Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak olyan kismamák,akiknek...

Vannak olyan kismamák,akiknek vajudás,szülés nem fáj vagy kicsit fáj,vagy jol türik nem látszik rajtuk,vagy csak szülőszobában látszik has fájás,10 percesek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 12:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

20!

Én például 3 nappal ezelőtt szültem, pontosan tudom mennyire fájt, nyilván mivel friss az érzés. Szerintem hitelesebb élményem van a saját szülésemről mint neked az enyémről...

2021. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Én simán a folyosón sétálgattam 2-5 perces fájásokkal, beszélgettem a nővérkékkel, stb. Nem mondom, fájt, de szerintem egész jól bírtam. 9 óráig tartottak a fájások, majd 50 percig a tolófájások. 3 órával később saját lábamon sétáltam ki a szülőszobáról a kezemben a kisfiammal :)
2023. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Nekem szerencsém volt, mert lényegében könnyen kitágultam. Az első szülés kicsit tovább tartott, de a fájdalom nem volt elviselhetetlen. A második-harmadiknál viszont a szülés előtti napokban éreztem otthon, enyhe hasi nyomást, feszítést a medencémnél- de ez nem volt fájdalmas. Mikor szülni mentem- lényegében mindkétszer majd 4ujjnyi volt már a méhszáj, burokrepesztés után kb. nyomhattam is. Nem tudom ez mitől függ.
2023. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ugyanannál az embernél szülés és szülés között is lehet különbség. Nekem az első annyira fájt, hogy az utolsó órákban szinte bármibe belementem volna csak hogy vége legyen. Igaz, csendben szenvedtem, csak a bábának mondtam, hogy már nem bírom tovább, amire "megnyugtatóan" közölte, hogy nem elég erősek a fájásaim. A második szülést úgy vártam, hogy ennél is durvább lesz, hiszen az első állítólag azért tartott olyan sokáig, mert nem voltak elég erősek a fájásaim. Erre meg olyan szinten baráti volt a fájdalom, hogy nem hittem el, hogy tényleg vajúdok, emellé még gyors is volt a szülés. A kitolás egyiknél sem fájt.

Anyukám azt mesélte, hogy az első gyereknél úgy állt fel a szülés után, hogy ha csak ennyi volt, jöhet a következő, az utolsónál annyira fájt és hosszú is volt, hogy a mai napig szörnyű emlék neki. Igaz, ott kézzel tágították.

2023. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!