Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen lesz szülni?

Milyen lesz szülni?

Figyelt kérdés
Szeptember elején természetes úton fogom megszülni a kisbabám, de nagyon félek. Tudom, hogy mindenki kibírja az a fájdalmat, de abban is biztos vagyok, hogy mások is így félnek előtte. Milyen élmény volt nektek?

2021. márc. 23. 12:36
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
51%

Hűha, jól megrémisztitek szegény kérdezőt 😂😂😂 tény hogy nagyon fáj mikor jönnek a fájások. De ki lehet bírni. Nagyon sok minden az agyadban dől el.Nekem élmény volt, sőt nagyon jó élmény. Sokat segített az is szerintem hogy végig aktív tudtam maradni. Rengeteget mozogtam, 7. hónapig túrázni jártam, gombát szedni, úszni...Ha tudsz, mozogj sokat, tornázz, csinálj gugolásokat. Amúgy én mielőtt terhes lettem, kijelentettem hogy márpedig engem császározzanak,mert én nem fogok kínlódni, és a baba is hamar meglessz. Aztán bele gondoltam hogy mégis ha lehet, szeretném megtapasztalni milyen természetesen megszülni egy pici bábát. Kíváncsi voltam és nagyon vártam. Felkészültem hogy biztos nagyon fog fájni( bár erre nincs hogy felkészülj)de ez kell hogy a picurkád a karjaidban tarthasd. Úgy vettem hogy ez egy természetes dolog lessz, és ha más kibírta, akkor én is kifogom. Aztán végül elfolyt a vizem, és kb 3 óra alatt meglett a kisfiam, semmi külső behatás(oxi vagy fájdalom csillapító) nélkül. Bár mikor varrtak, adhattak volna valamit. Fontos a környezet is,nekem nagyon kedves "társaságom" volt. Végig biztattak és viccelődtek, hogy vegyék el a figyelmem a fájdalomról.

Úgyhogy ne izgulj, jó lessz, ügyes leszel. Gondolj arra hogy mindenki azt mondja milyen rossz aztán még be vállalnak egy-két kistesót, szóval.... 😁 Könnyű baba várást.

2021. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
90%
Vannak ilyen horrorok amikor az emberből kirágja magát valami lény... Na olyan
2021. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

Indított szülés volt, 6 óra mulva lett meg. Közben 3 óra mulva oxitocin, egy óra tolás. Lényegében a fájdalmas rész 4 óra volt.

Ilyen mértékű fájdalmat nem hittem, hogy kibírok, a gyors menetelés eredménye, aztán a pokol, hiába tagultam, tér aranytalansag miatt, nem fért ki. Vaakuum lett végül. Az utolsó órában, a kitolás az maradandó rossz élményt okozott. Azt hittem baj lesz, kétségbeesett fejek szemben velem, egyre több doki, nővér.

És egészséges a kisfiam teljesen. 5 éves már. Nagyon féltem akkor, hogy baj lesz.

Mégis, a nagy fájdalom ellenére olyan gyorsan történt minden, hogy pont ezért éreztem úgy, hogy kibirom. Erőm épp elfogyott, de valahogy más tudatallapotban voltam, a fájdalomra alig emlékeztem utána is, csak az érzésre hogy nyomom és semmi...

2021. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
Brutál fájdalmas volt. Nem kaptam oxit, állítólag a mesterséges oxival még jobban fáj. Én elképzelni se tudom, hogy az milyen, így is ordítottam, mint a fába szorult féreg. Akkir jó, amikor már vége, és ott a kis kópé.
2021. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Szívből köszönöm mindenkinek, hogy ilyen gyorsan válaszolt, és bátorított!!! És külön köszönöm a jókívánságokat, hogy könnyű szülésem legyen!

Jobb talán így, hogy jól megijeszt mindenki, mert lehet, hogy lelkileg jobban fel tudok készülni arra a fizikai fájdalomra, ami rám vár, és talán aztán nem is lesz olyan szörnyű.

Végtére is szerintem én is elmondhatom majd azt, amit (gondolom) mindenki - hogy ha megszületik, akkora boldogság lesz úrrá rajtam, ami minden fájdalmat megér.

Igazából azért írtam, hogy természetes szülés lesz, mert ha semmi nem jön közbe, ami arra kötelezne, hogy császár legyen, akkor inkább a természetes.

Az élmény szót pedig azért használtam, mert úgy gondoltam, hogy a rossz élmény is élmény, ugyanis megéljük.

Mindenkinek ment a zöld pipa.

2021. márc. 23. 14:54
 16/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha még eszedbe fog jutni, és lessz időd rá, gyere vissza, meséld el milyen volt szülésed. Én kíváncsi leszek rá. 🤗 11es voltam.
2021. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem szépít, nagyon fáj de ki lehet bírni. Mire ida jutottam én már felkészültem, ez ad is egy erőt a fájdalom elviseléséhez. Pl egy erős menzesz görcs ig tudjuk mi vár ránk, míg hétköznap arra gyógyszert veszek be, akkor addig a részig kb szúnyog csípés fajdalomként kezeltem. Mert fejben már vártam és birtam, így tényleg nem is viselt meg. Ez utána még kitart egy darabig, utána meg jön az a tudat állapot, hogy csak csinálod, mindjárt jön a szünet, a légzés segít, csinálod, huh vége, pihi, kibirom a következőt is. Aztán mire elviselhetetlen, addigra delírium kb, akkor meg azért bírod ki. Ha szerencséd van, 3 tolasbol megvagy. És vége is.

Én repedtem, de már kb nem is éreztem hogy ott matatnak.

És a boldogság hogy kint van, kibirtam, ennyi volt, vége elfeledteteti hogy 2 órája nehéz volt.

2021. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
88%

11

Azért a 3 órás szülésed ne mérd egy mondjuk fél naposhoz. Tudod minden szülés más és mindenkinek más a fájdalom küszöbe. És nem, nem fejben dől el sokszor. Én is végig aktív voltam. Nem féltem mert tudtam, hogy ez a dolgok rendje. Aztán szenvedtem fél napot. Igen szenvedtem mert már nagyon kínoztak a fájások. Aztán sürgősségi császár lett.

Én is azt mondom, jobb ha készülsz a császárra is. Jobb ha tudod utána mit hogyan, meg lelkileg is felkészülsz. Mert ha nagyon beleéled magad h természetes szülés aztán meg nem jön össze, akkor meg tud viselni lelkileg. Tapasztalat. De ha érdekel írj privátban. Szívesen mesélek róla

2021. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
38%

#11

Kedves 18as ne haragudj, nem tudtam hogy ez a kérdés csak azoknak szól aki minimum fél napot vajúdott. Minden tiszteletem azoké a nőké, akik ilyen nagy szenvedés között hozza világra gyermekét. Igen, én szerencsésebb voltam mert könnyebb volt. Sajnálom ha ez sokakat bánt. És én nem hasonlítom magam senkihez, te mondtad hogy minden szülés más, és mindenkinek más a fájdalom küszöbe, de azért én fogjam be a számat mert csak 3 órát szenvedtem. Tudod te hogy nekem mennyire fájt, netán ott voltál!? Igenis fájt, de én másképp éltem meg, és egy szép emlék maradt. Nem dicsekedni jöttem, de gondoltam jó ha tudja a kérdező hogy nem csak rém történetek vannak. Miért bánt ez olyan sok mindenkit?

Amúgy azt mondtam "sok minden a fejben dől el", nem azt hogy minden...nehéz ez a magyar nyelv értelmezése, ugye?

Nekem is lehetett volna sokkal rosszabb, akár komplikációk is akadhattak volna. Attól boldogabbak lennétek? Vagy attól a ti szülésetek könnyebb lett volna? Frusztráltak kell legyek, ha azért utálok valakit, mert picivel jobb volt neki, mint nektek (akik lepontoztak).

Kedves kérdező, kívánok még egyszer minden jót és könnyű szülést.

2021. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
Persze kérdező megéri. Ha ezen múlna most azonnal újra megszülném a fiam.
2021. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!