Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben beindíthatjak...

Ilyen esetben beindíthatjak korabban a szulest?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 31.hetes kismama vagyok. 1honapja leallt a vesem,gyogyszeres kezeles,majd begennyesedett ujra elzarodott ezert vegul kaptam egy belso katetert,ami a holyagomig van vezetve. Azt mondtak nehany nap es elmulik az irritacio. Ez volt 2hete. Tegnap visszamentem,hogy mar nem tudom megemelni a labam mert szurodik az oldalam es ujra faj a vesem. Azt mondtak a katetert nem vehetik le,gyogyszert nem szedhetek csak minimalis fajdalomcsillapitot. Ott tartok hogy a felules,seta mar nem megy. Es 9.het igy pokol. Ejszaka nem tudok aludni,a vernyomasom folyamatosan magas emiatt,a szivveresem 100ala mar le sem megy. Nem tudom mit tegyek. Ketsegbeestem. Szeretnem meg legalabb a 37. Hetig bent tartani,csak nem tudom odaig is hogy birjam ki. 28hetesen volt 1,45 kg,most megyek majd a 32.hetesre ott is megnezik mekkora. Ha eleri a kello sulyt meginditjak a szulest? Azt szeretnem a legkevesbe ,hogy neki baja legyen,de ez igy szerintem neki sem egeszseges. Igazabol a jobb oldalamon mindent elnyom es elzar ,amit csak ellehet . :(


Koszonom a segitseget!!! 🤞🏻🤞🏻🤞🏻



2021. máj. 10. 06:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel kapcsolatban orvossal kellene konzultálnod, nem pedig az itteni laikus válaszolóktól várni egy ilyen komoly kérdésben a választ.
2021. máj. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Fognak szólni, ha előbb tervezik beindítani. De te inkább ne adjál nekik ötleteket. Lehet hogy úgy gondolják, simán kihúzhatod még ezzel az eljárással, még ha kellemetlen is. Egyszerűen kérdezz rá, hogy mire számíthatsz, mi a következő lépés.
2021. máj. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, természetesen beindíthatják előbb, az anya élete a fontosabb, de persze a babáért is mindent megtesznek. Nekem már ennél hamarabb is ki akarták szedni, de végül maradt a 36. hétig, ami már tökéletes, a te helyzetedben eddig se várnék. Nagy a babád egyébként 1500 gramm nem kevés. Tüdöérlelöt kapsz? Ez nagyon fontos lenne. Nekem az a tapasztalatom, hogy 30. hét felett már normális gyerek lehet a koraszülöttböl (kisebből is, csak a 30. hetet jó megvárni), 34. hét felett már semmi gond nem szokott lenni. Az én lányom pic-re sem került, 2600 grammal született, 3 nap után jöttünk haza. Ennyire nem kell félni a koraszüléstöl, főleg ha ennyire indokolt.
2021. máj. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvossal kell konzultálni, viszont elég jelzésérdékű, ha bevackolta magát ennyire az egyik oldalra, ès nem jön ki.


Nem okoskodni szeretnék, csak a tapasztalat az, hogy ilyenkor általában hyper- vagy hypotónia szokott fennállni, a szülés pedig gyakorta császárral végződik.

Nem mindig, de gyakori, ilyen korai terhességi szakaszban is ritkán indîtanak, inkább műtéttel kiveszik.


Sok erőt kívánok!

2021. máj. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! A vicces az egeszben,hogy Baba bal oldalt fekszik ,megis jobb oldalt zart el mindent.

Konzultalok folyamatosan az orvosokkal , ok azt mondjak birni kell meg egy kicsit.

Ket dolgot tudtak volna meg tenni,es mind a ketto a kulso kateter lenne,vagy a labam kozott kivezetni,de arra megrosszabbul reagaltam elsore is, vagy az oldalamon ki,amit kismamaknal sem ok,sem en nem szeretnek.

Kerlek ne higyjetek,hogy szabadulni szeretnek tole vagy egy percre is megbantam volna,csak 1honapja folyamatosan korhazban vagyok,ha otthon vagyok az alapveto dolgaimat sem vagyok kepes ellatni. Azt se tudom a korhazi csomagomat,hogy fogom megvenni,vagy hivatalos helyre elmenni. Es tudom,hogy volt ilyen masnak is ,azert is erdeklodok ,hogy valami praktika a vesetornan es a folyadekon kivul mi lehet meg?

2021. máj. 10. 08:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most?
2021. máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként 24. héttől, ha nagyon korai is, de megszülethet a magzat. Akkor már minden fontos szerve kifejlődött (ha nem is teljesen), ami lehetőséget biztosít az életben maradásra - persze segítséggel.
2021. máj. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
folyamatosan bird ki ha baba 32.héten megszületnek kroaszülött lenne,de minden belső szerve müködik és kifejlödött.37.hétig benned marad a baba már jo
2021. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!