Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Idén töltöm a harmincadik...

Idén töltöm a harmincadik életévemet. Sajnos hosszú kapcsolatom ért véget,túl sem tettem magam,de szörnyen érzem amiatt is,hogy körülöttem mindenkinek gyermeke van már,és feleség. El volnék késve?

Figyelt kérdés
Csinos vagyok, házias,jó munkám van, szóval anyagiak sem gátolnak, viszont a kulcs hiányzik a gyerekhez: egy férfi,aki a társam lenne. Nem jön,hiába vagyok jolszituált stb,úgy néz ki,nem ezen múlik. Még volt élettársam,ezer meg ezer jelentkező lett volna rám, most hogy egyedül maradtam,senki. Nagyon rosszul érzem magam,és pancsernek is gondolom egyúttal magam,mert nem jön össze a magánéletemben semmi. Vágyom egy társra és egy gyermekre. Utaztam,világot is láttam,nem érdekel semmi, annyira el vagyok keseredve.
2021. márc. 1. 07:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne rosszabb. Én is idén leszek harminc, van egy gyerekem, akit egyedül nevelek, nincs munkám és kevés a tartalékom, anyámhoz költöztem 2 éve. Legalább szép vagyok..
2021. márc. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem túl okos ötlet csak azért most rögtön belevágni egy új kapcsolatba, mert úgy érzed, kifutsz az időből. A hosszú kapcsolatodat el kell rendesen gyászolni, lelkileg megerősödni.

Egyébként nem vagy még elkésve.

2021. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elkésve nem vagy, de alapos önvizsgálat nem ártana abban a vonatkozásban, hogy mi akadályozza meg nálad a helyes párválasztást. A csak várakozás nem visz előre.
2021. márc. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Borzasztóan érzem magam. Mindenki azt mondja, lehetnék rosszabb helyzetben is. De ez nem vigasztal. Igaz,nem jó irányba haladok. 168 centiméteremhez 49 kilóra fogytam,mert már étvágyam sincs. Egyszerűen nem értem,miért vagyok ennyire nyomi a magánéletben...
2021. márc. 1. 08:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pon harmicéves voltam, amikor végre sikerült elválnom a borzalmas házasságomból, amit kb csak azért kötöttem, mert már mindenkinek van férje, és most nekem is megkérték a kezem... nem szerettem a férjemet és igazából ő sem engem... soké értékes év erre ment. Tavaly végre boldog házassagot kötöttem és kisfiam született. 36 éves vagyok. Fel a fejjel!!
2021. márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmiről se késtél még le, alsóhangon is még tíz éved van szülni, de örökbe fogadni utána is lehet. Több ismerősöm negyven elmúlt, amikor megtalálta azt, akivel érdemes leélnie az életét, szerintem mindegyik nagyon jó döntést hozott, hogy nem alkudott meg egy rosszabb kapcsolatban csak azért, mert kifut az időből. Van köztük, akinek egykettőre összejött a baba is, másnak csak nehézségek árán, és olyan is, akinek nem sikerült szülnie. De mindannyian nagyon boldogok a párjukkal, már sok-sok éve.

Ha nagyon el vagy keseredve, keress föl egy szakembert, ha jól választasz, néhány beszélgetés biztosan fölnyitja a szemedet, és te is látni fogod, amit mi itt mindnyájan látunk: semmiről nem vagy elkésve.

2021. márc. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék az 1-eshez, de én még szép sem vagyok, tehát 100% kilátástalanság minden téren. Neked még vannak lehetőségeid...
2021. márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lehet, hogy nem óriási vigasz, de senki élete sem tökéletes. Problémái, nehézségei, "hiányosságai" vannak a férjezett, gyermekes nőknek is, csak teljesen más jellegűek, mint Neked. Nem feltétlenül boldogabbak ők sem, mint Te most.


Én azt tudom javasolni, hogy légy hálás mindig azért, amid éppen van. Érzed jól magad a bőrödben, törekedj a fejlődésre, és tanuld meg élvezni a jelen pillanatot. Lásd meg a jót a jelenlegi élethelyzetedben, és tudj örülni annak.

Ha társra vágysz, ne csak a sült galambot várd, tegyél érte. Ismerkedj, kezdeményezz te is tudatosan. De hozzáteszem, ebben is mindig az az első lépés, hogy tudd teljesen egyedül is jól érezni magad a bőrödben. Ne a társtól várd a boldogságod. Csak az lesz boldog párkapcsolatban, aki előtte tudott boldog lenni egyedül, társ nélkül is. Új kapcsolatba pedig ezen felül csak úgy érdemes belevágni, ha már elgyászoltad az előzőt.


Így én a helyedben most abba tennék energiát, hogy újra jól érezzem magam a bőrömben. Ezután keresnék társat. 30 évesen semmiről nem vagy elkésve. Bőven szülhetsz még 35-ig, de akár 40 éves korodig is.


Azzal soha ne foglalkozz, mások hol tartanak az életükben 30 évesen. Mindenkinek más az útja. És soha nem tudhatod, mi van a színfalak mögött. Nagyon sokan élnek megalkuvásban, boldogtalan kapcsolatokban, csak, mert nem mernek egyedül lenni. Ne foglalkozz a társadalmi nyomással, az elvárásokkal.


Én pl. látom a sógornőm boldog, családi képeit fb-on, ahol, mint 30 éves anyuka és feleség, tündöklik a 4 éves és 2 éves kislányaival. Az interneten. De látom, és láttam az elmúlt 4 évét a mindennapokban, minden segítség nélkül a két kicsi gyerekkel, mert a párja állandóan dolgozik; ahogyan állandóan stresszes, feszült, kimerült, szinte idegbeteg a fáradtságtól. Ez nyilván nem kerül fel egy közösségi oldalra sem...


Jómagam itt vagyok 33 évesen, 29 évesen házasodtam, most 7 hónapos a kislányom. Meddőségi gondok miatt 2 évig küzdöttünk a babáért, és nem, nem voltam boldog attól sem, hogy volt párkapcsolatom. Most az alváshiány, és a pihenés állandó hiánya miatt vagyok mindig fáradt. Nem gondolom, hogy hú de boldog vagyok, csak, mert gyerekem és férjem van.


Persze ezek kisarkított dolgok, de remélem, érted, mi a tanulsága. Mindig örülj annak, amid éppen van, és találd meg a jelenlegi élethelyzetedben a jót, a boldogságod. Ha mindaz nem elég, akkor próbálj tudatosan változtatni. De tudd, hogy minden élethelyzetnek adottak a maga problémái és nehézségei. Csak mások, mint az egyedülállóak, és a gyermektelenek esetében.

2021. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekkel + terhesen valtam 30evesen, nem irtam le a helyzetemet de eleg remenytelennek tunt az uj eletkezdes.

32evesen megismertem a parom, 37evesen hazassagkotes, eskuvo utan 2hettel megfogant a lanyunk. 38vagyok, csaladban elek ferjjel, 3gyerkoccel. En sem igy terveztem de elrendezte az elet. Ne add fel, boven van meg idod!

2021. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hozzászólóval. Ne azt nézd, hogy másoknak milyen az élethelyzetük. Hidd el, hogy mindenkinek van valami nehézsége. Én pl. 27 évesen férjhez mentem, és csak mostanra jött össze a baba, így 34 évesen vagyok várandós. Én meg folyton azt láttam magam körül, hogy már olyanok is a 2. vagy 3. babát szülik, akik nem is ismerték még a párjukat, amikor mi meg már próbálkoztunk. De próbáltam nem erre figyelni, egy ideig a közösségi oldalakat is hanyagoltam, és már attól sokkal jobban éreztem magam. Még az is segített, - talán közhelyesnek tűnhet, de nálam bevált, - hogy próbáltam értékelni az aktuális élethelyzetemet, és apró örömöket találni benne. Hogy mi az, amit már nem fogok tudni úgy csinálni egy gyerekkel, mint kettesben. Így kitaláltam csomó közös programot+énidőztem is sokat. Neked is javaslom, hogy élvezd most a szingli életet, mert nem biztos, hogy majd a leendő férjednek mindig ugyanahhoz lesz éppen kedve, mint neked. Vagy nem biztos, hogy örülni fog, ha egyedül hagyod, amíg te találkozol a családoddal, barátaiddal, vagy a hobbiddal foglalkozol.
2021. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!