Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus agalactiae-t...

Streptococcus agalactiae-t találtak a hüvelykenetemben és e. Colit. Nagyon-nagyon félek, hogy a baba megfertőződik a születésénél. Tudok valamit tenni a veszély csökkentésére?

Figyelt kérdés

Sok cikket olvastam ezzel kapcsolatban, hogy adnak antibiotikumot szülésnél, de akkor sem 100%, hogy nem betegszik meg a baba, ami nagyon súlyos is lehet nála.

Annyira félek, hogy baj lesz.

Terhességem elején még semmit nem találtak, rengeteget tisztálkodom, fertőtlenítek mindent - nem is értem, hogy hogy kaphattam meg ezeket a baktériumokat épp terhesség alatt:(((((

Kaptam most antibiotikumot, de ez csak lecsökkenti a baktérium mennyiségét, kiírtani nem fogja.


2008. dec. 2. 09:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

szia!

hm nem tudom hogy még él ez a fórum de a kérdezőtől szeretném mgekérdezni hoyg elmúlt a bajod a gyógyszer hatássára???

mert nekem is ugyanaz a baci van benne ea hüvelyembe mint neekd volt.és augmentint kaptam rá

2011. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó

Ezt a kérdést az 1. babám terhessége alatt írtam ki. Akkor nem tudták kiírtani, így szülésnél kaptam antibiotikumot, és a baba is kapott gyógyszert. Semmi bajunk nem lett szerencsére.

Éppen 2 hete született meg a 2. babánk és érdekes módon ezen terhességnél nem volt streptococcus egyáltalán a szervezetemben. E.coli volt, augmentin kiírtotta, így szülésnél semmit sem kaptunk egyikőnk sem, mert negatív lett a 36. heti tenyésztés is.

Szerintem neked is hatni fog az augmentin, legfeljebb szülésnél ti is kaptok antibiotikumot.

Minden jót nektek!!!!

2011. márc. 9. 18:54
 13/17 anonim ***** válasza:

szia!

utolsó vagyok

én nem avgyok terhes még csak 21 éves vagyok,már vége az augmentin kúrának de még mindig van enyhe folyásom.

most akkor várjál nem értem ,szóval találtak nálad e.colit és streptococcust kaptál rá antibiotikumot és nem múlt el?? utána megint kaptál a babával együtt és utána elmúlt??

neked okozott amúgy vmilyen tünetet? nekem enyhe viszketést és iylen fehéres túrós tapadós folyást,,

miután végeztél a kúrával mit tapasztaltál? avgy nem is okozott nálad tüntetet?jaj én úgy félek hoyg nem múlik el n már készen vagyok!!!

amúgy GRATULÁLOK!!és örülök hogy írsz!! sokat segítessz ezzel!!

2011. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Amikor az 1. babával terhes voltam, akkor voltak ezek a bacik bennem. Akkor kaptam többféle antibiotikumot, de nem penicillin származékot, mert azt hitték, hogy penicillin érzékeny vagyok. Így mentem szülni, hogy bennem volt ez a baci. Terhesség alatt kimondottan veszélyes a streptococcus, mert a babát megfertőzheti elég rendesen.


Rá 1,5 évvel megint babát vártunk, megint kitenyészett a terhesség elején, ekkor mondtam, hogy próbáljuk meg a penicillint, mert nem akarom végig izgulni a terhességet, így kaptam augmentint. És egész terhesség alatt nem tenyészett ki semmilyen baci, gomba, semmi.


Tünet: 1. terhességnél: vizes, fehér folyás, doki szerint gennyes folyás volt.

A baba születése után is volt valamennyi folyás, de a kúra után már semmi sem volt.

Igaz, nem voltunk együtt a párommal, mert veszélyeztetett voltam.

A párodat kezelték? Mert, ha nem akkor tuti, hogy tőle visszakapod a fertőzést.

2011. márc. 11. 14:17
 15/17 anonim ***** válasza:

a barátom is elment és neki is találtak ilyen coccust ő is augmentint kapott,de nem érintkeztünk azóta amióta iylen bajom van,

de nekem nem múlt el a folyás:((( pedig tegnap reggel vettem be az utolsót:((hozzáteszem hogy amikor benyúltam fürdés közben a hüvelyembe akkor más volt a folyás nem olyan taapdós mint korábban hanem fehéres vizes,és nincs szaga)

te használtál vmiylen hüvelyflóra visszaállítós kúpot a doki nekem nem adott ilyet,ráadásul 3 hét múlva kell visszamenni.

2011. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem használtam, mert terhesen nem lehet, egyébként használtam volna. A két terhesség között használtam Vitagin C-t, de nem használt, hisz ugyanúgy kitenyészett a baci.

Csak a tenyésztés tudja kimutatni, hogy mi a helyzet most veled. Addig ne izgulj. 3 hét azért jó, mert addig vagy visszatelepszik a baci vagy sikerült kiírtani. Ha most mennél, több, mint valószínű, hogy nem találnának semmit.

Ne aggódj, ez tényleg "csak" terhesség alatt okoz(hat) bajt, ott is "csak" a babánál.

A nők 30-40%-ban megtalálható a streptococcus.

Az e.coli pedig egy sima bélbaktérium.

Ne izgulj ennyire. Egyébként ezzel a bacival 2x azonnal teherbe estem, abban sem okozott gondot, pedig 35 éves vagyok.

2011. márc. 11. 15:37
 17/17 anonim ***** válasza:

de akkor miért nem múlik el miért érzem úgy hogy még mindig néha viszket ráadásul folyásom is van:((

nem hiszem el hogy nem leeht kiírtani.

jaja bocsi hogy itt nyavajgog de én már fél éve szenvedek iylen nőgyógyászati problémával ,előszőr az sztkban voltam és ott mindig azt mondták hogy gombás vagyok ,most küldték el tenyésztésre a kenetetet és nekem is az van benne mint ami neked volt,gombám nincs ,,akkor miért nem últ el az antibiotikumtól:(lehet fel kéne hívni a dokit?

2011. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!