Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan miért gondolják, hogy a...

Sokan miért gondolják, hogy a császár egy 0 kockázatos semmi?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvasom, hogy pl az ősanyák is miért ragaszkodnak a term. szüléshez mikor ott sok a kockázat, pl elakad a gyerek ilyenek, ki kellene vetetni császárral aztán kész. Meg ilyeneket. Hogy a császárnak semmisokkal negatív következménye nincs.

Józan paraszti ésszel belegondolva is sejthető, hogy ezer kockázata van, hát még utána olvasva is kiderül hogy sokkal veszélyesebb. Nem az a baj hogy valaki nem tudja, de ha nem ért hozzá, miért írja le tényként?


2021. febr. 11. 16:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Amúgy én is császáros voltam, de soha többé nem akarok gyereket miatta többé, annyira szörnyű dolog, maga a műtét meg az az utána időszak is, meg engem megviselt hogy a gyereket is kivágják mindenféle előzmény nélkül, ez a gyereknek egy hatalmas trauma, még készem sem áll, és egyszer csak kivágják, szörnyű lehet.

Amúgy nekem is 4 éve volt, de rengeteg bajom van a hegemmel és az összenövéseimmel, újra kellene műteni, de az orvos addig nem fog, amíg fiatal vagyok és akarhatok gyereket, mert addig azt mondja felesleges, pedig isten ments hogy akár 1% esélyt is adjak arra, hogy újra át kelljen ezt élnem meg mégegy gyereket kivágassak magamból😅

2021. febr. 12. 09:14
 22/25 anonim ***** válasza:
74%

19 statisztikailag sajnos tényleg 30-40 %-al nagyobb az esélye az inkontinancianak hüvelyi szülést követően. Ezt kar letagadni.

Egy orvos bármikor megmondja ha valaki már szült huvelyi úton, tehát azért azt se tagadhatjuk le hogy azért ott elég nagy alakvaltozas történik szüléskor, ami aztán bizony tönkreteheti a szexualis életét, vagy nem élsz ugyanolyan. Tudom itt mindenkinek jobb lett utána a szex szerencsére :)

2021. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%

A gyereknek mindenfelekepp trauma a megszuletes. Szerintem nekik mindegy. Bár fiziologiasan van egy két dolog amit kimutatták, hogy a hüvelyi szülés okozta stressz miatt megvaltozik a bányában, és segíti az első pár napban az alkalmazkodást. De hosszú távú hatás nem bizonyított.

Szerintem sokan azért dolgozzák fel nehezen a császárt, mert nem készítenek fel rá. Minden szulesfelkesziton meg kismama fórumon meg babás könyvben csak a természetes szulesrol van szó, kicsit dicsfenybe burkolva, kicsit teljesitmenykenyszerbe hajtva (szulestervek, verseny a fórumokon - és ha nem úgy sül el akkor vesztettel).

Nyilván félelmetes a császár is, de én halálosan rettegtem a sima szülésnél is.

2021. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a gyermekmentesek mérvadóak lennének a szülés témájaban. Ők nem szeretnének gyereket, nem szeretnének szülni egyáltalán. Az egyéni megélés pedig azért fontos, mert az meséled tovább. A leendő anya "begyűjti" ezeket a beszámolókat, és az alapján lesz elképzelése a szülésről.
2021. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
87%

#11-gyel nagyon egyetértek. Én jól utánaolvastam a császárnak, és az esetleges szövődényeinek meg úgy általában a hátrányoknak (nincs aranyóra, gyereket csak később láthatom, anyatej nehezebben indul be pl.) és el is döntöttem, hogy nem keresek "könnyebb" utat, természetesen szülök, amennyiben lehetséges. Na egy egész napos vajúdás után, miközben nehézség nehézséget követett (először nem jól állt a méhszáj, aztán nem akart "eltűnni", aztán a baba feje nem ékelődött be, aztán nem jó irányban állt, és végül mikor nagy nehezen kezdődhetett a kitolás, az orvosok észrevették, hogy bár a tolás részen jön előre rendesen a gyerek, mikor megszűnik a tolás, visszahúzódik és kezdődik elölről az egész), az alhasam meg annyira fájt mint még életemben soha pedig túl vagyok elég erős fájdalmakon pl. endometriózis, hasi műtét - na amikor elém állt az orvos, hogy császámetszést javasolnak, én a leveőbe boxomtam örömömben. Nem sokkal később meg is kaptam a gerincbénítót, amitől minden fájdalmam megszűnt, és egy nap konstans szenvedés után olyan eufória öntött el, hogy azt sem tudtam, hová legyek. Úgy kellett visszafognom magam, hogy el ne kezdjek trécselni a műtősökkel. Na ez az én tapasztalatom, hogy a császár számomra a megváltást jelentette. (És amúgy kiderült, hogy a babára tekeredett köldökzsinór húzta vissza, szóval ki tudja mi lett volna, ha nincs a műtét.)

Ezzel szemben szobatársam valahogy pont azelőtt lett rosszul, hogy beadták volna az érzéstelenítőt, az egész műtét számára egy rémálom volt és meg is kért - teljesen jogosan - hogy ne áradozzak már arról, hogy milyen jól jött nekem az a császármetszés. Másik ismerősöm már nem is tudom, miért lett császáros, de elkapott valami jó kis fertőzést, amit utána alig bírtak kikezelni. De rendesen hallani összenövésekről is, műtét közbeni komplikációkról, aminek drasztikus a vége, vérrögképződésről, stb. Szóval van, akinek meg átok a császár.

2021. febr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!