Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki fehérváron szült tudna...

Aki fehérváron szült tudna segíteni nekem?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni miket kellett vinni a baba számára? Mert valami azt mondta kell vinni a benti napokra is ruhát neki mert nem adnak. Meg az alkoholt a köldökére stb...

Szóval egy teljes lista kéne mit kell vinni. Előre is köszi. 34 h. km


2010. aug. 16. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én még nem szültem, majd csak decemberben fogok, de már több ismerősömet is megkérdeztem akik mostanában szültek. Mindent kell vinni, kivéve ruhát nem, arra még van pénze a kórháznak. :S Na, de meddig? :S Pelenkát, popsitörlőt, popsikrémet, alkoholt, gézlapot, hintőport stb. A védőnő is tud segíteni, holnap megyek hozzá, ki faggatom őt is. Mikor szülsz?
2010. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát hat hetem van. Végül is most már lassan bármikor, de amúgy szept közepe.
2010. aug. 16. 16:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem. Ruha nem kellett. Pelenka akkor még volt, popsitörlő, popsikenőcs kellett. Alkohol elfogyott, úgyhogy azt is vigyél. Ja és pelenka csak 2-es méret volt, én babám nagy volt, jó volt rá, de volt olyan baba, akinek nagyon nagy volt.
2010. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Akkor hamarosan a karodban tarthatod a babucit, de jó nektek. :) A biztonság kedvéért kérdezd meg a védőnőt, hogy mire lesz szükség ott a babának, amiket leírtam azok biztos kellenek majd. Könnyű szülést kívánok neked! :)
2010. aug. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is Fehérváron fogok szülni. Megérdeklődtem: ruhácskán kívül mindent kell vinni! Szerintem azért kicsit gáz, hogy még steril gézlap sincs a kórházba, de mindegy.

Nekem ezeket mondták bent a kórházban:

-pelenka (3 db-ot adnak, én 28 db-osat viszek)

-popsikrém

-popsitörlő

-70%-os alkohol

-steril gázlap

-haxechlorophenes hintőpor

Én azért még betettem a fürdetőt is, meg 4 db textil pelust, bár ezeket nem mondták.

További boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

38 hetes km

2010. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első és harmadik vagyok! Pedig a kórháznak állnia kellene ezeket az alap dolgokat, mivel az ellátáshoz hozzá tartoznak ezek a dolgok is. Ez most ugyan olyan, mintha vmi miatt bekerülnék a kórházba, de mindent vinnem kéne, a kötszertől elkezdve, még a gyógyszereket is. :S Írni fogok a minisztériumba egy levelet, hogy ez amit a fehérvári kórház csinál, mennyire elfogadható. Kíváncsi vagyok, hogy milyen választ kapok majd.... Nem azért fizetem a TB-t már 13éve, havonta 30ezret, hogy ezeket a dolgokat is nekem kelljen kifizetni. Akkor inkább legyen itt is az mint más országokban, hogy az embernek saját, egyéni biztosítója van. Felháborító!
2010. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Be is szereztem ma mindent biztos ami biztos meglegyen ha menni kell.

38 hetes kismami neked is könnyű szülést és írj ha nem gond mi újság van veletek. Privátba is írhatsz szívesen venném fel veled a kapcsolatot.

2010. aug. 17. 16:59
 8/8 anonim válasza:
OFF: én fehérváron születtem :))))
2010. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!