Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon hajlamos vagyok az...

Nagyon hajlamos vagyok az aranyérre, régebben is volt többször.33 hetes terhes vagyok és eddig is kijött már párszor és sajna most is van. Úgy hallottam h érdemes erről szólni a nőgyógyásznak, mert lehet hogy akkor császározni fog? Igaz ez?

Figyelt kérdés
Egy aranyér ennyire tudja befolyásolni a szülés formáját?
2010. aug. 15. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy aranyér miatt nem fognak császározni. Nekem is volt, már a terhesség előtt is, és persze közben is kijött. A szülés után (hüvelyi szülés volt) talán jobban fájt, mint a gátmetszés helye, de elég hamar meggyógyult, és most olyan állapotban van, mint szülés előtt. Ne aggódj, minden rendben lesz!
2010. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is elég sűrűn jött ki szülés előtt, úgy volt, hogy már műttetem is, de meg akartam várni míg szülök. Szülésznő és orvos is tudott róla, de ezért nem szülesztenek császárral! Másfél órán keresztül toltam ki a gyereket, gondolhatod, hogy szülés után kb. két hétig nem tudtam ülni. Fájdalmasabb volt, mint maga a hüvelyi szülés...Azóta viszont egyszer jött ki, még a télen.

Mindenképpen mondd el a nőgyógyásznak, ha rizikósnak ítéli elküld egy szakorvosi vizsgálatra ami megmondja, hogy szülhetsz-e vagy nem rendesen.

16 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Most szültem 5 napja, már előtte is kijött az aranyerem, hát még a kitolásnál.

Kibújt a baba, és utána a doki (ügyeletes) mondta is, hogy ”visszateszi”.

Az első 2 babámnál szenvedtem eleget, pedig az fizetős doki volt, mégse figyelt rá.

Szerintem szólj az orvosodnak róla!

Ég és föld a különbség, legalább az ne fájjon…

2010. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az aranyér nem indok, amiatt nem fognak megcsászározni.


Nekem az első szülés után olyan aranyerem lett, hogy 2-3 hétig alig tudtam mozogni. A gátsebet már rég elfelejtettem, de az aanyér egyszerűen borzalmas volt. Ha leültem, nem tudtam felállni. Ha lehajoltam, nem tudtam felegyenesedni. Mintha kést vágtak volna belém minden mozdulatnál.


Aztán éreztem még párszor később is, bár nem ennyire intenzíven.


Nagyon féltem emiatt a második szüléstől, hogy ugyanígy megszenvedem majd a szülés utáni heteket az aranyér miatt. De csodák csodája, akkor nem jött elő, pedig nyomtam akkor is keményen! :-) Semmi probléma nem volt utána, azóta se jött még elő egyszer sem. 9 hónapos a kisebbik gyerekem.

2010. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!