Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Influenza járvány és szülés?

Influenza járvány és szülés?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, h oké influenza járvány, meg látogatási tilalom, de mi van akkor ha a kismama beteg (fertőző) szüléskor? Hogy raknak egy szobába újszülöttekkel és kismamákkal?


Köszi

35 hkm


2013. febr. 8. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Influenza járvány idején a legtöbb kórház látogatási tilalmat rendel el a szülészeten. Ilyenkor apás szülésről szó se lehet, és a szülés utáni napokban anyuka se csámboroghat pl. büfébe, parkba, stb., és a látogatók is csak üvegfalon vagy tévén keresztül nézhetik meg a babát. Ha olyan kismama érkezik, aki influenzás, őt egyágyas fertőző szobába teszik. Megpróbálják minimalizálni a járvány esélyeit. Egyébként nem olyan gyakori, hogy egy kismama pont szüléskor influenzás.
2013. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nyáron szültem második lányomat. Elsö lányom a korházban töltött második napon lázas beteg lett. Ott álltam hogy mehettem haza, de otthon egy lázas, trüsszögös beteg 2 éves várt, aki alig várta hogy hozzám bujjon.

Megkérdeztem a gyerekorvost még a korházban hogy most mit tegyek. Jót nevetett, és kért hogy egyiket se zárjam pincébe. Azt mondta ez az élet, van ahol 6 gyerek van otthon, szinte mindig egy beteg, oda is haza viszik az újszülöttet. Nem kell annyira félteni öket. Amúgy az elsö 12 hétben még az anya szervezetéböl benne van az immunitás is.


ìgy haza vittem az aprócskámat, aki nem lett beteg. a nagy ekkor 4 hetente volt lázas+náthás. a pici egyszer sem kapta el. aztán elkezdte a pici é most ö 4 hetente beteg. 7 hós de már kb 4x volt beteg, most is. Vittem orvoshoz is, de meghallgatta és azt mondta hogy ez van, ezen túl kell esni. gyerekek.

apósom is gyerekrovos (csak 200km-re laknak), és ö is ezt mondja mindig, hogy tudja hogy anyukák túl reagálnak mindent, pedig nincs okuk rá, a náthás megbetegsedésen túl kell lenni.

2013. febr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk influenza járványnál is lehet apás szülés 2 hete kérdeztem meg a szülésznőt.
2013. febr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, hol fogsz szülni?
2013. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
SOTE1-ben fogok ahol azt mondták hogy bejöhet oda illetve 2 óráig ott maradhat de utána már nem jöhet a 3 napig
2013. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!