Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mohácson és Pécsen milyen a...

Mohácson és Pécsen milyen a szülészet? Mik a különbségek?

Figyelt kérdés

Ott dolgozók milyenek?

Mit kell vinni a szüléshez? Mit az osztályra? (Ruha, textilpelus, pelenka, törlőkendő, köldökápolás, fürdetés...)



2021. júl. 4. 17:12
A kérdező szavazást indított:
Mohács
Pécs
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Pécsen a picinek elég a popsitörlő és pelenka, mivel a ruhákat hajlamossak ellopni a szobatársak, vagy összekeveredhetnek az ottaniakkal.

Hazahozós ruhát nekünk a férjem hozott be. Tápszert, cumisüveget, mellszívót, textilpelust, fürdetőt, popsikenőcsöt biztosítanak. (Persze mindenből lehet sajátot használni)

2021. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőről tudok nyilatkozni.

elaő 2 gyermekem Mohácson,a harmadik Pécsett született.


Mohács pici családias, a mostani új osztályvezető nekem nem szimpatikus, de úgy tudom nagyon természetes szülés híve.

Sajnos nem az én dokim vezeti már az osztályt. De neki köszönhető, hogy a mohácsi szülészet felkerült a térképre országosan.

A nővérkék nagyon aranyosak, segítőkészek. Róluk csak jót tudok mondani. Az osztály modern felszerelt. A kaja türhető bár muszáj vinni ha nem akarsz éhen halni.

A babának ruhát adnak, pelust popsitörlőt kell vinni.

Normál esetben apuka is megfürdetheti a babát. Ő is kaphat bőrkontaktust. A baba végig veled lehet.

Van külön rooming szülőszoba ami csak komplikáció mentes terhesség mellett lehet ingyenesen igénybe venni.


Pécs most decemberben szültem covid alatt, 3 hetet voltam bent. Nem tudom alapban ilyen vagy csak a covid miatt, de a patológia katasztrófa volt. Lepukkadt.

A csecsemős osztályon a fiatal nővérkék nagyon aranyosak, 1 idős nő van csecsemős aki nem oda való.. Moháccsal ellentétben itt a szoptatásban jobban segítenek, itt nővérke fürdeti szigorúan a babát. Ruhát itt is adnak csak pelus popsitörlő kell, a baba itt is végig veled lehet.


Én mindhármat császárral szültem. Mohácson nem sietnek lábra állítani, Pécsen 6 óra után kipattintanak ha megy mint a szart,segítenek lezuhanyozni, onnan meg tiéd a baba lásd el, csak a vizsgálatokra viszik el.


Én mindkét helyre vittem saját mellszívót. Textilpelust,saját kis plédet. Saját cumisüveg.

Haza hozóst és a hordozót hazamenetel napján hozza férj.


Ha van valami extra gyógyszered jobb ha viszed.

2021. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolso,ha nem megy a felkeles,akkor is kivagnak az agybol. Tapasztalat. Sirtam ugy fajt meg se tudtam mozdulni,minden szarnak elhordtak kb hogy milyen brna vagyok,hiaba konyorogtrm hadd maradjak az intenziven,ugyis ures. Volt akit hat oraval csaszar utan ugy gyalogoltattak le egy emeletet. Idiotak.
2021. júl. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

🤷‍♀️ Én örültem. Mohácson az elsőnél komplikációk miatt 18 óra telt el mire lábra mertek állítani.. Durva összenővéseim is lettek. A vastagbelem megcsavarodott - ez csak a 2.csmnél derült ki. 2 órát műtőttek.

A másodiknák szintén 12.óra bőven. Megint csak összenővések de most nem olyan durván. Ellenben bélgyulladást kaptam.


Pécsett meg eleve enyhe gyulladt béllel műtőttek,itt meg a felszivódó varratot toleráltal rosszul és begyulladt.

2021. júl. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!