Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magándokid általában beválla...

A magándokid általában bevállalják a szülést egy állami kórházba?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha az egyik állami kórházba szülhetnék, egyéb okokból. A dokim nagyon régen ott dolgozott, de egy ideje magánklinikán van. Mondanom sem kell, hogy iszonyatos árak vannak a magánklinikán.

Szerintetek a kórház befogadja a magánorvost ill. a magánorvos el szokta vállalni más helyszínen a szülést?



2012. jún. 14. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy nem sétálhat be a kórházba szülést levezetni.

Ha van szerződése a kórházzal, akkor mehet csak.


Változó, azt, hogy a Te dokid hol, hogyan dolgozik, nem tudjuk.

Az én magándokim kórházban is dolgozik.

2012. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előttem író írja!

Ha a mgaándoki amúgy (köz)kórházban is dolgozik (van ott szerződése) bármikor "odairányíthat" szülni.

Ellenkező esetben nem mehet be, hogy "Jónapot kívánok xy szülését jöttem levezetni" .

2012. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ettől tartottam én is. Ő a magánrendelése mellett magánklinikán dolgozik. :(

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 14. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Maximum úgy, hogy bemegy veled és az ügyeletesnél szültök az államiban. A barátnőm így szült, de rizikó van benne, nem árt, ha normális az ügyeletes. Egy személy lehet veled, lehet az orvos, dúla, a párod, legalábbis a legtöbb állami helyen 1 személy. A felelősség viszont az ügyeletesé, bármilyen beavatkozás is szükséges, ő dönt.

37 hetes kismama

2012. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit az előző írt, max. úgy lehet, h a doki ismeri az adott állami kórház dokijait,és őt is ismerik, van "kapcsolata"(mondjuk dolgozott már ott régebben)

Mert hiába van az, h 1-2 személy bent lehet, a magándoki max. úgy lehet bent, mint egy rokon, ismerős, tehát be se "mosakodhat", tanácsokat se adhat, nem veheti át a "kollégától" az írányítást. (különben a praxisával , és esetleg a baba-mama életével játszik)

2012. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én is hasonló okból nem szülhetek a nőgyógyászomnál, másikat nem is ismerek mindig hozzá jártam és nagyon szeretem, mert alapos. De pár éve megszüntették a mi városunkban a szülészetet így a 30 km-re lévő klinikára kell majd menni, ahol nem illetékes az orvosom. Nem tudom mi lesz így, mert benne nagyon megbízom. De ajánlott egy nagyon szimpatikus szülésznőt.
2012. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Van olyan orvos,aki magánklinika mellett,államiban is vezet le szülést(csak azt kevésbé reklámozza).

Ha nem túl indiszkrét megkérdezhetem,hogy ki az az orvos,akihez ragaszkodsz?:)Én most vagyok orvoskeresőben,sajnos,nagyon nehéz megbízható,normális dokit találni.

2012. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!