Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szülésed volt és hogy...

Milyen szülésed volt és hogy élted meg?

Figyelt kérdés
Sajnos nem lehet beállítani, hogy többet is be lehessen jelölni, akinek több volt, jelölje a "legjobb" élményt a többit meg ha gondolja, fejtse ki :)
2021. máj. 9. 18:18
A kérdező szavazást indított:
hüvelyi, rossz élmény
hüvelyi, jó élmény
sürgősségi császár, rossz élmény
sürgősségi császár, jó élmény
programozott császár, rossz élmény
programozott császár, jó élmény
78 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
hatalmas traumaként ért a hüvelyi szülés, azóta sem léptem túl, nem is szeretnék második gyereket. szülés közbeni ájulások, irgalmatlan fájások, és még hogy a gátmetszés nem fáj... a francokat. borzalmas volt. a gyerekem szeretem imádom, a mindenem, de még egy szülés... nem.
2021. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
A helyén kezeltem, így nem ért semmi sokk. Nem gondolom, hogy a szülésnek élménynek kell lenni.
2021. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Én is traumaként éltem meg a szülésem és az utána következő dolgokat, a szülés utáni depresszió küszöbén álltam.

Én végig éreztem a gátmetszést, pedig nekem is azt mondták, hogy meg se fogom érezni. Aztán utána összevarrtak, minden szúrást éreztem. Azt hittem, hogy szájba rúgom az orvosomat, amikor közölte, hogy "ne játsza magát, nem fájhat az annyira". Utána hetekig fájt a járás is, hónapokig fájt az ülés, évekig fájt a szex, most meg nem érzek semmit.

2021. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

"A helyén kezeltem, így nem ért semmi sokk. Nem gondolom, hogy a szülésnek élménynek kell lenni."


Ezt mondd annak az anyukának, akinek emiatt lett szülés utáni depressziója. Mondd neki, hogy nem kell élménynek lennie.

2021. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy milyen élmény nagyban a gárdàn múlik.


Nekem egy baromi nehéz szülésem is volt, de nem volt rossz élmény.

Az orvosom 2 nappal később annyit mkndott, hogy reméli a második gyerektől nem riasztott el.

( tehát nem kell magyaráznom remélem)


A 2. Meg igazából intenzív gyors szülés volt.

2021. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Én egyetértek kettessel valahol. Ha kevéssé lenne tolva ez a cukormázas szülésélmény dolog, helyette reálisan közelítenék meg, hogy fájni fog, félre mehetnek dolgok, mocskos, stb, kevesebb kudarc élmény lenne. Láttam szülést többször a maga nyers formájában, tehát még csak nem is megszerkesztett youtube videót, és a saját szülésem utána már tudtam hová tenni. Valószínűleg sokkolt volna ha élményt keresek benne.
2021. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Ez tényleg nem "élmény". Gyors szülésem volt, komplikáció nélkül, tündéri szülésznővel, kedves orvossal, de nem mondanám hogy most vágynék újra csinálni.
2021. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Igen, nagyon tolják ezt a cukormázas, tündi-bündi lepke pukikat a szülés csodálatosságáról, a valóság viszont egészen más. Ha a nőknek és a férfiaknak el lenne mondva, hogy milyen valójában egy szülés, akkor sokkal könnyebben vennék. De a mai világban már az is ijesztgetésnek számít, hogyha valaki elmondja, hogy fájt a gátmetszés és a varrás is, no meg a baba cuki kis mosolyától nem fog elmúlni a gátmetszés fájdalma, mert sokan azt hiszik.
2021. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
Ráadásul nagyon sok nő nem tudja, de a szüléssel nem biztos, hogy megszűnik a fájdalom, van, akinek szülés után is tolófájás-szerű fájdalmai vannak napokig.
2021. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Hm... Aki lemeri írni, hogy rossz élményként élte meg a szülést, azt lepontozzák. Akkor a "szülni jó, bármikor újracsinálnám"-os anyák vannak itt többségben, akik számára más válasz nem is létezik. Oké, akkor nem írok semmit.
2021. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!