Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vélemények a megújult Miskolci...

Vélemények a megújult Miskolci Semmelweis kórházról? Szült ott valaki mostanság?

Figyelt kérdés
Kinél szültél?Milyenek a szülőszobák és a gyermekágyi rész?Barátságosak?És az ápolók?...
2011. okt. 25. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem 2 barétnöm szült ott egyiknek volt fogadott dokija vele nagyon rendesek voltak aki elötte szült vele pedig nagyon nem...utolso mp be esett be a doki a szobatársa kért epidurálisat mire ijelentette a doki hogy nála bizony nem fog kapni a barártnöntöl meg megkérdezték Magának nem mondták hogy a szőlés fáj??? amikor meg felsirt a gyerek a doki csak annyit mondott mint az anyja.... szoval az egyik azt mondta vele nagyon aranyosak voltak de a másikkal nem
2011. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

9 hete szültem ott, nem volt fogadott dokim, tartottam is egy picit attól, hogy gorombák lesznek, de hál'Istennek nem így történt. Nagyon rendesek voltak a szülésznők, és az ügyeletes orvosok is (azért írom többes számban, mert 2 műszakot végig vajúdtam, így sok orvossal és szülésznővel volt alkalmam találkozni). Végül Koleszár Andrea dr.nőnél szültem, Szikszay Ádám dr.úr jelenlétében (mivel még a dr.nő rezidens). Nagyon rendesek voltak. Nem fizettem sem az elején, sem a szülés végén, csak megköszöntem, mire a dr.nő azt válaszolta, hogy ne köszönjem, mert ők csak a munkájukat végzik. A szülésznők is rendesek voltak (nevet nem tudok írni, a nagy fájdalmamban már nem emlékszem rá).

A gyermekágyas osztályon is voltak nagyon kedves és kedves nővérek, igazából egyre sem mondanám azt, hogy paraszt volt...inkább úgy fogalmaznék, hogy egyesek rendkívülien kedvesek voltak (mintha ismertek volna), mások meg csak kedvesek, normálisak (akik csak a munkájukat végezték), de paraszt egy sem volt.

A csecsemős nővérekről az előbbiekhez hasonlókat tudnám leírni.

A lényeg az, bármire szükégem volt és hívtam, azonnal jöttek, segítettek.

A kórház szerintem nagyon ok, szépen, tisztán rendben voltak a szülőszobák és a gyermekágyas osztályon levő szobák is.

Ágyneműt és hálóinget annyit cserélhettem amennyit akartam.

Egyszóval, én meg voltam elégedve mindennel és mindenkivel.

9 hetes kislány anyukája

2011. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én 2 éve szültem ott -pontosabban a vasgyárban, de a személyzet és a hozzáállás ugyanaz, attól, hogy puccos helyre költöztek :P

Ügyeletesnél szültem, a szülésznők is nagyon rendesek voltak és az orvos is, le a kalappal :) És egy fillérembe sem került...

Az osztályon olyan volt, amire felkészítettek: a legtöbb nővér nem volt kedves. De akkor is kérdezni és kérni kell, aki megengedi magának, hogy megsértődjön, annak nem fognak segíteni, s talán azért nem tud majd szoptatni, stb. Jó képet kell vágni, és szólni.

Mellettünk roma szoba volt, a látogatóikkal mindig probléma volt a folyosón :(

Volt olyan nővér, aki bejárt hozzánk beszélgetni, elég jó kis csapat voltunk, kedvesek, értelmesek, aranyosak, tündéri babákkal :-)

Azt, hogy országos elismerést kapott ez a szülészet kissé túlzásnak tartom, bevallom, de máshol sem jobb. Voltak gondok, pl a fele sem igaz annak, amiket állítanak magukról, mert pl. igenis elviszik a babát, és tojnak rá, hogy az első órák a legfontosabbak és nem adják vissza :( és ha nincs előre megbeszélve MINDEN, akkor meglepődhetünk, csalódhatunk :(

Nem szívesen tölteném ott a szülés utáni 3 napot még egyszer! A szüléssel nem volt gond, sőt :)

2011. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Márciusban szültem fogadott orvosnál...priviben szivesen megirom kinél.

A vége császár lett..sajos.

A kórház tiszta ,kultúrált.

A szülésznők,ki kedves ki pedig sajnos nem .

A gyermekágyas részleg nővérkéi nagyon kedvesek és segítőkészek!

Csecsemősök hát ott sajnos több a mondjuk úgy nem túl kedves nővér.Tisztelet a kivételnek annak az egy kettőnek:(..de ha minden simán megy akkor velük nem kell sokat törődnöd!

Azt mondom ,hogy még szülés előtt tájékozódj,amennyit csak tudsz szoptatásró...stb.,hogy minél kevesebb kérdéssel zavard őket és akkor nem lesz gond!!!

Elnézést de velem nagyon kitoltak,csak a kitartásomnak köszönhetem,hogy végül tudtam szoptatni a babámat...valameddig..mert ami ott elveszett,soha nem jött vissza:(

De alapvetően elégedett voltam!


Minden jót kívánok Neked!!

2011. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szia, én ugyan nem szültem még ott, de ezt tervezem március végén. Épp tegnap volt szülőszoba látogatás, amit nagyon ajánlok neked, szupi volt. Mindent elmagyaráztak, minden részt megmutattak a szülőszobát, a gyerekágy részleget, és az újszülött osztályt is. nagyon szép a környezet, remélem olyan kedvesek is lesznek, mint amilyennek most mutatták magukat. Egyébként minden hónap utolsó keddjén van ez a szülőszoba látogatás 13:00-tól, az osztály földszintjén, az információnál gyülekeztünk. Nekem nem lesz fogadott orvosom, de szülésznőt tervezek fogadni.
2011. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Örülök,hogy ilyen pozitívan éltétek meg a szülést meg a bent töltött időt!Remélem én is így fogom:)Első szülésem lesz és kicsit parázok.Igaz még van időm felkészülni mivel még csak 18 hetes vagyok!Van fogadott orvosom elég népszerű doki, sokan választják!

Kedves utolsó előtti: örülnék ha megírnád privibe hogy kinél szültél:)

Utolsó válaszoló: én is szeretnék majd menni szülőszoba látogatásra,hogy ne legyen olyan idegen a hely.Én március elejére vagyok kiírva:)

Sok sikert a nagy naphoz!Gratula a babákhoz!

2011. okt. 26. 16:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha még az influenza előtt mennél, mert minden évben látogatási tilalom van olyankor!

Nekünk már kis csoportunk volt a védőnővel mentünk volna, de nem mehettünk be :(

Boldog babavárást kívánok, majd könnyű és gyors szülést! :)

2011. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívesen megírom kinél szültem és pár részletet még ha gondolod,csak engedélyezd az privit a beállításodnál:)
2011. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jah, bocsi utolsó:) megvolt:DKöszi előre is..


Hú erre nem is gondoltam!Sajna már nem tudnék menni csak november végén, mert már csak akkor lesz leghamarabb!Majd érdeklődök róla a gondozáson,de sajnos az már jócskán az "influenza szezon":S

2011. okt. 26. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, ment a privi:)
2011. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!