Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van bármi jel (vagy akár...

Van bármi jel (vagy akár megérzés) amiből lehet tudni hogy a következő pár napban megindul a szülés?

Figyelt kérdés

Kifejezetten nem jóslófájásra vagy ilyesmire gondolok, mert ezek akár 2-4 héttel a szülés előtt is megjelenhetnek, hanem olyasvalamire, ami az utolsó napokban változik meg. És nem is kell feltétlenül orvosi "tünetre" gondolni, hanem akár megérzésre, hangulatváltozásra is kíváncsi vagyok. Ti tapasztaltatok ilyet?

(És igen, azért kérdezem, mert elvileg már ott tartok, de én abszolút nem érzek semmi változást.)



2021. jan. 29. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például 2 nappal előtte a járásom változott meg.

Furán hangzik de tényleg.

Addig simán sétáltam,nem volt az a tipegős féle.

Azon a napon épp nst-n voltam,volt méhszáj vizsgálat is,hazafelé már nagyon rossz volt sétálni. Terveztünk bevásárolni,de amikor beértünk az auchanba le kellett ülnöm a kajálda résznél.

A következő napon már úgy mentem mint a pingvinek. Éjjel görcsök,hajnalban fájások,reggel 8kor baba 👣

2021. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem volt, annyira, hogy még mikor elkezdett szivárogni a magzatvíz sem gondoltam, hogy tényleg szülni fogok
2021. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

A doki hívott fel hogy menjek már be. Otthon volt házi nst ami küldte neki az adatokat.

Én épp előszobát rendeztem át.

Megkérdeztem tuti mert nem fejeztem be. Azt mondta ha nincs semmi úgyis hazaküld.

Délre értünk át a kórházba. Még akkor sem gondoltam hogy lesz valami.

17.20-kor megszületett 🤣🤣🤣

2021. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az, mint 2-esnek. Magzatvíz szivárgás mellett is ugy voltam vele, hogy még mindig nem bizti, hogy ma vagy holnap szülünk... aznap szültem 🤣
2021. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem éreztem semmit. Még aznap mondtam a boltban az eladónak, hogy következő héten melyik napra vagyok kiírva. Szentül hittem, hogy azon a héten fog jönni. Végül megvárta, hogy apukája haza érjen és akkor kezdődtek a fájások. Pont a betöltött 39 héten született.
2021. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nyakdugo jelezte, reggel távozott, aztán aznap este indultak be a fajasok. De erre is mondják, hogy van akinek a nyakdugo után még jó pár nap kell. Nálam ezen kívül se aznap, se előtte semmi más szokatlan nem történt,hasam sem ment lejjebb
2021. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, jó olvasni a tapasztalatokat!

Akkor ezek szerint nem számít, hogy nem érzek semmit. Pedig valamiért azt hittem, hogy csak van valami hormonszint változás vagy ilyesmi. No mindegy, akkor marad az izgulás.


"Én épp előszobát rendeztem át.

Megkérdeztem tuti mert nem fejeztem be. " Ez különösen tetszett, ugyanis kb én is így érzem magam, hogy még elintéznék egy-két dolgot :) Na majd meglátjuk.

2021. jan. 29. 17:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom honnan pattant ki a fejemből hogy kiírás előtt 5 nappal rendezkedjek. 🤣 A 36. héttől 38 hétig minden nap még voltam győződve hogy ez lesz az a nap. Volt is rá okom mert mindig 2 héttel nagyobbnak mérték. De akkor már úgy voltam vele hogy őt is kihúzom mint a tesóját mert ő a kiírás napján született. Erre tessék 🤣

És mint kiderült nem számoltak el csak óriási bébi lett 4350 grammal ❤

2021. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

Elsőnél annyira semmi, hogy 38+3 voltam ultrahangon, dokival megbeszéltük, 2 hét múlva találkozunk... Aha... Aznap este CTG (éreztem, hogy valami készül), ott elfolyt a magzatvíz. Hajnalban megszületett a lányom.


Másodikkal szintén semmi. Reggel (40+6) pisilésnél rózsaszín volt... Na akkor tudtam már... 5 körül mentünk be, 0:45-kor szültem meg.


Harmadik még inkább semmi. 40+2 reggel ctg, doki nézte a méhszájat. Fájt, mondta, megnyílt, megindítaná... Mondom, jó... Délután megszültem.

2021. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szülésem előtt 1-2 nappal lement a vizesedés, ill. a szülés napján megváltozott a mozgásuk. A fiam lenyugodott, a lány aktívabb lett.
2021. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!