Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt mindent vegyek...

Szülés előtt mindent vegyek meg a picinek? Mik az elengedhetetlen kellékek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a kiságyat, többi bútort és minden apróságot (cumi, ruhák, pelus, babakocsi...)? Mert a férjem nem szeretne venni addig semmit, amig meg nem lesz a baba, mert már volt 2 vetélésem. Arra gondoltunk, hogy addig kiválasztunk mindent és amig mi a kórházban leszünk, addig a család megvesz mindent. Szerintetek jó ötlet?


27 hetes kismama


2008. dec. 8. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hàt ha nektek ugy jo,akkor miért ne?

Én nem hagynàm màsra a vàsàrlàst,màrvolt ebbol bajom,mert nem azt hozta ami kellett,stb, de ha neked félelmeid vannak ,akkor vàrj.

Elöször is mikor volt vetélésed,nem hinném,hogy 30 hetesen.

Szerintem a 35. héttöl màr nyugodtan vehetsz mindent,akkor màr nem lesz gond.

De ha mégiscsak kételyeid vannak,akkor bizz meg valakit,aki tuti helyesen cselekszik,és add neki oda a bevàsàrlolistàt szülés utàn.

Boldog babavàràst!

Sok sikert!

2008. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi sem vettünk meg semmit, de szétnéztünk, hogy hol mik az olcsóbban. Felirtuk egy papirra, hol vásároljuk majd meg a dolgokat. Megszületett a lányom és apuka ügyesen egyedül elment bevásárolni, amig mi a kórházban voltunk. Mire hazaértünk gyönyörűen berendezte a babaszobát.

Üdv. 9 hónapos lányka anyuja

2008. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Biztosan olyan személyre biznám a vásárlást, akiben 100%-osan megbizok és tudom hogy azt fogja megvenni amit kell.
2008. dec. 8. 11:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hàt akkor miért ne?

Màr most neki làthatsz nézelödni,cimet,nevet,àrat összeirni,és a végén neked nincs semmi dolgod.

Boldog babavàràst!

2008. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor vettünk meg mindent, amikortól már koraszülöttként is nagyobbak lettek volna a túlélési esélyek. De én nem bírtam volna ki végig, mondjuk ha az utolsó hónapban nem vasalhattam, szagolgathattam és rendezgethettem volna a kis ruháit. Ablakpucolás meg minden. Mondjuk én egyedül rendeztem be a szobát, két héttel a szülés előtt álltam neki függönyt varrni. Én az a típus vagyok, aki semmit nem bízna másra, és ez nem jó :-(. Egyszerre nagyon nagy kiadás lesz, meg minden tiszteletem, aki ezt megcsinálja néhány nap alatt. De a férfiak ilyenkor csodákra képesek. :-)

Ha meg tudjátok így valósítani, akkor minden tiszteletem, én drukkolok :-).

2008. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél csak meg mindent, gondolj arra, hogy mondjuk a jövő héttől már akkor is megmaradna, ha megszületne nagy valószínűséggel, akkor már nagy baj nem lehet.

Ne félj, ezzel a babával már nem lesz semmi baj!

62-es rufiból és badyból nem vegyél sokat, mert úgyis fognak hozni egy csomót babalátogatóba.

2008. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a babát haza is kell hozni a kórházból. Ahhoz is kellenek ruhácskák (nemárt kiöblíteni), pelus, hordozó...

Szerintem nem semmi teljesítmény lenne a férjedtől, ha mindent elintézne 1 hét alatt.

Rengeteg féle dologra szüksége van a kisbabának a ruhácskákon kívül is. Mondjuk, ha nem festetek ki és nem kell összeszerelni egy szekrényt sem, akkor talán belefér.

Én is félek, hogy történhet baj. Dehát az 2 éves korában is történhet sajnos.

35. hetes kismama

2008. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok, köszönöm szépen a biztatást! Hát én is nagyon remélem, hogy ezalatt az idő alatt nem lesz semmi baj.
2008. dec. 8. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!