Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tágulásos vérzés meddig?

Tágulásos vérzés meddig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma reggel elég sok folyásra keltem, ami rózsaszínes volt. A wc papíron piros vér is volt, kb.5ft-os nagyságú. Bementem a klinikára, hogy a sok folyás nem a magzatvíz volt-e.

Szerencsére a magzatburok rendben, a vér a doki szerint valószínű tágulásos vérzés volt, bő egy ujjnyira vagyok nyitva. Eddig zárt voltam (35.héten vizsgáltak utoljára).

Csináltak nst-t. Az asszisztens szerint 3 perces összehúzódásaim voltak (én ebből görcsölgetést éreztem), ezért szólt az orvosnak. A doki szerint ez még a jósló kategória. Hazaengedtek, mert közel lakom, de azt mondták ne menjek nagyon messzire.

[link]


Hazajöttem és aludtam egyet. Továbbra is görcsölgetek, a derekam is húzódik, de inkább csak kellemetlen, mint fájdalmas. A fehérneműmön nem volt vér, viszont elmentem mosdóba és 2 teljes wc-papír piros véres-nyálkát töröltem ki (bocsánat, hogy ilyet írok...).

Felhívtam a szülésznőt. Azt mondta ez még belefér, pláne a méhszáj vizsgálat után.

A kérdésem az lenne, hogy ez a vérzés meddig normális? Esetleg jelezheti, hogy napokon belül szülök?

38+5hkm



2021. márc. 7. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 2 hétig húztam ugyan ezzel. 41 hétre indítani kellett. Remélem nálad nem ez van. De van aki ikyen tünetekkel aznap szül.
2021. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy belekérdezek, mert mostanság akartam feltenni a kérdést ezzel kapcsolatban, hogy tisztában legyek mi történt velem. Minden vajúdás során van vérzés, vagy csak néha? Nekem csináltak egy membraine sweepet, ami miatt elkezdtem verezni, azt mondták hogy akkor telefonáljak be ha élénk piros. 2 napra rá az lett, meg is indult a dolog.


Ilyen vérzés mindig van? Vagy csak a sweep miatt volt?

2021. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 2 hétig tartott. Először csak a jóslók, aztán egy-egy nap kihagyással, másfél hétig a vérzés.

Szóltam a dokinak, hogy pár napja rózsaszín folyásom van, mondta, hogy azonnal megvizsgál. Akkor kiderült, hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok, érezte a fiam fejét is. NST 80-as erősségű rendszeres fájásokat mutatott, de hazaengedtek mert egyáltalán nem voltak olyan erősek és hosszúak sem, hogy az bármit is jelentsen. Én sem éreztem biztonságban magam, hogy ezekkel megyek haza.....

Aznap este ment el a nyákdugó (gondolom a vizsgálat ráerősített) és folytatódott váltakozva a pecsételő vérzés és a rózsaszín folyás. Plusz esténként jöttek a fájások is..

Az előbb említett orvosi vizsgálatra rá 1 hétre szültem.

2021. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem most 5 perces keményedéseim vannak lassan egy órája. Fájni nem mondhatnám, hogy nagyon fáj, de az egész hasam megfeszül 30-50mp-re.
2021. márc. 7. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

3as vagyok.

Annyira becsapós amúgy! Nekem is 40 mp-esek voltak a jóslók, mindig azt hittem, hogy na ez most már tényleg AZ. És mégsem... Pedig mindenhol azt hallani, hogy ha már közel 1 percig tart a fájás, akkor az már gyanús hogy az.

Aztán ki tudja, lehet egyszer csak érezni fogod, hogy erősödnek és neked nem tart ki ez az egész még másfél hétig.

2021. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma meglett burokrepesztéssel :) 2970g és 47cm ❤️
2021. márc. 8. 23:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! 😊
2021. márc. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! 😊😊😊
2021. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!