogy ez érdekel ennyire ekkora trauma után. Nem voltál gyenge, gyáva, ez hülyeség. Hogy mikor lehet új terhesség azt a nőgyógyásszal kellene megbeszélni.
2019. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Miért fura? Mert most nem a lelki részéről kérdezek egy ilyen traumának?? Igen szarul érzem magam, és legszivesebben felhasogatnám az ereim. De ezzel senki nem tud semmit se kezdeni, csak az idő meg talán egy minimális remény, hogy lehet még "jövő"...bár már nemigen reménykedem, minek is..én is tudom, hogy ezt a babát sose kapom vissza! Na ez a nem fura?? ez a jó ilyenkor? Gondoltam érdeklődöm másoknak hogy alakult, akik hasonló helyzetben voltak. Meg miért ne érdekelhetne a "technika" része a dolognak?? A kórházban győzködtek, hogy jobb lenne ha megszűlném, mert a császár miatt a késöbbi terhességnél nőhet a komplikációk esélye!! És utána utána olvastam, sajnos valóban nő a komplikációk(vetélés, méhrepedés stb stb) esélye, ha kis %ban is, de nő. És én már benne voltam egy ilyen kis %-ban. Bizony már előre rettegek, hogy baj lesz. Mert engem már nem nyugtat meg, hogy "oh minden rendben lesz" ezt mondták pár hete is, aztán...
2019. szept. 29. 14:30
 4/25 A kérdező kommentje:
Lehet egy másik kérdés kategóriában a legoptimálisabb öngyilkossági stratégiákról fogok kérdezni... igen most mindenféle gondolatok cikáznak a fejemben. Ha fura, ha nem.
2019. szept. 29. 14:34
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősnek szinten a 39. Heten halt meg a babája, ő megszülte, picit több, mint egy évvel később egészséges kisfia született.


A csaszar kapcsán, szetintem (laikus vagyok, úgyhogy lehet butaságot írok), ha huvelyi szulest szeretnél ugyanannyi idő, mint egy vbac-nel. Ez általában 18 hónap, egyes orvosok több, mások rövidebb időt javasolnak.


Részvétem

2019. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordulj szakemberhez, pszichológushoz,vagy pszichiáterhez! Ez nem ciki, kemény dolgokon mentél keresztül, néhány beszélgetést megérne a dolog, hogy jobban legyél. A császár után is szoktak második gyermeket vállalni a nők, akár úgy is, hogy utána hüvelyi úton szülnek, mivel számomra tök mindegy hogy jön ki a baba, ezért nem értettem, hogy miért baj neked ha császár lesz a második szülésed is.
2019. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem érdekelnek a pszichológusok. Régebben voltam

párnál egyéb okokból és segíteni nem segített, pedig közel sem ekkorra tragédia volt a probléma. Nekem nem válik be szöveg, ami másoknál igen. A gyógyszereket sem tartom megoldásnak.

És tisztában vagyok, hogy császár után is szülnek hüvelyi úton. De igen sok esetben az orvosok inkább császároznak ismét, pláne ha kiderül hogy rizikós esetről van szó, pl. cukorbetegség,vérnyomás problémák, vagy előzőleg halvaszülés(kiemelés). Nos ezért érdekelnek releváns esetek, tapasztalatok.

2019. szept. 29. 16:08
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

Én is a császárt választottam volna, bízva abban, hátha még él a baba.

Egyik ikres csoportban van egy nő,tavaly év végén halva született a babája, tavasszal ikrekkel lett terhes.

Nekem 3. Császárom lesz. Első természetes szülésnek indult, de elhúzódott, valószínűleg ezért is lett fogyatékos a lányom. Második szülésnél kértem a császárt. Inkább legyemeg gyorsan, egészségesen, nem ragaszkodom a természetes szüléshez, most is császár lesz, mi el ikreket várok. Inkább császár, mint hogy vajúdás közben oxigén hiányos legyen....

2019. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem :(

Nekem 37 napos volt a fiam mikor meghalt(másfél hónapja volt...)

Azt mondták próbálkozni kB 1 év múlva lehet és ha a seb engedi szulhetek hüvelyi úton.... Ez seb függő is és a te egészségügyi allapotodtol függ hogy hogyan szulhetsz.

Tudom mit érzel..... Leirhatatlan a fájdalom, de egyszer könnyebb lesz. Kivanom a legjobbakat neked és tarts ki! Jövő ilyekorra már lesz egy szivárvány babád ❤️🤞🙏🤲

2019. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon sajnálom ami veled történt, de valahogy nekem is fura h gyakorizol amikor állítólag ki vagy bukva. Nekem élni se volna kedvem nemhogy netezni meg írkálni. Szóval ezért fura másnak. De hát nem vagyunk egyformák.
2019. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!