Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon durvák a változások...

Nagyon durvák a változások szülés után? Mik a természetes/metszéses szülés előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés

Csak császárról láttam beszámolót és életemben először hallottam, hogy a lánynak 1-1,5 év után állt helyre a metszés körül az érzékelése.

Ugye hüvelyi szülésnél nem lesz érzéketlen semmi? 😳

Tudom, hogy nincs nagyon vágás max. szakadás, de az is milyen?

Csak másfél vagy két év múlva kerülne sor az első picire, de

konkrétan rettegek a szüléstől

.. én szeretem a testem és borzasztó lesz számomra, hogy megváltozik és nem is akárhogy. Odalenn is olyannak akarom amilyen most, viszont természetesen nagyon szeretnék kisbabát ráadásul kettőt vagy maximum hármat.

Önző vagyok, de ismerem magam és tudom, hogy azt fogom kívánni, hogy minden legyen a régi rajtam...



2021. febr. 21. 00:43
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. febr. 21. 08:44
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
az, hogy lesznek-e striáid,az teljesen egyéni. Ha 20 év körüli vagy, magától visszaállhat az eredetit megközelitő alakod. Ha idősebb vagy, akkor nem. (plasztikai sebésszel igen) Minden gyereknél a lában mérete is nőtt 1 számmal. 37-es volt, most 39.Baromi nagy átrendeződéseket okozhat a terhesség. Ha ezt nem tudod elviselni, inkább ne szülj. Nehogy a gyereken torold majd meg ezt a sérelmedet.(miatta lettél ilyen-olyan)
2021. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Természetesen szültem.

Gatmetszesem volt, kívül 4 varrat, belül matyóhímzés. Ebből kb fél év után semmi nem latszott. Szex 6hét utan ugyan olyan volt, mint elötte.

Striáim nagyondurván lettek, el se múlanak, pedig 20as éveim elején szültem.

Lábam ugyan akkora.

Ellenben ha hízok, gyerek elött arányosan oszlott el, azóta csak a hasamra hízok.

2éves a fiam, most várjuk a tesót.

2021. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%
Ha kifogsz egy tehetségtelen szülészt (akár a fogadott orvos is lehet az) ugy járhatsz, mint a nővérem. Utolsó pillanatban mégis volt gátmetszése (a megbeszéltek ellenére) , teljesen oldalirányú, átvágta a doki a kis és nagyajkakat szinte középen, tályog lett a vágás mentén, nehezen és hülye alakban forrt össze(ilyen lepkeszárny alakú lett ) és érzéketlen 10 év múltán is.És ilyesmi előfordulhat.
2021. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus 14-es biztos szülész nőgyógyász csinálta a gatmetszest? Mi köze a kis és nagy ajkaknak a gatmetszeshez?
2021. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
15-hát ezaz! mégis sikerült neki átvágni!Hüvelybemenettől oldalra vágott.
2021. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
#12 majd én eldöntöm.
2021. febr. 21. 17:27
 18/27 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen őszinte leszek.

En szules elott is husi voltam. Terhesseg alatt nem jott fel tul sok (8-9 kilo). Szules utan kozvetlen ugy 3 napig eleg lapos lett a hasam,minimalisan lotyogott csak. Meg is orultem,jibban neztem ki,mint "valaha"😅. Aztan egyik pillanatrol a masikra felpuffadt,nagyobb,mint terhesseg elott. Nem tudom mitol :/. Mellem nagyobb,de jobban is log. Iszonyat strias lettem. De nagyon. Engem a stria meg nem.is zavar annyira,de a mellem,illetve a hasam... Na az gaz :(. Gatmetszesem volt. Szules utan ugy 3 hetig neha fajdogalt,belenyilallt,ezek viszonylag kellemetlenek voltak. Pl kakilasnal is elegge fajt,ugye mert a nyomas oda is kiterjed. Mostanra mar csak kakilasanl erzek valamit,de nem mondanam fajdalomnak,csak meg azert feszit,de siman elviselheto. Szex egy pozt kiveve siman megy, kicsit ovatosabban kell azert behatolni,tobb idot szanunk ra,viszont miutan sikerul,ugyan olyan,mint regen. Parom is ugyan igy gondolja. Egyebkent 2 honapja szultem.

2021. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
83%

nyilván nem én döntöm el....nem kell besértődni,ha kérdezel, vélaszokat kapsz, ami lehet,hogy nem mindig tetszik

"Odalenn is olyannak akarom amilyen most" - hát nem lesz olyan.

2021. febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Odalenn meg máshol sem nem maradsz olyan idővel, mint most, akkor sem ha nem szülsz. "A nő legnagyobb ellensége a gravitáció"-ahogy tartja a mondás. Sőt, a férfiak teste is ugyanúgy változik. Az, hogy ki mennyire és milyen gyorsan sok mindenen múlik, tehetünk is érte. Sokat! A terhességgel és szüléssel járó harci sérülésekre meg legyünk büszkék, azok is mi vagyunk.
2021. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!