Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 hetesen nagyon korai...

35 hetesen nagyon korai megszületnie?

Figyelt kérdés

33 hetes vagyok. A baba már 2 kg felett van. C2100 a méhszájértékem. A baba már fejvégű egy ideje. Sokat görcsölök, sok jóslóm van magnézium ellenére is. Állítólag egy nagy hidegfront jön 15.-én, viharral meg mindennel. Front előtt mindig iszonyatosan görcsölök. 15.-én leszek 35+1 hetes. Szerintetek van rá esély, hogy beindul a szülés? Félek a koraszüléstől, de a 35. hét nem tűnik olyan korainak. Szerintetek ha alapból sokat görcsölök a front előtti napon, akkor van rá esély, hogy 2 héten belül meg lesz a baba? Nagyon nehéz terhességem van, örülnék, ha nem kéne a 40. hétig vinnem.

33+1 hkm


2016. júl. 1. 13:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

ne akard h ennyivel hamarabb jöjjön es a PIC en kelljen lennetek! Nekem sem egyszerű a terhességem! Nem véletlenül 40 hét a terhesség! Korai lenne a 35.héten megszületnie. Persze nem biztos h gond lenne! A front meg lutri. A fiam egy frontnál született a 41.héten. Most is fájok es görcsölök a frontoknàl, de nem szerencsére nem szültem még meg. Bár nálunk már tenyleg nem lenne gond.

39hkm

2016. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Meg van rá az esély h a frontól meg indul!!elvileg 35.hét még kora szülöttnek számít!!37.héttől már jöhet addig pró áld meg kihúzni valahogy!!én is sokat görcsöltem be is feltettek a kórházba de 38 hétre szültem
2016. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

35 hétre született a fiam. 2hét pic,lélegesztető, ptx, sok cső és gyógyszer.

van akinek 35héte születik és 3 nap múlva már mennek is haza, mert semmi baja.


ne akard hogy megszülessen, várjátok meg a 37 hetet

2016. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Persze, jó lenne ha a 37. hétig azért bent maradna, de attól is félek, hogy 40+ hetesen jön csak, a családban szinte mindenkinek a kiírt dátum után született csak meg a baba. Nem férünk már el, nagyon fáj ahogy rúg és állandóan elájulok, mert nyomja mindenem. De az igaz, hogy ha a baba még nincs "kész", akkor jöhet akármilyen front, nem indul be a szülés? És ha meg beindul, akkor meg az azért van, mert ár elég érett a baba?
2016. júl. 1. 13:48
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egyből ha rendszeresnek érzed a fájásokat menj be, mert akkor még vissza tudják tartani. Fiam 35. Hétre születettt, 3000gramm és 52cm volt, de a szülés kőzben elakadt, a méhlepény már meszes volt, így oxigén hiányos állapotban volt, belekakilt a magzatvízbe amit sikeresen lenyelt és a tüdejére is ment. Hiába volt nagy baba a korához képest 6 napig nem ehetett, inkubátorban volt, összesen 11 napot voltunk PICen. Most a harmadik babánkat várom, vasárnap töltöm a 36. Hetet és edig tiszta ideg voltam hogy csak nehogy hamarabb jöjjön. Ő is már jó nagy 3kg felett van, de még maradjon csak legalább 2 hetet bent. Ne akard hogy korábban jöjjön, ha érzed hogy ez már szülés lesz és nem csak jóslók akkor azonnal menj be a kórházba hogy még vissza tudják tartani!
2016. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Egy baba a 39-40. héten érett a megszületésre, elötte nem, legfeljebb a 37-38-ik hét körül már nincs nagyon hátrányban az idöre született gyerekekkel szemben.


Az meg, hogy "2 kg felett van" elég bizonytalan dolog, mert ezek a korai saccolások igencsak tévesek a legtöbb esetben.

Nekem a 36. héten közöltékk, hogy jóval elharadta a gyerek a 3500 g-ot és a 40. héten született meg 3100-zal. De ha itt utánanéuzel, nagyon soknak van hasoló tapasztalata.

A gyerek érettésége egyébként sem a súlyától függ, hanem az idegrendszer fejlettségétöl.


Örülj, ha minél tovább kibirod, a babának az a legjöbb, ha idöre (40. hét körül) születik meg.

2016. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

" De az igaz, hogy ha a baba még nincs "kész", akkor jöhet akármilyen front, nem indul be a szülés?"



Nem, ez nem igaz - különben egyetlen koraszülöttel sem lenne probléma. A koraszülés majdnem mindig az anya problémája miatt történik, a gyerek éretlensége ellenére.

2016. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
még nagyon korai, 37. hét előtt még nem indul be az elégséges surfactant termelés, ezért esélyes a gépi lélegeztetés és steroidozás.
2016. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

"De az igaz, hogy ha a baba még nincs "kész", akkor jöhet akármilyen front, nem indul be a szülés?"


Ez igaz egy egészséges terhességre, de nem egy olyanra, ahol már a méhszáj idejekorán nyitva van.

2016. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért is aggódok, mert a méhszájam már csak 2100, bár a méhlepény csak 1. fokban érett. De már a 226. héten 2100 volt, azóta nem nézték a méhszájat, hétfőn megyek újra dokihoz, és akkor meg is nézik már újra. Remélem nem tágultam tovább. Meg valahogy úgy érzem, hogy a babának se jó már bent, mert annyira nincs helye. Nagyon pici hasam van, és alig van helye, sokszor úgy megrúg, hogy elsírom magam.
2016. júl. 1. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!