Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen mértékű a fajdalom...

Milyen mértékű a fajdalom huvelyi szulesnel? Ha ennyire fáj akkor hogy hogy tobb alkalommal is bevallaljak a nők?

Figyelt kérdés
2021. febr. 27. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Mert miután vége akkor minden fájdalom megszunik. Csaszarnal a heg nagyon sok ideig fáj még, nem beszélve az utána való lábadozási időről.
2021. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Óriási fájdalom, ez tény, de ahogy megszületett a baba megszűnik. Nekem két gyerekem van, bőven megérte az a pár óra szenvedés. Persze hozzáteszem, nekem 6 és 2 óra alatt születtek a gyerekeim.
2021. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Hatalmas fájdalom, szinte lebénítja a testet, aminek érzete ugyan nem kerülhető el, de a fájdalom miatti pánik igen, a szülő nő tudja, hogy nem súlyos sérüléssel járó trauma okozza, hanem egészen más (még ha így is megterhelő, mind az anya, mind az újszülött(ek) szervezetének), és a végeredmény miatt megéri, ezért nem szándékozik elkerülni a helyzetet. (Olyan, mint ahogy hevesen elkapod testrészedet, ha véletlenül belehatol egy hegyes tárgy, de simán elviseled, ha injekciót ad egy orvos. Tudod, hogy nem kell tartanod tőle, és ez felülírja védekező reflexeidet.)

A fájdalom emléke gyorsan halványul, legközelebbi teherbeesésnél már újból a születendő utód áll a középpontban és nem a szülési megpróbáltatások.

2021. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
#3 milyen szépen le írtad.
2021. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
#1: igen fáj császár után a heg, de szerintem az sem jobb amikor valaki szétszakad lent vagy hetekig nem tud ülni rendesen, mert akkora aranyere lett. Nekem csak az első napokban fájt a császár után, de ugyanúgy csináltam mindent és nem az ágyban fetrengtem.
2021. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy szűnik meg, csak átmegy más fájdalomba, lüktet, ég, feszül, fáj utána is a gát. Egész éjjel cserélgették a jeges borogatást rajta, hogy tudjak kicsit aludni. És nem felejtettem el a következő szülésre, rettegtem is.

Hogy miért vállalkoztam rá ismét? Mert ez a gyerekkel jár.

Egyébként mindkétszer kaptam EDA-t, de nem hatott. Sima fájdalomcsillapítókra allergiás vagyok.

2021. febr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem szülés után még két napig durva méhösszehúzódásaim voltak szoptatás közben is, nem tudom ki hogy van vele... Szóval az se volt kellemes, de az szerencsére nem egyre rosszabb lett, hanem egyre gyengébb.
2021. febr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülés csak egy alkalom, de felnevelni egy gyereket (vagy többet) egy életre szól. Ha vki nem akar gyereket, nem a szüléstől fél (bár hallottam ilyent). Első gyermekem születése után én is azt mondtam, hogy nem akarok másikat. Aztán két év múlva mégis lett kistesó. A gyermek utáni vágy sokkal erősebb, mint a szüléstől való félelem. Tudtam, hogy fájni fog, hogy nehéz lesz (könnyebben ment mint az első), de nem érdekelt, mert vágytam rá, hogy ő is az én gyermekem lesz és ugyanúgy fogom szeretni, mint a testvérét. Amúgy nekem nem maga a szülés fájt, hanem a vajúdás. Lányommal délelőttől estig vajúdtam, iszonyat volt. A fiam másfél óra múlva született meg, hogy beértünk a kórházba. A szülés jobban fájt, mint a lányomnál, de még az sem volt olyan elviselhetetlen, mint a vajúdás.
2021. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek más. Olvasni itt olyanokról, akik észre sem veszik. Én elég strapabírónak tartom magam, de engem az a fájdalom, amit éreztem, rendesen megtört lelkileg. Bár amikor a kitolás megkezdődött már sokkal jobb volt. De ez csak egy nap volt. Egy nap fájdalmat ki lehet bírni az utána jövö több évtizedes boldogságért.

Amúgy meg a nőkben termelődik egy olyan hormon, amitől elfelejtik a stzülési fájdalom mértékét :)

2021. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Mivel a szülés csak pár óra a gyerek meg egész életedben ott van ezért a nők nagy többsége úgy dönt, kibírja, és muszáj is mert a sok barom nyomatja hogy kell a szenvedés, aztán így senki nem fejleszt ki valami fájdalommentes ügyes műtétes megoldást.
2021. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!