Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány hetesen "szabad" megszüle...

Hány hetesen "szabad" megszületnie a babának?

Figyelt kérdés
Van aki 36ot van aki 37et mond, hogy akkor már nem baj. Szerintetek?
2021. jan. 21. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 37 után már nem számít koraszülöttnek.
2021. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a 31. héten született. Hálistennek a kis súlyon kívül semmiféle probléma nem adódott, kb. 6 hónapos korára behozta a két hónap lemaradást.
2021. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Fiam 36 héten született de nem vették koraszülöttnek mert 3113 gramm volt. Azt mondták kisebb súlynál az lett volna, 37 héttől nem veszik annak nekem ezt mondták a korházba. / ha ilyenkor is kis súlyú nem koraszülött/
2021. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Elvileg 36+1-től már a 37. hétnek számít és az nem koraszülés. Magánkórházakban legalábbis így számolják, hogy onnantól fogadnak, vagyis ha egyéb baj nincs, akkor onnantól már nem viszik PIC-re a babát.
2021. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

36+1 az nem 37. hét hanem 36.

A hivatalos állás pedig az amit más is leírt, hogy betöltött 37. héttől nem koraszülött.


A 36 hétre született hiába van jó súlyban akkor is koraszülött, de ettől még ha jól van nem kell koraszülött osztályra kerülnie. De ettől még koraszülött.


Egyébként sok szakember (nem itthon) harcol azért, hogy 39 hét előtt koraszülöttnek tekintsenek mindenkit. Ez nem stigma lenne, vagy baj forrása, hanem a fokozott nyomonkövetés miatt tartanák ezt fontosnak. Nyilván ezzel sokan egyetértenek a szakmán belül es legalább ennyien nem.

2021. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
5 azért egy 38 hétre születettnèl picit indokolatlannak tűnik egész addig amíg 100%-ra meg nem tudjak mondani a fogantatás napját. Abban azért simán benne lehet az az 1-2 hét különbség a 40-hez ide vagy oda. De ertem, hogy csak egy tényt írtál le.
2021. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 már régen olvastam erről így nem emlékszem pontosan de azt hiszem azzal indokolták, hogy az állatvilághoz képest mi emberek 40 hét esetén is koraszülöttek vagyunk.

De én sem hiszem, hogy valaha is koraszülöttnek tekintenének egy 38 hétre született babát. Egyet is értek a te érveddel.

2021. jan. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!