Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El tudnatok mondani a sajat...

El tudnatok mondani a sajat tapasztalaitok alapjan az ECL es BME angol nyelvvizsgak hatranyait? (B2)

Figyelt kérdés
15 eves vagyok, iden fejezem be a nyelvi elokeszito osztalyt angolbol. Kettannyelvu suliba jarok, ugyhogy mire a tovabbtanulashoz erek valoszinuleg meglesz a felsofoku, bar kitudja. Kerlek segitsetek mert nem tudok donteni. A nyelvtan nem a legfobb erossegem. Viszont az olvasott szoveg ertese eleg jol szokott menni, a kozepszintu erettsegi feladatoknal altalaban olyan 80-90%-ot szoktam elerni.

2017. ápr. 18. 11:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Elonyeit es hatranyait*****
2017. ápr. 18. 11:43
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ecl-ről tudok nyilatkozni, én ott csináltam a B2 és a C1-et is angolból.

Előnyök:

- szóbelije nagyon nagyon jó, választhatsz párt, akivel vizsgázol -> közösen begyakorolhatjátok a témákat, miről mit tudtok mondani

- jók a szóbeli témák

- kedvesek voltak a vizsgáztatók

- kevés nyelvtan

- jó a hallgatási feladata, igaz másoktól sok panaszt hallottam, de nekem semmi bajom nem volt vele (az sikerült a legjobban)


Hátrány:

- kevés az idő a szövegértésre (bár nem tudom máshol mennyi), nekem mind a két alkalommal elég kevés volt


20L

2017. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a BME-n voltam most, az eredményt még várom...

Az írásbelire 2,5 óra van a levelekre és az olvasott szövegértésre, szótárt is használhatsz, szóval ez sztem nagyon könnyű, biztos menni fog. Van gyakorlókönyvük is 15 feladatsorral.


A magnó nekem nehéz volt, bár ebben nagyon szar vagyok, szval sztem ezért. Van egy ilyen jegyzetelős rész, ahol rövid vélaszokat kell írni meg egy a/b/c választós.


A szóbelinél 25 témakör meg van adva, azokat ki lehet dolgozni. Van egy személyes beszélgetés, bár itt azért nem rólad kérdezgetnek, pl nálam az étterembe járási szokásaimról. Utána képleírás, itt is ugye nem a képről, hanem inkább a témáról kell beszélni plusz egy szitu.


Én azért választottam, mert itt nem egy vizsgázóval, hanem a tanárral beszélsz, ezért nagy eséllyel segít, ha elakadsz, nem kérdez hülyeségeket annyira meg nem tudnak annyira összehasonlítani másokkal...


Remélem tudtam segíteni. 15L

2017. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja bocs, már 16 vagyok, csak mindig elfelejtem :)
2017. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2

Majd ird meg az eredmenyt :D

2017. ápr. 20. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
2.-ik vagyok: Meglett :)
2017. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#2

Nagyon gratulalok!!!!

2017. ápr. 26. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!