Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon durvák a változások...

Nagyon durvák a változások szülés után? Mik a természetes/metszéses szülés előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés

Csak császárról láttam beszámolót és életemben először hallottam, hogy a lánynak 1-1,5 év után állt helyre a metszés körül az érzékelése.

Ugye hüvelyi szülésnél nem lesz érzéketlen semmi? 😳

Tudom, hogy nincs nagyon vágás max. szakadás, de az is milyen?

Csak másfél vagy két év múlva kerülne sor az első picire, de

konkrétan rettegek a szüléstől

.. én szeretem a testem és borzasztó lesz számomra, hogy megváltozik és nem is akárhogy. Odalenn is olyannak akarom amilyen most, viszont természetesen nagyon szeretnék kisbabát ráadásul kettőt vagy maximum hármat.

Önző vagyok, de ismerem magam és tudom, hogy azt fogom kívánni, hogy minden legyen a régi rajtam...



2021. febr. 21. 00:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Én azt hittem már sose fogom élvezni a szexet, aztán egyszercsak elmúlt a fájdalmas rész. Volt egy kis repedésem, tényleg nem volt nagy cucc, nem kellett gátmetszés, elvileg gyorsan is gyógyult, de a szex az első 7-8 hónapban elég fájdalmas volt. Most hogy egy éves a lányunk, most tudom igazán élvezni megint. Még mindig néha érzékeny, de ez már bőven belefér kategória.
2021. febr. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Tisztában vagy a dolgokkal mi a kérdés? :) Azt nem írhatjuk hogy visszakapod a 60-as derekad, nem szélesednek ki a csontok, nem zsírosodsz el a terhesség/szoptatás hatására és hogy nem lesz az egész brutálisan kemény testileg és lelkileg is. De ezek olyan áldozatok amiket másik életért hozol. Ugyanilyen hiú vagyok, mint te és a mai technikákkal már azért elég sok mindenre van megoldás. Bőrfelvarrás, kozmetikai kezelések, sport...A fájdalmas dolgok rendeződnek pár hónap alatt maguktól, utána te döntöd el, hogy neked mennyire fontos a látszat :) Én azt mondom minden nő, aki anya lett, azért megmaradt nő. Joga van foglalkozni magával és ezért senki nem ítélheti el.
2021. febr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Nekem volt gátmetszés. Amikor begyógyult, onnantól kezdve semmi változást nem éreztem a szülés előtt, és utáni állapotban. Szexuális életem sem lett rosszabb.
2021. febr. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Érzéketlen szerintem nem lesz, inkább pont hogy nagyon is érzékeny. Kb 1 év volt mire helyre jöttem ott lent szexuális téren, addig rémálom volt. Az orvosok is mind azt mondták hogy szervileg minden rendben, majd csak jó lesz minden.

Én mindig is az az alkat voltam aki keveset hízik. A sport mindig is fontos része volt az életemnek, szóval én is sokat megtettem a külsőmért. Terhesség alatt nagyon odafigyeltem hogy miket eszem, mégis 15 kg jött fel rám. Edzeni persze nem sok időm van, úgyhogy egyelőre így vagyok, de már várom hogy dolgozhassak magamon

2021. febr. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
4 gyerekem van: a hasam nem lapos, de nem is volt és nem ráncos, szép sima. A melleim picit lejjebb kerültek, de ebben az is benne van, hogy eltelt 7 év és tej nélkül is van súly rendesen. Nekem 2 császár, 2 természetes, a hegem feletti 3-4 centi 5 éve teljesen érzéketlen, a hüvelyem környéke azonban teljesen rendben van (gátvédelem mindkétszer). A szex minden esetben jó volt egyből a 6 hetes kontroll után, a libidómmal sem volt soha probléma, sőt... nem mondom, hogy nem változtam semmit, mert rengeteg mindenben igen. De amitől te félsz, az az én esetemben még 4 gyerek után is alaptalan. 😊
2021. febr. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Tök mindegy milyen módon szülsz, mert már maga a terhesség megváltoztatja a tested. Főleg ha hajlamos vagy rá.
2021. febr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is 4 gyerkőcöm van. Fiatalon szültem őket. Az első kettő után visszanyertem az alakom (bar dietaznom kellett, mert nagyon sokat híztam).De igenis visszajott a keskeny derék, meg sem látszott, hogy már kettőt szültem. Egy csíkom sem lett, pedig a hasam sem volt pici egyik terhessegnel sem. A szex ugyanolyan volt utána is, volt gatmetszesem de egy hétig volt kellemetlen, alig fájt. A harmadik császár volt, na azt megszenvedtem és nehezebben regenerálódtam. A hegnél azóta is érzéketlen. A szex eleinte kicsit fájt. De utána ott is majdnem visszafogytam, csak elég hamar jött a negyedik. Újra simán szültem, minden tökéletes volt, csak a kilokkal állok még hadilábon. Nehezebb a gyerekek mellett dietaznom. Viszont csíkos továbbra sem lettem. Rugalmas a bőröm.
2021. febr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%

2 szülés és két gatmetszés után nincs semmi változás.

Nem fájt az első együttlét sem és nem lett érzéketlen sem. Szülés után 6 nappal már vezettem.

A mi kórházunkban pl protokoll hogy az első szülésnél van gatmetszes. A másodiknál megpróbáltuk a gatvedelmet a dokimmal a szülésznőmmel de a második lányom is óriás lett így inkább vágták a beleegyezésemmel mint hogy szanaszét repedjek. 4 hónapja született a kisebb már csak pár plusz kiló emlékeztet a terhességre ami az én lustasagom 🙈

2021. febr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
Mindenképpen változik a tested a szülés után, ebbe bele kell törődnöd. A változás nem feltétlenül szembetűnő, de te érzékelni fogod. Egyébként hasonló félelmeim voltak, de amikor odajutsz nem érdekel annyira, a gyerek érdekelt a legjobban. Engem vágtak, igazából attól féltem a legjobban h nem lesz jó a szex majd, hát ahhoz képest jobb lett mint volt, érzékenyebb lett a hüvelyem szülés után. Ami egy kicsit bánt az az h a cicim nem olyan már mint annak idején, pedig csak 2 hónapig szoptattam. Egyebként ígyis jó mellem van, de ahhoz képest amilyen volt, azért van visszaesés. Ami még negatív volt, h kb fél évig vizelettartási problémám volt, csináltam hüvelyi gyakorlatokat, meg az idő megoldotta. Viszont trambulinozni azóta sem tudok nyugodt szívvel mert egy magasabb ugrásnál... 🤫 de összességében véve együtt tudok élni a változásokkal és van egy gyönyörű kisfiam. Ne aggódj túlzottan, lehet neked még ennyi bajod se lesz.
2021. febr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%

Én még csak egyszer szültem, a melleimet leszámítva nálam pozitív a változás a terhesség előtti állapotokhoz képest. Engem megfiatalított a gyerekvállalás :D 7 hónapos a lányom, visszafogytam a 21 éves kori súlyomra (28 vagyok, évek óta 10-12 plusz kilóval küzdöttem, ami sehogy se akart lemenni), a hajam dúsabb és hosszabb, a bőröm selymesebb. A hasamon van két csíkocska, de amúgy lapos és feszes, eddig ezt nem tudtam róla elmondani. Természetes úton szültem, gátvédelemmel, de repedtem egy kicsit, szóval vágás nélkül is kellett varrogatni. Kívülről nem nézegettem soha, szóval nincs összehasonlítási alapom, de a férjem szerint ugyanúgy néz ki, mint szülés előtt, a szex pedig ugyanolyan jó, érzésre nem változott semmit a helyzet. A mellem van katasztrofális állapotban egyedül, de én is szeretnék még babát, szóval mikor az utolsó gyerekünkkel (nem döntöttük még el, hogy még 1 vagy 2 babát vállalunk) is befejeztem a szoptatást, akkor megműttetem, és az is szép lesz megint.

Szerintem nagyon egyéni, kiből mit hoz ki a terhesség és a szülés, de alapvetően itt már az tényleg másodlagos, hogy mennyire vékony a derekad vagy milyen feszes a bőröd, hiszen van egy gyereked, aki azért elég nagy prioritást élvez az élet több területén is.

2021. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!