Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésznőnek pontosan mi a...

A szülésznőnek pontosan mi a feladata? Van fogadott orvosom, akkor ha itt az idő, de ép nem lesz bent a szülésznő szól neki? Addig ki lát el?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ügyeletes szülésznő megy be hozzád, illetve azokhoz a kismamákhoz, akik akkor szülnek. Szerintem vannak páran ügyeletben. Nekem fogadott volt. Ő jött, csak velem foglalkozott, még a páromnak is biztosított fekhelyet. :D Engem megnyugtatott a tudat, hogy csak rám koncentrál, és ott van velem, nem bántam meg. Sorra kötötte be az oxitocint, tágított, megvizsgált, nem kellett várnom, én voltam az első a sorban, és nem rohangált és nem is tűnt el, pedig az összes szülőszobában szültek aznap éjjel..:) Persze ez pénztárcafüggő is, nem pedig csak annak függvénye, hogy akar-e valaki.
2010. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg nincs ott az orvosod, addig a szülésznő és az ügyeletes orvos lát el. De főleg a szülésznő. A pontos feladatait hosszú lenne meghatározni a "beteg" felvételtől egészen a kitolási szakaszig, a baba megszületéséig. Figyel Téged a vajúdás alatt, persze, nem folyamatosan, ha nincs semmi probléma, figyel a babára, a méhösszehúzódásokra, a tágulásra, ő készít elő a szülésre (beöntés, zuhany, borotválás), és magát, a szülést is aktív közreműködéssel követi.


Egy anya és szülésznő :)

2010. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam ügyeletes szülésznő volt, csak a dokim volt fogadott.


Mérte a méhösszehúzódásokat, oxit kötött be, kicsit beszélgetett is velem és a férjemmel, nagyon hálás vagyok neki mert nagyon profi és kedves volt. 2-re értem be a kórházba, a dokim 7-re, a szülésznő is ott volt a szülésnél is, sőőt ő vette le a köldökzsinórvért, várta meg a méhlepény születését és még vajúdásnál asszisztált az epidurál beadásához is.

Bár nem volt fogadott de nagyon lelkiismeretes volt.


Ha elindul a szülés felhívod a dokid, és amíg nem ér be addig ügyeletes szülésznő lesz veled és a szülésnél is segíteni fog.

2010. aug. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott orvosom, és szülésznőm is.


Én először neki telefonáltam, Ő hívta a dokit mikor jónak látta.

Magdi volt velem kb. 1-től, a dokit csak 4 körül hívta be.


Amit előttem leírtak, figyelt ránk, de nem volt tolakodó.

Amikor már semmire nem tudtam koncentrálni (inkább magam szerettem volna "szenvedni" ) szóval tartotta a páromat, tök jól elbeszélgettek, tv-t néztek....

2010. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!