Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kisebb a baba mint amekkorának...

Kisebb a baba mint amekkorának kellene lennie menstruáció szerint?

Figyelt kérdés
Azokhoz szólna a kérdésem akiknél végig kisebb volt a baba mint menstruáció szerinti. Az volna a kérdésem hogy melyik alapján kellett a vizsgálatokra járni a menstruációs szerinti kor vagy a méretek alapján? Illetve mikor megszületett melyiket vették figyelembe?

#méret #szülés #vizsgálat #Koraszülésnek számít
2021. jún. 8. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Amikortól elkezdik mérni, onnantól kezdve mindent ahhoz számolnak, és kb már senkit nem fog érdekelni a mensi szerinti. Tehát pl ha most 8 hetes lennél, de 7 hetesnek mérik akkor 7 hetes vagy, és mindenhol ezt kell mondani ha kérdezik.
2021. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A 12. héten korrigálta a korukat a doki, onnantól az volt a mérvadó.
2021. jún. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem 4 nappal kisebb a baba, de mindig úgy kellett kérnem az időpontot hogy a baba töltse be pl. 12 hetet ha 12. Heti vizsgálatra megyek, szóval a baba méretei alapján kell minden vizsgálat.


Üdv: 22hkm

2021. jún. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Végig a menstruáció alapján kellett, mivel a számítógépek maguk becslik a mért értékek alapján, hogy abban a pillanatban épp nagyobb, kisebb, vagy pont átlag méretű-e a magzat. Elég nagy kavarodást okozna, ha folyton korrigálnánk, majd egy kisebb magzatot bent hagynának pl. +4 hétig, mert hát kisebb. (Igen, extrém példát írtam, de mivel sokan nem szülnek meg 42. hétig, így elképzelhető, hogy egyes magzatok még bent lennének egy darabig, ha rajtuk múlna.

Extrém esetekben, amikor ritka menzesz miatt nem tudni, mikor fogant a baba, igen, használják korrigálásra az UH-ot.

Egy héttel kisebb méretű magzat még rendben van, de ha már két héttel kisebb, akkor javasolják a gyakoribb UH-okat, hogy észlelhessék időben, ha a magzat nem jut megfelelően tápanyagokhoz, és adott esetben beindítsák a szülést, mert ilyen esetben kint tudnak csak segíteni a babának.


Hogy érted, hogy mikor megszületett? Hogy hány hétre született? Menstruáció szerint.

2021. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ugy értem ha például méret alapján még nem töltötte be a 36.hetet de a menstruáció szerint igen és meg születik ebbe az időben akkor a méretek miatt koraszülöttnek nyilvánítanák e. Amúgy 37hetes vagyok de a baba valamelyik uh 1héttel kisebb másikon 2héttel szoval össze vissza mérik.
2021. jún. 9. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem számítana koraszülöttnek, de ha egészségügyi indoka van (túl pici, erőtlen, túl sokat fogy a születési súlyához képest a kórházban három nap alatt, akkor úgyis bent tartják.
2021. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen ezzel tisztában vagyok hogy bármi más miatt is bent tarthatják.
2021. jún. 9. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Félsz, hogy tovább tartanának bent titeket, vagy mi a kérdésed oka? A pontos súlya majd csak szüléskor derül ki, a profibb gépek is tévedhetnek 0,5-1 kg-t, tehát lutri, hogy mennyi lesz.
2021. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!