Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Borotválás szülés előtt?

Borotválás szülés előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


39 hetes terhes vagyok. 38 hetesen borotváltam utoljára, azóta gyakorlatilag szörnyű lent a helyzet. Sok benőtt szőrszálam lett, rengeteg a pattanásszerű kiütés, sok a seb. Arra gondoltam, hogy én már meg sem próbálok szülés előtt újból borotválni, mert még rosszabb lesz. Nagyon rosszul érzem magam emiatt, nem tudom mit csináljak. Olyan gáznak érzem így magam... Sudocremmel kenem, de nem akar múlni. Valakinek van tippje esetleg, hogy mit tudnék csinálni?

Hintőporozni is próbáltam, de szintén nem segített.


2021. márc. 19. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Egy kozmetikus tudna segiteni, kiszedni a szőröket, sajnos a gyantázás elkezdését nem biztos hogy mostra tenném, de lehet megérné.


Ha van kozmetikusok, hívd fel, mit tud tenni. Nekem az ismerőseim járnak gyantáztatni most is, az nem tud várni 3 hetet mint pl egy nagykezelés vagy szemöldökfestés.

2021. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén. Leginkább. Ha majd zavarja a szülésznő leborotvalja. De sok helyen nem is szoktak.
2021. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Régen is szőrösen szültek a nők és nem egyhetes kis szőrrel, hanem évtizedessel.

Nem lesz semmi baj, inkább kíméld a bőrödet. Ha meg mégis borotválni kell, a szülőszobán megoldják.

2021. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Èn ,,bundasan" mentem szülni, mikor nem làttam oda nem pròbàlkoztam. Senkit nem zavart, ahol szültem nem szoktak borotvàlni.
2021. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel, látnak napi száz p.át, hidegen hagyja őket ki borotválkozott és ki nem.
2021. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyat nem érdekli hogy nézel ki lent
2021. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%

Ferjednek bejön a bunda? Ha igen, akkor nem gond. Az orvosokat nem zavarja, bár hallottam már olyat, hogy beszóltak miatta.


Egyébként ha nagyon zavar párod segithetne benne.


De szőrtelenítő krémmel szerintem be tudod kenni, olyannal amit utána csak lemosni kell.

2021. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En is elegge szorosen mentem,raadasul en alapbol is szorosebb vagyok az atlagnal,szoval kepzelheted. 😅 Labaim azert legyantaztam/borotvaltam utolso eroimmel,de a nuncit ugy hagytam,ahogy volt. Ugy kb 4-5 hetes termessel. Engem szo nelkul borotvaltak,ezt nem ugy kell elkepzelni,hogy az egeszet,hanem csak kis reszt,kozvetlen a nyilasnal,meg gondolom az esetleges gatmetszesnel. Viszont nem tudom ugyan milyen borotvat hasznaltak,vagy mitol,de utana jopar kisebb patti/gyulladas lett az altaluk borotvalt helyen,ami elegge zavaro volt. Ugyhogy legkozelebb (valszeg mar masik korhazhoz fogok tartozni kovi terhessegnel) megerdeklodom,mennyire szokas a borotvalas,es ha bevett rutin az adott korhazban,lehet valahogy raveszem magam,es lebprotvalom... Nem szeretnek valamit elkapni.
2021. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!