Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azoktól kérdezném, akiket...

Azoktól kérdezném, akiket befektettek a kórházba a terhesség végén: milyen volt a szülés?

Figyelt kérdés

Indítani kellett vagy beindult magától?

Akinek beindult, hogyan kezdődött?

Mennyit kellett vajúdni a szobában mire beengedtek a vajúdóba, szülőszobára?

Kinek szóltatok először: nővérke/szülésznő/ügyeletes orvos/fogadott orvos...?

A szobából minden cuccot össze kellett pakolni és kiköltözni vagy csak összeszedni ami a szüléshez kellett?

Mikor értesítetted a férjedet, hogy induljon el otthonról?

És úgy általában milyen élmény volt?



2021. máj. 8. 21:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Befektettek este indításra, 8-ra kellett bemennem ballonos indításra, alapból egy szülőszobába mivel kb üres volt az összes, a férjem bejöhetett és este 10-ig maradhatott is velem. Ügyeletes orvos volt bent ekkor, de másnap reggelre bejött a saját orvosom és a szülésznőm is, a férjem is reggel 6-7 fele ért vissza. A szülőszobába vittünk be minden csomagot, majd innen miután megszületett a baba a férjem vitt le mindent a csecsemő osztályra. Este 10-kor kezdték egyébként az indítást, reggelre 4 ujjig kitágított, burkot repesztettek, kaptam oxit miután magától magától így sem indultak el a fájások és délután 3-kor született meg gátvédelemmel, nem kellett varrni egyáltalán. Abszolút pozitív élmény volt számomra, semmit sem változtatnék a szülésélményemen.
2021. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bent feküdtem, mert kicsi volt a baba súlya.


Végül elkezdett fogyni a magzatviz, így indítottak


Este 23.00: ballon felhelyezes

Reggel 6.30ra kellett lemennem szuloszobara, férjem 7.30rs kellett jöjjön (persze ha előbb megindult volna, akkor szólnak neki).

Cuccomat össze kellett pakolni, szülés után hozta le a férjem a csecsemős osztályra

9.00ig kB semmi nem történt. Utána kihuztak a ballont, oxis infúziót kaptam, elkezdodtek a fajasok, utána burokrepesztés

Vajudtam labdán ülve, állva...

Végül 16.00 kor született meg.


Nekem jó élmény volt, sokkal rosszabbra számítottam, persze azért fájt nagyon :)

2021. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Befektettek 41+2nel. A fogadott dokim (akkor meg lehetett) szabin volt,mas meg nem akarta indítani.. Na az nagyon rossz volt. Mindig csak annyit mondtak,beszeljem meg a babával,hogy jojjon ki.. Aztan 41+5nel jott vissza a dokim,es indítás volt. Mehszajtagito zselét adtak,fel9kor burkot repesztettek,11kor mar a kezemben volt a fiam :) a cuccokat párom hozta le,de ossze volt mar pakolva.

A kórházban töltött napok elotte es utana sem volt tul jo,de maga a szülés,nekem pozitiv élmény,rosszabbra számítottam :)

2021. máj. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

40+3-on odamentem a helyi kórházba, hogy jöttem befeküdni, mert nem indult még el a baba (én nem akartam volna, de ez volt a protokoll, én meg nem akartam ősellenségeket már a szülés előtt, így is lecsesztek, hogy csak most jöttem, de hát a hétvégét még inkább otthon töltöttem). Felküldtek az osztályra, felvették az adataim, és kaptam egy ágyat. 7 napig annyi volt az egész, hogy 2 naponta ctg, minden reggel vizelet meg vérnyomásmérés, 3 naponta ultrahang. Tehát kb tényleg bejárhattam volna... Nagyon szar volt, mert kb napi 4 órát aludtam. Következő hétfőn indítottak volna, de szerencsére vasárnap enyhe 10 perces fájásokkal elindult. Egész nap bent volt velem a férjem (pont a látogatái tilalom előtt 1 héttel voltunk, amikor hazajöttem a kórházból, másnap lett a tilalom). Délelőtt már szépen 5 percesek voltak, de úgy erősödni csak este kezdett. Este 10kor már eléggé fájt, csak álltam a forró zuhany alatt. Az ügysletes szülésznőnek szóltam, aki fent volt az osztályon hogy nagyon fáj. Válasz: maga akart szülni. 🤦‍♀️ Éjfélkor vittek le 2 ujjnyival a szülészetre, kaptam antibiotikumot intravénásan, volt egy 20 perces ctg, aközben kellett elolvasnom egy pakk papírt, hogy mindenhez hozzàjárulok 🤦‍♀️ utána beöntés volt, majd elküldtek zuhanyozni. Annyira fájt már hogy ott a földre is kerültem egyszer, de hát senkit nem érdekelt (sőt a végén kibeszéltek, hogy tiszta víz lett az egész mosdó🤷‍♀️) 3 ujjnyinál burkot repesztettek. Akkor hívtam a férjem (kb hajnali 2kor), hogy jöjjön vissza (kb este 7kor ment haza gyorsan aludni egyet) fél óra az út autóval. Én akkor már magamon kívül voltam. 4:35-kor kiszedték vákummal a lányomat, mert nem teljesen volt a már 10 ujjnyira nyitott méhszájamnál, gyengék voltak a fájásaim.


A cucc úgy volt, hogy össze kellett pakolnom egy zacskóba, amit leviszek, de csak a wc papírt, törölközőt, telefont használtam. Pénztárcàt is lehoztam. Vizet is vittem, de azt ott nem ihattam, csak szülés után, de az jó, hogy nálam volt mert caak később vmikor délelőtt hozta utánam az egyik szülésznő a többi cuccomat a másik osztályról.

2021. máj. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok, kevés ilyen történetet lehet hallani/olvasni, mert általában mindenki fájásokkal vagy magzatvíz elfojással megy be a kórházba, és érdekelt hogy mi van azzal aki már alapból ott van.


2-es, végül milyen méretekkel született a baba? Hányadik héten indítottak?


4-es: sajnálom, hogy az ügyeletes szülésznők így viselkedtek. 😕 Antibiotikumot miért kaptál?

2021. máj. 9. 09:18
 6/16 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Hát ennél sokkal több bunkóságot mondtak, az orvossal egyetemben. Én meg mindent engedtem meg lenyeltem, mert csak azt akartam hogy már vége legyen az egésznek... Nem tudom, fogok - e még szülni ezek után, pedig már 14 hónapja volt.

Az antibiotikumra azt mondták, hogy protokoll. 🤷‍♀️ Amúgy azt kihagytam, hogy a végén kaptam egy kis oxitocint is, de nem érzékeltem belőle semmit. Nem volt érzéstelenítés sem.

2021. máj. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Befektettek, mert már egy héttel túlhordtam a kisbabámat, és mivel nem akartam semmiféle indítószert odabent a kórházkertben sétáltam, óvatosan lépcsőztem néhányszor.

Így is csak ötödik napra indult meg a szülés, férjem naponta látogatott nem kellett értesíteni. Ügyeletes nővérnek szóltam, ügyeletes orvosnál és szülésznőnél szültem, minden rendben volt.

Természetes szülés volt, kivéve a gátmetszést.

Fájdalomcsillapítót nem kértem, de nem is kínálták fel.

2021. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok


37+4 napon született 2400 g és 49 cm. De 9/10 apgarral, így nem vitték el, 2 óra aranyóra volt.


Ekkora már 2 hete ugyanakkora volt. Hivatalos neve magzati retardáció

2021. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2estől kérdezném hogy hány napot kellett bent töltenetek a kis súly miatt?
2021. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azóta megszületett a babám. Egy hónapot feküdtem bent, IUGR miatt. A szobában voltam bent, amikor elfolyt a víz a 39. héten. Szóltam az ügyeletes nővérkének, aki mindent összepakoltatott velem, de csak a szülőszobára szükséges cuccot kellett vinnem, a többit később vitték át a másik szobába.

A vajúdóban vártam a szülésznőmet, addig senki nem mondott semmit, azt se tudtam mikor hívhatom be a férjem. (Végül nem is ért oda..) Négy és fél óra vajúdás után végül császár lett. Amikor kitoltak a műtőből már ott volt a férjem, megkaptuk a babát, és akkor volt aranyóra.

2021. jún. 12. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!