Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan miért gondolják, hogy a...

Sokan miért gondolják, hogy a császár egy 0 kockázatos semmi?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvasom, hogy pl az ősanyák is miért ragaszkodnak a term. szüléshez mikor ott sok a kockázat, pl elakad a gyerek ilyenek, ki kellene vetetni császárral aztán kész. Meg ilyeneket. Hogy a császárnak semmisokkal negatív következménye nincs.

Józan paraszti ésszel belegondolva is sejthető, hogy ezer kockázata van, hát még utána olvasva is kiderül hogy sokkal veszélyesebb. Nem az a baj hogy valaki nem tudja, de ha nem ért hozzá, miért írja le tényként?


2021. febr. 11. 16:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyéni, kinek hogyan sikerül a szülése és ki hogyan éli meg. Van, aki tényleg egy 0 semminek érzékeli a császármetszést. Ha minden klappol, akkor simán érezheti a kismama könnyebbik útnak a császárt. Ha jól reagál az érzéstelenítésre, ha rendben zajlik a gyerek kiemelése, ha jól adagolják utána a fájdalomcsillapítót, ha megfelelő segítséget kap a kismama szülés után, akkor akár semmiségnek is tűnhet. Az biztos, hogy hiányos a tájékoztatás a császármetszés lehetséges szövődményeiről.
2021. febr. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

Egyébként amit 11 ír, az a hüvelyi szülésre is igaz. Tehát valaki semmisegnek érzi valaki meg nagyon rosszul éli meg.

A szövődményekrol nem is tudsz hogy léteznek.

De ne feledjük Afrikában nők metelik körül a kislányokat, szóval a puncit felteni... Blaszfemia...

2021. febr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem magáról a megélésről van szó, hanem hogy szülés előtt mit gondolnak. Mert sokan verik az asztalt, hogy nekik császár kell mert az nem fáj, nem kell szenvedni..... Stb

Még amúgy sok természetes úton szült nő is semmibe nézi a császárt és leszolja az (sok esetben amúgy is traumatizált) édesanyát.

2021. febr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%

Lehet lepontozni, de én császárral fogok szülni, de tisztában vagyok azzal hogy az egy nagy műtét és azzal is hogy milyen veszélyei vannak, mint ahogy a hüvelyi szülés szövődményeivel. De most őszintén, minek bántani egymást ezzel kapcsolatban? Mi nők miért nem bírjuk megfogni egymás kezét ahelyett hogy “harcolunk” és megpróbáljuk bántani egymást? Nem értem...

Az egész terhesség/szülés egy hatalmas lutri és tele van veszélyekkel...nekem igen szimpatikusabb az összenövés, a pár nap fájdalom és egy sebfertőzés mint megkockáztatni a több órás vajúdást, inkontinenciát, méh gyulladást, süllyedést, tönkrement szexuális életet, stb rosszul összevarrt gàtat, és még akkor a gyerek sem biztos hogy egészséges lesz...

És akkor ezek tetejére:

150cm alatt vagyok, vekony, párom elég magas és régi fajta prk szemműtétem is volt szóval nem is biztos hogyalapvetően engednék,(mármint a szemmutet miatt) a másik amitől majdnem rosszul lettem az anyós... párom 5 kilós baba lett (!! ) nem részletezem a horror sztorit, de leszàzékolták szülés miatt, olyan szövődményei lettek, 1 évig járni sem tudott szinte.. na már most ha párom csinál egy 5 kilós gyereket belém akkor én szerintem meghalok 😅😅😂

A másik az az hogy szeretem én irányítani az életemet és szimpatikus időpontra szülni.

Szóval én tisztában vagyok mindennel, de nekem így is jobban tetszik a császár. Én egyébként is kulfoldon vagy magán kórházban szülők majd szóval megkeresem majd a legszebben dolgozó orvost, így remélhetőleg még kevésbé lesz kockázatos hogy rosszul varrnak stb. Mindenkinek más a véleménye, más dolgoktól fél, ezek felett senkinek nincs joga ítélkezni vagy lenézni a másikat.

2021. febr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%

14 úgy látom még is kaptad a lepontozast.

Pedig szerintem tök igazad van, csak nagy a feszültség a nem várt és elhallgatott természetes szülés utani szövődmények miatt. Nők sokaságát hagyják sürgősségi csaszarba sodródni az ilyen mutetes ijesztgetes miatt. Pedig plasztikai műtétre is tömegesen járnak.

2021. febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
61%
14 Te tudod, nem beleszólni akarok. Csak annyi hogy az a pár nap fájdalom napok helyett hetek is lehet. + Nekem pl az összenövés miatt már egy éve minden hónapban, félidőben olyan fájdalmaim vannak, hogy 2 napig fájdalomcsillapítón élek. És max annyit tudnak, hogy felnyitnak, de utána megint kialakulhat összenövés. 🤷 Csak azért mondtam el, hogy tudd, van ilyen is.
2021. febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%
Olyan érthetően leírtam szerintem hogy tisztában vagyok vele....nem tudom hogy miért kell megpróbálni fölülírni másnak a véleményét... leírtam a kockázatok nagy részét és azt is hogy igen nekem az szimpatikusabb és hogy miért....
2021. febr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#11 Oké, csak a kérdésem arról szólt, hogy olyanok akinek pl gyereke sincs miért jelentik ki, hogy a császár egy semmi, inkább kérné mindenki azt rinyálás helyett hogy de nehéz egy szülés.

Pl a Gyerekementes övezet facebook oldalon is rendszeresen látom kommentben, hogy a gyerekmentesek erről okoskodnak

2021. febr. 12. 09:06
 19/25 A kérdező kommentje:

#14

Inkontencia, rossz szexuális élet speciel csm után is ugyanúgy lehet, hiszen egyrészt ezek sokszor már maga a terhesség velejárói, nem a szülésé, másrészt császárnál is eléggé megbolygatnak ott mindent.

2021. febr. 12. 09:09
 20/25 anonim ***** válasza:
82%

Én amúgy kíváncsi lennék, hogyha a műtéti technika oda fejlődne, hogy a tervezett császármetszésnek tényleg nulla lenne a kockázata, akkor is vita lenne e belőle.

Hogy a gyerek mentesek minek filozófalnak a szülésen, azt nem tudom, de egyébként ha normálisan lehetne tájékozódni mindenféle horror narrativa nélkül torzítás mentes számok alapján, akkor szerintem korrekt lehet egy olyan döntés is, hogy valaki már az első gyereket is császárral szeretne világra hozni.

2021. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!