Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik akkor, ha valaki...

Mi történik akkor, ha valaki szülni megy, megcsinálják a covid gyors tesztet és pozitív lesz?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 11:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ha apukának lesz pozitív, akkor nem engedik be a szülésre. De mi van akkor, ha a kismamának? Ugye van, aki tünetmentes. Olyankor se mehet be az apuka? Esetleg automatikusan császár lesz? Hallottatok már ilyen esetről?
2021. ápr. 21. 11:06
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Külön szobába rakják, mindenki beoltozve, nem mehet sehova. A gyereket elviszik tőle, megvizsgaljak. Aztán a baba mehet haza (ha nem vírusos) anyuka meg marad bent a kórházban míg meg nem gyógyul.
2021. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

#2: most már elvileg nem választják szét a gyereket az anyjától. Legalábbis a SOTE-n decemberben még ezt mondták.

Egyébként berakják őket a covid szülészetre, ahol gondolom még annyi ellátást sem kapnak, mint a sima osztályon. Látogatni meg ugye sehol sem lehet most, de a covidon még szigorúbb az őrizet.

2021. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Hiába pontoztok le 🙄 ez az igazság. A Vip szoba azért van most hogy a covidosokat oda rakják.
2021. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezt is orvosodtól (vagy ha nincs, akkor a kórház szülészetétől) kéne megkérdezned.

Még az se biztos, hogy egységes a gyakorlat az országban.

2021. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Covid szülészetre viszik szülni, és értelemszerűen covid negatív osztályra nem tehetik ki.


Nem választanak el gyereket anyától (kivéve ha az anya vagy a baba állapota indokolja).


A pvnt is engedik, bár vannak pletykák, ami szerint a császárt erőltetik. De ez utóbbi tudományosan nincs alátámasztva hogy lenne haszna, sőt (ha az anya amúgy tünetmentes)... Ha ez igaz, nagyon remélem hogy megváltoztatják a protokollt.

2021. ápr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Pontosan igy van ahogy az első válaszoló írja.

Január végén voltam bent, a VIP szobák erre vannak fenntartva

Egy külön szobában vannak

Én pl egyágyasban egyedül voltam.

De nem éreztem hátrányos megkülönböztetést

Jöttek hozzám minden nap az orvosok, ápolók

Kedvesek voltak

Beszélgettek

Semmi extra

2021. ápr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem minden kórházban más a protokoll.

Egyik rokonomnak azt mondták, hogy ha pozitiv lesz a covid tesztje, akkor szülés után elkülönítik őt is, meg a babát is (külön-külön) és csak akkor találkozhatnak, ha mehetnek haza.

Egy barátnőmnek pedig azt mondták, hogy megkaphatja a babát, vele lehet, de ők ketten teljesen el lesznek különítve.

Akik a szülésnél bent lesznek (szülésznő, orvos) mindenki beöltözve.

2021. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
2-es, és miért ne engednék haza az anyát, ha otthonában is meg tud gyógyulni? Senkinek nem érdeke, hogy ott foglaljon egy ágyat, ha kórházi ellátást nem igényel. Pont, mikor ágyból és személyzetből is kevés van a feladatokhoz.
2021. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Én ezt tapasztaltam.... Aztán ha máshol máshogy van oké, de nekem ez a tapasztalatom, és még kB 5 más anyukának is a környezetemben.
2021. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!