Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki 34-35-36 hetesen szült, a...

Aki 34-35-36 hetesen szült, a baba egészséges már ebben a korban, életrevaló, nem lesz semmi baj ha megszületik? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
35. hétre szült a szobatársam egy kislányt, semmi baja nem volt, a koraszülött osztályra sem került le, mert a méretei alapján nem számított koraszülöttnek. De nem mehettek roming-in szobába, mert jobban figyelték a babáját. 5 nap után ők is mehettek haza.
2014. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia.


igen életrevalóak. csak alacsony súlyúak, és nincs rajtuk annyira zsír, így fáznak, gyengék, nincs erejük úgy enni.


nekem a kisfiam 36+6ra született,2480 grammalés 45 centivel. most 7 kiló 68 centi. makk egészséges, semmi baja :) teljesen jó a mozgásfejlődése, szerencsére nincs lemaradva. csak több időt töltöttünk kórházban mikor megszületett,mint azok a babák akik időre jönnek.

2014. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam januárban született. 36+4 hetesen elfolyt a magzatvíz, másnap délelőtt született 3540 grammal és 55 cm-el, hál'Istennek egészségesen

A korteremben Ő volt a legnagyobb baba pedig mindenki mas időre jött. Harmadnap besárgult picit, de ugyanakkor jöhettünk haza, mint mindenki más. Hivatalosan koraszülött lett, ezért pár órát inkubátorban melengedték és bár rooming-in van, az első éjjel nem lehetett velem. 9/10-et kapott, mert az 1 percese picit rosszabb lett. Jah és a szülés után csak fél percig lehetett velem. Most 10 hetes és 5500 grammos, 62cm.

2014. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 36+4 hétre született, 10/10-es Apgarral 2650 g-mal, 48 centivel. Nem volt koraszülött osztályon, 3 napot töltöttünk a kórházban. Annyival volt másképp, hogy nagyon fázott, jobban fel kellett öltöztetni, és amíg nem érte el a 3 kilót, 3 óránként ébresztettem enni. De minden rendben volt/van vele. Most már 1 éves, 9, 5 kiló és 82 centi.
2014. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 36. hétre született, 3080 g-mal 54 cm-rel, 10-es apgarral. Őt is melegítették első éjszaka és besárgult. Később laktóz érzékeny lett, de kinőtte.
2014. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom a 33. hétre született. Életesélyei teljesen megegyeztek az időre született gyermekekével, az orvosok is nyugtattak anno, hogy minden rendben lesz.


Teljesen egészséges, életre való.

Az indulás ugyan nehezebb volt, mert a tüdeje fejletlen(ebb) volt, de ezen tudtak segíteni gyógyszerrel, a későbbiekben semmi hátránya nem származott belőle.

A súlya alacsonyabb volt, így fel kellett hizlalni hazajövetel előtt, de ez sem befolyásolta a későbbi életminőségét, hamar utolérte a korcsoportját. És igen, a hőháztartása sincs ilyenkor rendben még a legtöbb babának, ezért előfordulhat, hogy rövid ideig inkubátorba teszik, de ez nem törvényszerű.


Szóval, összességében valamivel nehezebb az első két-három-négy hét, de legtöbbször nincs semmi maradandó baj.


Én akkor nagyon meg voltam ijedve, sokat sírtam az első néhány napban, Később megnyugodtam, és most utólag azt mondom, hogy nem kell megijedni. Minden rendben lesz!

2014. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hétfőn töltöm a 35.hetet. Remélem nem lesz gond. Csak a keményedések miatt aggódtam nagyon,és az utóbbi időben pihenni sem tudok :(
2014. ápr. 5. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!