Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus agalactiae-t...

Streptococcus agalactiae-t találtak a hüvelykenetemben és e. Colit. Nagyon-nagyon félek, hogy a baba megfertőződik a születésénél. Tudok valamit tenni a veszély csökkentésére?

Figyelt kérdés

Sok cikket olvastam ezzel kapcsolatban, hogy adnak antibiotikumot szülésnél, de akkor sem 100%, hogy nem betegszik meg a baba, ami nagyon súlyos is lehet nála.

Annyira félek, hogy baj lesz.

Terhességem elején még semmit nem találtak, rengeteget tisztálkodom, fertőtlenítek mindent - nem is értem, hogy hogy kaphattam meg ezeket a baktériumokat épp terhesség alatt:(((((

Kaptam most antibiotikumot, de ez csak lecsökkenti a baktérium mennyiségét, kiírtani nem fogja.


2008. dec. 2. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, mint Te. A terhesség alatt a szervezet legyengül, ezért, ha fogékonyak vagyunk rá, sajnos elszaporodnak. Egyébként nekem a doki azt mondta, hogy azért nem leet kiírtani őket, mert a normál hüvelyflórának is részei, csak akiknek nagyobb az ellenállása velük szemben, azoknál nem szaporodik el és nem is lehet kitenyészteni őket olyan gyengék és kis mennyiségűek.

Én is kaptam rá Augmentint és a kezelés után a kenetem negatív lett, de ettől függetlenül fogok kapni antibiotikumot, mert lehet, hogy szülés előtti nap még nincs jelen, szülésre meg elszaporodik. :(

Nem a tisztálkodással van a probléma sajnos, egyszerűen fogékonyak vagyunk rá. Én próbálom azt programozni, hogy nem fogja elkapni a babám, egészségesen jön világra. Én is nagyon féltem őt. :( Pozitív gondolkodás!!! Sajnos mást nem tehetünk...

2008. dec. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Még annyit tudsz tenni, hogy ha téged is kikezelnek, akkor óvszer nélkül ne szeretkezzetek a pároddal, mert sajnos ők is visszafertőzhetnek minket. :(
2008. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andika82 ***** válasza:

Szia

Nekem csak hasonló a problémám, én HPV-s vagyok.

Vettek mintát, és az eredmény sok alacsony és kevés magas kockázatú vírus jelenléte. Az a doki aki levette a mintát, közölte, hogy ennek semmi jelentősége nincs. Az én dokim, viszont ennél lelkiismeretesebb, és mivel szülésnél a baba fertőződhet, ezért 100%, hogy császár lesz a babuci védelme érdekében. Szülés után pedig elkezdjük kezelni a problémát.

Ne aggódj, az orvosod biztos nem, hagyja, hogy a babó fertőződjön.

Szép babavárást :-)

25 hetes

2008. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Veszélyeztetett kismama vagyok. Már a 9. héttől nem szerelmeskedhetünk:((((

Most s 34. hétben vagyunk és azzal ijesztegetnek, hogy tuti, hogy idő előtt megreped emiatt a burok és tuti koraszülöt lesz a baba.

Ami az aggodalmamat tovább növeli, hisz még nem érett újszülött és az immunrendszere sem olyan, mint egy éretté.

2008. dec. 2. 10:14
 5/17 anonim ***** válasza:

Megint 1. vagyok. Ne aggódj a burok miatt! Nekem már a méhszájam is nyitott, mégsem repedt meg. Kíméld magad, ne hasból kelj fel az ágyból (akkor szokott magától megrepedni állítólag). Gurulj oldalra, tedd magad alá a kezed és karból nyomd fel magad.

Az unokatesóm egyébként 34 hétre szült és inkubátor sem kellett.

2008. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én is rákérdeztem a császárra, de azt mondta az orvos, hogy ez nem indok.

Egyébként csak szülésznőm van, mert ez az SZTK-s orvos szülést nem vezethet le és ez a 30. héten derült ki.

Mostmár senki sem vállalna el.

2008. dec. 2. 10:20
 7/17 anonim ***** válasza:
És ha megreped a burok magától, akkor automatikusan kap a baba is antibiotikumot, tehát még inkább odafigyelnek Rátok.
2008. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy a császár Streptococcus esetén még veszélyesebb is. Hát nem tudom, miért...
2008. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a bíztatást.

Mindenkinek sok boldogságot.

2008. dec. 2. 10:40
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!En kint elek kulfoldon es nekem is volt GBS fertozesem amit a 12.hettol kimutattak.Sokaig nem kapam semmit majd a harmadik trimeszterben kaptam augmentint es a kesobbiekben emeltek a dozist.A kismama konyvemre ragasztottak egy figyelmezteto matricat,(itt ugyanis nincs fizetett orvos es minden egys alkalommal mas doki latott,kommunikalni ok csak a kiskonyvemen keresztul tudtak)hogy nekem feltetlenul kell kapnom a vajudas alatt antibiotikumot.Azt mondtak,hogyha elfolyik a magzatvizem vagy beindulnak a fajasok azonnal rohanjak a korhazba es ne varjak az ot perces fajasokig,mert akkor mar nincs eleg ido a ket adag antibiotikumra.Rohantam,megaptam es meg csak eszukbe sem jutott megcsaszarozni hanem termeszetes uton indult el a szules.A kicsikem most 12hetes.Ne aggodj az antibiotikum mellet nagyon kicsi az esely,hogy a babaval tortenik valami a szulocsatornaban.Sok sikert.
2008. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!