Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogtok adni/ adtatok hálapénzt...

Fogtok adni/ adtatok hálapénzt a szülésznőnek? És ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

pénzt nem és most sem adok.

mikor mentünk haza akkor kaptak a csecsemősök és a sz.-nő egy ajándék kosarat az első babánknál most szerintem valami kisebb apróságot.

2011. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésemnél,nem volt fogadott szülésznőm,csak az ügyeletes volt bent nálam,de tőlem nem fogadott el egy forintot sem,mondjuk lehet azért mert a nagynénim az egyik ápoló a szülészeten és rá való tekintettel nem vette el... Vagyis nem tudom...


Most a barátnőmnél szülök,aki azt mondta hogy meg ne próbáljak pénzt adni,mert nem veszi el és nagyon fog haragudni,úgyhogy csináltattam egy gyönyörű szép Milka ajándékkosarat pezsgővel és kávéval(az egész tiszta lila),és elrejtettük benne a borítékot... :) Nálunk van amelyiknek tarifája van,sőt drágább mint az orvos...

2011. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
ügyeletes szülésznővel szültem,doki nem volt jelen,majd csak a varrásnál.ő nem kapott,mert még a varratot is egy nővér szedte ki.a szülésznővel meg voltunk elégedve,kapott egy 20-ast.szülés után beengedte a kint várakozó Tesómat is,megnézhetett minket.szerzett fürdőszobás szobát.tehát ő megérdemelte a pénzt
2011. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fogadott szülésznőm volt, végig velem volt, segített, türelmes volt, szerzett 2 ágyas szobát, én egy 10 ezrest adtam neki. (Miskolc 2011)


-Pip-

2011. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

fogadott szülésznőm volt. 20.000 ft adtunk mind a két terhességemnél. végig velem volt, 2 ágyas szobába kerültem. szülés után minden nap bejött.

szülés előtt is mindig találkoztunk nst után

fejér megye

2011. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
én rákérdeztem a fogadott szülésznőmnél azt mondta nincs tarifa 20-40 között szoktak kapni...én 20 at adok, mert minden egyes NST n jófej segítőkész volt, és tudom hoyg a szülésnél is mindenben számíthatok rá...sokmindent elintézett már :)
2011. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jó pozitív véleményeket hallani a szülésznőkkel kapcsolatban. Azok vannak többségben ezek szerint akik adnak hálapénzt?
2011. aug. 30. 13:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is hálapénzt,de valami kis ajándékot vegyél neki... Lássuk be azért,neki több dolga van velünk,mint a dokinak :):):)
2011. aug. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy nagy doboz bonbont kapott. Én nem fogadtam szülésznőt, dokim volt csak első perctől kezdve. Az kapott volna pénzt, de nem fogadta el. Pedig nem tudta, hogy mennyi van a borítékban.
2011. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen... én sem érten egészen ezt a hálapénz dolgot az orvosnak. Volt egy kis műtétem, és az nőgyógyászom arra a 15 percre volt benn a műtőbe, míg megcsinálta. Az ápolónők segítettek mindenben, kedves volt mindenki, és ők sokkal jobban megérdemelték mint a doki. Hozzá jártam magánrendelésre egy évig, 3 hetente 10.000-et nyomtam a zsebébe, míg végeleges nem lett, hogy műteni kell, és se előtte, se utána nem jött be, semmit nem tudok a műtétről. Másnap reggel jött be (csak azért mert ő vizitelt), de azért a zsebébe kellett nyomnom a borítékot, mert annyira látszott rajta, hogy miért is hív félre.... Szegény ápolónőknek kellett volna adnom inkább..
2011. aug. 30. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!