Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak olyan kismamák,akiknek...

Vannak olyan kismamák,akiknek vajudás,szülés nem fáj vagy kicsit fáj,vagy jol türik nem látszik rajtuk,vagy csak szülőszobában látszik has fájás,10 percesek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 12:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem igazán fájt. Nem azt mondom, hogy kellemes volt, de kibírható. 3 percesekkel még a folyosón sétáltam, nevetgéltem.

Nagyon lassan tágultam, így oxit kaptam, onnantól számítva 1 óra múlva megszületett a gyerekem. Az már rázósabb volt, de nem éreztem azt, hogy szétszakadok vagy belehalok. A kitolás pedig egyáltalán nem fájt. Este szültem, reggel már törökülésben szoptattam. (de az is igaz, hogy az idő megszépíti az emlékeket)

Szóval, igen, létezik, de ez nem azt jelenti, hogy azok szuperanyák, inkább csak szerencséjük volt.

2021. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
A vajúdás és a szülés mindenkinek fáj. Aki azt mondja, hogy neki nem fájt az hazudik. Azt inkább el tudom képzelni, hogy akinek magasabb a fájdalom küszöbe az sokkal jobban tűri és persze az sem mindegy, hogy pár óra alatt vagy 30-40 óra alatt van meg a gyerek. Általában azok mondják, hogy "nem fáj", akik 2-3 óra alatt megszülnek.
2021. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Nekem fájt a vajúdás (11 óra), de megszülni nem tudtam. Császár lett.

Erős fájásaim voltak az oxitól, ajánlották is a gázt, de nem kértem. Kibírtam, nem kellett fájdalomcsillapító.

2021. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 34 órán keresztül fájt,ebből 10 oxisan.A szülés maga már nem
2021. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

3 óra volt a kitolási szak, azt hittem onnan a patológiára visznek csak...

Maga a vajúdás viselhető volt.

2021. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

2es én megcáfolnám amit írtál.


2 és fél óra alatt lett meg a fiam magzatvíz elfolyással előtte nulla fájással. Oxit kaptam. Fél óra után azt mondtam a páromnak több gyerek nem lesz. Pedig az én fájdalom küszöböm elég magas. Aztán kaptam egy szurit ami talán 10pervig használt. Leszakadt a derekam. Nem volt jó sehogy pedig labdát is hoztak 1 percet ültem rajta mert még rosszabb volt. A kitolás ami 5-10perc volt már nem fájt. Fájást se éreztem már. Gátmetszés és repedés is volt.

Igaz az idő szépített mert már nem úgy gondolok rá mint ahogy megéltem de most is emlékszem mennyire rossz volt, még hánytam is folyamatosan szülés alatt. De az emlék szebb/szép lett.

Most várom a másodikat, mert ugye olyankor az ember sokmindent mond amit nem is úgy gondol. 26hetes vagyok. Remélem vele máshogy lesz. A terhességem is ég és föld.

2021. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kolléganőmnek nem igazán vannak fájásai csak a kitolási szakasznál, ezért sajnos 20.héten el is vesztett egy babát mire beérz 20 perc alatt a korházba már nem tudták benttartani a babát
2021. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Én kívülállóként nyilván nem tudom megmondani, mennyire látszott vagy nem látszott rajtam a vajúdás, de én úgy gondolom, hogy elég jól bírtam. 2-3 perces fájások közben még nagyokat viccelődtem, szóltam a rokonságnak, hogy akkor most akció van, még teljesen jól voltam. Közvetlenül a kitolási szak előtt, amikor már kezdtek egyre inkább összefojni a fájások, na az durva volt, az már tuti látszott, de az csak volt max fél óra. Az idő ugyan megszépíti az emlékeket, de már a szobában a babával mellettem, mikor küldözgettem körbe a hírt a rokonoknak, barátoknak, akkor is azt mondtam, hogy ez igazából nem is volt olyan nagy cucc, ha nem is minden hétvégén, de azért lazán újráznék még.
2021. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
6-os. Azt írtam általában és nem azt, hogy minden esetben. 😊
2021. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi a jól tűrni? Nekem megjegyezte a szülésznő, hogy milyen csendes vagyok. Tény hogy csak szuszogtam a fájdalomnal is, nekem jobban fájt ha hangot adtam ki. Mellettem lévő szobában a 3. Gyermekét szülő nő nagyon nagyon hangos volt, de egy órát max. Kívülről úgy tűnhetett hogy nekem nem fáj Fáj vagy jól bírom, de pokoli fajdalom volt, azt hittem sosem lesz vége és nem bírom ki. A kitolasi szakasz volt a legnehezebb, nem éreztem ingert csak egybefüggő fájdalmat, elakadt.
2021. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!