Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki járvány alatt szült,...

Aki járvány alatt szült, hogyan alakult a szülésetek?

Figyelt kérdés

Maszkot mikor kellett hordani? Szülés közben is fel kellett venni?

Apás szülést engedtek? Ha igen, milyen feltételekkel?

Hányan voltatok egy szobában?


2021. febr. 21. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben szültem. Hüvelyinek indult végül császár lett. Vajúdásnál nem volt rajtam maszk és bent lehetett a férjem csak be kellett öltöznie és neki kellett maszk is de covid teszt nem kellett se neki, se nekem. Egy személyes volt a szülőszoba. A műtőben már kellet a maszk nekem is és a férjem sem jöhetett be. A megfigyelőben ketten voltunk és ott is kellett a maszk, aztán a rendes szobában ugyanazzal a lánnyal voltunk ketten szintén maszkban. Másnap felkerültünk a gyermekágyra . Ott a legnagyobb szobába kerültem. 5 ember volt plusz a kisbabák. Bent a kórteremben nem kellett a maszk, de a folyosón már hordani kellett.
2021. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember elején szültem, maszk akkor nem kellett. A férjem bent lehetett a szülésen és a 2 óra aranyórán, csak apás szett kellett. Egyszemélyes (fizetős) szobâban voltam. Most már úgy tudom kell maszk és tesztet csinálnak mindkét szülőnek.
2021. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Maszk csak addig volt rajtam, míg fel nem feküdtem a szülőágyra. Az osztályon sem kellett, csak ha vki kiment onnan. Apás szülés lett volna, de mire odaért volna, megszületett a fiam. De bent lehetett volna teszt nélkül apás szettben. Bár állítólag az sem volt fontos, mert eléggé hiánycikk lett. Három ágyas szobák voltak, első nap rajtam kívül még egy anyuka volt, de aztán jött egy harmadik is. De elég gyorsan cserélődtek az emberek, ha minden rendben volt, 3 nap után haza lehetett menni.
2021. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szenteste szültem. Apa szülésnél ott volt,plusz 2 órás aranyórán, utána nem látogathatott viszont. Maszk szülésnél nem kellett nekem,többieknek nyilván igen. A szobában sem,csak a folyosón kellett viselnem. Sem tőlem,sem apától nem kellett teszt.
2021. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. 5 ágyas szobában voltam,de "csak" 3-an voltunk.
2021. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete szültem. Elvileg kellett volna maszk szülés közben, de szerencsére jófej volt a szülész, és mikor egyszer levettem enni egy szőlőcukrot, mondta hogy ne is tegyem vissza.

Nekem is természetesnek indult, de végül császár lett. A vajúdáson bent lehetett a férjem, csak apás szülés szett kellett neki, amit a kórházban meg is tudott venni egy automatából. Császáron nyilván nem lehetett ott, de utána megkapta a babát, míg én csak másnap délután láttam.

A szülőszobán egyedül voltam, a gyermekágyason 4en voltunk (babákkal együtt 8an) egy látványosan 3 fős szobában (csak 3 ágy fölött volt lámpa, a beépített szekrény 3 férőhelyes, stb.), de szerintem inkább a kórház felújítása miatt volt, nem a COVID helyzet miatt. Mikor kimentünk a szobából, maszkot kellett hordani, ami sokszor elég idegesítő volt, mikor már épp bekopogtunk volna a nővérekhez az utolsó pillanatban rájönni, hogy a szobában hagytam a maszkot és caplathatok vissza.

Látogatni nem lehetett, de őszintén szólva ki lehetett bírni azt a két napot. Plusz influenza járványban is ez a protokoll a kórházban.

Ami viszont COVIDhoz köthető, az a férjem esete. Este 11kor szültem ugyanis, a férjem a babázás után indult volna haza, de a közeli pláza parkolója - amit azért kellett igénybe venni, mert amióta nincs parkolási díj, kb esélytelen utcán parkolóhelyet találni - zárva volt (annak ellenére hogy egyébként 24 órás, de ugye a jelen helyzetben nem tarthat úgy nyitva). Mi erre egyáltalán nem voltunk felkészülve, sőt még neten utánanéztünk, hogy biztos 24 órás-e a parkoló. A kórháztól pedig több órányira lakunk szóval valakinek haza kellett vinnie a férjem, amit apukám meg is tett (ők szerencsére közelebb laknak), de így is 40 percet kellett várnia a hidegben mert még a kórházba sem engedték vissza. (Tiszta szerencse hogy én minderről már csak akkor értesültem, mikor el lett intézve.) Ezen kívül meg kellett még egy fuvar másnap a férjemnek, hogy visszaszerezze a kocsit, de az már a legkisebb dolog.

Nekem csináltak COVID gyorstesztet mielőtt felvettek a szülőszobára, de pont ott beszélték meg előttem, hogy igazából ha pozitív lenne, akkor sem küldenének el, csak mindenkinek "be kéne öltözni" (nem tudom, pontosan mibe) körülöttem.

2021. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Korház orvos válogatja,hogy járvány alati szülésnél hogy van. valahol kel a teszt kispapának,valahol nem.maszk folyoson,császármütöbe kell
2021. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ditta323 ***** válasza:
Szia. Január végén szültem. Szülés előtt levették a pcr-t, illetve csináltak gyors tesztet. Maszknak lennie kellett, férjem bent lehetett. Szülés után 2órában nem volt végig rajtam. Szobába egyedül voltam (egyágyasba szerencsém volt). Férjemet nem teszteltéj, legalábbis nem tudok róla. Látogató nem jöhetett.
2021. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Múlt héten szültem. Nekem hálisten nem kellett a maszk😅 rajtam volt de szóltak hogy nyugodtan levehetem. Mielőtt felvettek az osztályra megcsinálták a covid tesztet. Apás szülésre lett volna lehetőség, nálunk csak aranyórára jött be :)
2021. febr. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!