Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Faros szülés? Tudnátok tapaszt...

Faros szülés? Tudnátok tapasztalatot mondani?

Figyelt kérdés
33hetes vagyok és a kisbabám úgy döntött megfordul ... eddig rendesen be volt fordulva nem tudom miért most farosan fekszik. Megijedtem , nem is gondolkodtam még ilyenkor mi van:/ orvoshoz is csak 2 hét mire megyek megint, de nagyon mondják, hogy így rizikósabb a szülés spontán. A programcsászár ilyenkor a bevett szokás.Már van két gyerekem természetes úton születtek. Mi a tapasztalat tényleg veszélyesebb,nehezebb?

2021. febr. 10. 21:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Általában az első 2 babát nem engedik így megszülni, a harmadikat megpróbálhatod. Nehezebb, kockázatosabb lesz így, főleg, ha lábtartásos. Még a szülésig simán megfordulhat.
2021. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Csomó ideje van még visszafordulni. Az enyém végig faros volt, 38. héten végre mondta a doki, hogy befordult. Egy héttel később mentem be, megindult a szülés, és akkor derült ki, hogy az egy hét alatt szépen visszafordult, ráadásul nem simán farfekvéses volt, hanem lábtartással született meg végül (a lába bújt ki először). Sem megfordítani, sem császározni nem volt esély, ezért simán szültem meg, a kórházba érkezésről számított 1,5 órán belül, villámsebességgel érkezett. 2. gyerek volt, 3600 gramm és 52 cm volt. Nekem profi dokim volt, minden bizonnyla több faros szülést is levezetett már, aznap este én tananyag voltam, az osztály apraja-nagyja ott volt az ágy körül.

Nehezítésként kifelé jövet a bal karját felcsapta a feje fölé, emiatt nagyobb gátmetszésre volt szükség, és karkifejtést végzett. Kisebb sérüléssel megúszta, a bal válla meghúzódott emiatt, egy hétig a mellkasához volt rögzítve a karja, aztán tornáztatni kellett. 1 napig volt megfigyelésen az újszülött intenzíven, volt egy kis légzési probléma is, de minden nyom nélkül rendbe jött.

4 nappal ezelőtt ünnepeltük a 21. születésnapját, egyetemista, mellette dolgozik, szuper csaj.

Nem kell tartani tőle, bár persze én is meg voltam ijedve, és nyilvánvalóan szerencsém is volt, hogy olyan profi orvost találtam. Úgy gondolom, hogy 3. harmadik szülésnél nem feltétlenül császároznak, ha nem nagyon muszáj.

Nyilván több a veszélye, mint egy problémamentes szülésnek, nálam a sérüléseket és az intenzív megfigyelést (45 percig lélegeztetőn volt, mert nem vett levegőt) szinte biztosan a túl gyors szülés okozhatta. A végén a dokim viccesen mondta is, hogy vegyem tudomásul: faros szülés esetén a kitolási szak általában 1 óra körül van és nem 10 perc.


Elnézést, ha megijesztettelek, de tapasztalatokat kértél, nálam így történtek a dolgok. Szerintem viszont még ne parázz erre rá fölöslegesen, rengeteg időd van még, bőven visszafordulhat a helyes irányba. Valamint javaslom, hogy konzultálj az orvossal, hogy mire számíthatsz, ha így marad. Nem tudom, hogy számodra van-e jelentősége, és a SOTE I. Klinikán szültem, a Baross utcában, a doki még mindig ott dolgozik.

2021. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vissza fordult, végül 39 héten újra befordult, viszont az az éjjel brutal. Volt, kívülről látszott a folyamat és úgy fájt hogy azt hittem az már a szülés 😂🤔 másnap pont uh volt és mondták h újra fejvegu, mondtam nekik h sejtettem hisz egész éjjel nem aludtunk és kívülről láttuk szó szerint látszott az egész, azt hittem beszarok. Videón is megvan. Egy élmény volt 😂 ne aggódj még bármi lehet.
2021. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi :)! Jó volt olvAsni ez nem semmi szülés élmény:) igazából az kavarog bennem , hogy nem akarom , hogy a babával bármi történjen. Ha ettől magas a kockázata , hogy pl oxigén hiányos lesz vagy bármi akkor inkább a műtét. De ez nekem új mindig mindenki a helyes irányban volt és minden szuper volt. Ha valami történne ezért a babàval, mert bevállalom a faros szülést(mert pl engedi a doki) azt nem tudnám elviseni.. lehet hogy tul parázom , de hát benne van a pakliban , hogy így marad! Engedik a faros szülést ha többedik baba , de ha nem szeretném akkor nyílván kiírnak műtétre...a részleteket majd elmondja két hét múlva addig örlődhetek :D aztán lehet visszamegy , de attól még nem biztos!
2021. febr. 10. 22:10
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyelj, szultel már kétszer természetesen is. Így én pl inkább a műtétet választanám ha esetleg addig se fordul vissza a baba.

Nem éri meg kockáztatni.

2021. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kedves 3as a faros fekvés miatt csináltak UHt a 39.heten? Ha nem fordult volna vissza akkor műtét lett volna?
2021. febr. 10. 22:13
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, elképzelhető olyan helyzet (mint pl. nálam, lásd fent), hogy egyszerűen nem is volt más lehetőségem, mint simán megszülni. Vártuk a dokit, én feküdtem az asztalon, készültek arra, hogy ha megjön a doki, akkor megpróbálja fordítani, végső esetben császár. A doki beköszönt, hogy megérkezett, beötözik és már jön is. A következő mozzanat az volt, hogy szóltam a bent lévő szülésznőnek, hogy nyomnom kell, ő odanézett és ordított a dokinak, hogy: doktor úr siessen, kint van a lába. Így kellett megoldani, akár tetszett, akár nem.

Szerintem figyelni fogják nálad is, hogy fordul-e. Igazából az a lényeg, hogy ha már így alakul, akkor maradjon így, ha nem bír rendesen visszafordulni, akkor a harántfekvés még rosszabb, bár az tényleg tuti császár.

Tényleg csak nyugtatni szeretnélek, ne izgulj előre, még bármi megtörténhet. És persze örülnék, hogyha eljött az idő, utána jelentkeznél, hogy mikét alakult a dolog. Én drukkolok neked, nektek!

2021. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást. Őszintén nagyon félek a műtéttől, de attól meg hogy a babának baja lehet inkább bele se gondolok...de inkább a műtétet választanán szerintem ha így marad :/ amúgy jó sztori tényleg én így szültem a második babámat csak ugye Ő fejjel volt előre :D de ugyanígy feküdtem az asztalon és vártam a dokit vizsgálatra, hogy utána mehessek vajúdni. De egy másik anyukával volt amikor szóltam a szülésznnek , hogy azthiszem én már nem megyek vajúdni , mert jön kifele , mire beért a doki kb csak elkapta :DD a férjem is abban a pillanatban lépett be majdnem lemaradt :D csak annyit mondtam hozzon egy sajtburgert mert éhes vagyokxD szép volt , reménykedem még lesz ilyenben részem :)
2021. febr. 10. 22:29
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

3 as és 5 os vagyok.

Igen azért nézték, meg azért mert már nagyon keveset mozgott és aggódtam.

2021. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
És végül , hogy született meg? Minden rendben volt?:) elmeséled?
2021. febr. 11. 06:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!