Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elméleti kérdés. Szerintetek...

Elméleti kérdés. Szerintetek van lehetőség ilyet kérni, vagy zsigerből elutasítják?

Figyelt kérdés

Például szülésnél előre letisztázni, hogy bármilyen beavatkozásra van szükség, inkább a császár?

Rengeteg szüléstörténetet hallottam már, ahol a sok beavatkozásnak köszönhetően többet szenvedett a kismama, mintha megcsászározták volna az első adandó problémánál. Körforgásként meg az egyik beavatkozás hozza a másikat, az orvosoknak persze van rá indokuk, hogy éppen miért kell, pl. protokoll, és úgyis el tudják érni, hogy a kismama beleegyezzen a beavatkozásokba. De mi van akkor, ha a kismama nem akar beleegyezni? Kierőszakolhatják a "természetes" szülést beavatkozások által, vagy van némi választása a vajúdónak?



2021. márc. 11. 23:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

10!

Nálunk nem volt semmi pénz megbeszélve.

Itt a környéken úgy megy, hogy a dokinak a szülés az a terhesgondozási díjának a 10xese, a szülésznőnek meg olyan 20-40ezer.

Barkit kérdeztél annyit mondott, amennyit gondolunk, annyit fizessünk.


Ezek után a szülésznő 20at kapott, ő végülis velem volt, a doki nem működött együtt velünk.

A doki is csak 30at kapott ezek után (150et szántunk neki)


2es voltam.

2021. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%
Tudom hogy nem ez a kérdés de ha a rossz szülésélmény miatt aggódsz akkor elmondom hogy a császár sem egy leányálom. Nekem császárom volt es majdnem 4 hetig nem tudtam ugy setalni hogy ne érezzem azt mintha a beleimet kiszakítanák minden lépésnél, feküdni is csak háton tudtam nagyon sokáig. Kislányom koraszülött lett igy nem lehetett velem de ha velem lett volna fogalmam sinxs hogyan gondoskodtam volna róla mert wc-re kimenni is pokoli volt. Persze van aki a császárral sem szenved ennyit de azért gondolj bele ebbe is.
2021. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A gyorsított, kierőszakolt szüléstől tartok, ami sajnos manapság jellemző. Ha be kell avatkozni, ott könnyen elkap a gépszíj, ahonnan nagyon rosszul is ki lehet jönni. Ha beavatkozás kellene I kabb a műtét
2021. ápr. 5. 22:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!