Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen lesz szülni?

Milyen lesz szülni?

Figyelt kérdés
Szeptember elején természetes úton fogom megszülni a kisbabám, de nagyon félek. Tudom, hogy mindenki kibírja az a fájdalmat, de abban is biztos vagyok, hogy mások is így félnek előtte. Milyen élmény volt nektek?

2021. márc. 23. 12:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
92%

Leírhatatlan az a fájdalom. Ezt csak az tudja, aki már szült,szóval mi hiába mondjuk neked,majd megérzed :) Én is nagyon féltem, de tudtam, hogy bent nem maradhat. Könnyű szülést kívánok neked !

Én 35 órát vajúdtam,ebből 15öt aktívan, azt hittem meghalok. De ahogy kicsusszant a fiam,tényleg elmúlt minden ahogyan azt mondták :)

2021. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nehéz volt de végül császár lett, mert nem illeszkedett be a feje. Érzéstelenítést már nem kaphattam, mert túl későn értünk be a kórházba csak gázt, de az a vége felé már kutya fülét sem ért. Akkor, ott borzasztóan éreztem magam bár a szülésznő azt mondta, hogy ügyesen egy hang nélkül szenvedtem. Most így visszagondolva azt mondom, hogy ameddig tartott az nem volt olyan borzasztó. Úgy gondolom, hogy ha nem lett volna az, hogy nem ereszkedik le a kis feje akkor nagyon hamar meglett volna és akár egy szép szülés élmény is lehetett volna...de akkor amikor mondták, hogy megyünk a műtőbe én voltam a legboldogabb nő a földön...szerintem.
2021. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szupi, hogy így tervezed, de arra is készülj fel, hogy esetleg nem így történik. Nekem mindkettő jó élmény volt. Annyira nem szörnyű. Az első gyerekkel 10 órát, a másodikkal 7 órát vajúdtam.
2021. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
Szar. De viszonylag hamar vége van, nagyon max 2 nap, ha peched van. Ez igazán nem sok ha egy teljes élet szemszögéből nézed. 33 órát vajudtam, az nem volt gaz. A szövődmények amiket azóta nyogok már igen, de drukkolok, hogy neked siman menjen.
2021. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szövődmények?
2021. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
84%
Vegbel, hüvely repedés, gerincproblémák. Szemem is romlott 1 teljes diopriat. Rengeteg vert vesztettem, sokáig tartott, hogy rendbejojjek. Vizelet tartási gondok, ezen is sokat kellett dolgozni. Semmi extra. Csak a szokásos.
2021. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekkel 8-9 órát vajúdtam, az maga volt a rémálom. A szülés hamar megvolt, és annyira nem is fájdalmas, mint amire számítottam. Lehet, csak azért mert már alig vártam, hogy túl legyek rajta. A legrosszabb az volt, hogy sem enni, sem inni nem lehetett. A második gyerek másfél óra alatt meglett. Ott is a vajúdás volt a rossz, de sokáig nem tartott szerencsére. Maga a szülés jobban megviselt, mint az első gyerekkel, nagyobb súllyal született és repedtem is. Viszont sokkal jobb állapotban voltam utána, s saját lábamon sétáltam be a kórterembe és gyorsabban fel is épültem.
2021. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem, hogy természetesen fogok szülni aztán sürgősségi császár lett. Még az is lehet hogy faros lesz a babád és prog. császárod lesz. Szóval jobb ha arra is felkészülsz
2021. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

Hah... Én is úgy indultam, hogy természetesen szülök. De nem tágultam ki eléggé, így vákuum lett. A vajúdás, bár nem tartott sokáig (8 óra), piszkosul fájt. Elhiheted, hogy olyan mértékű fájdalmat még nem éreztél.


Egy jó tanács: nézz utána a légzőgyakorlatoknak. Nekem sokat segített volna, ha elsajátítom, ugyanis vagy kapkodtam a levegőt, vagy visszatartottam, így baromira elfáradtam a végére. Még a vákuum mellett is ketten nyomták a hasam, segítve a kitolást.


Könnyű szülést kívánok!

2021. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

Milyen élmény volt? Élmény? Ne élményre készülj...

Fajdalmas, én azt kívántam inkább meghalnek. Aztán nem gondoltam rá, csak most hogy újra terhes vagyok eszembe jutott milyen szar volt.

2021. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!