Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni plusz kiló miért...

Szülés utáni plusz kiló miért nem megy le másnak?

Figyelt kérdés

Első babát szültem.


60kg keztem 100 lett belőle pedig nem zabáltam,annyit ettem mint előtte, csak olyan dolgokat amiket kívántam.


Baba 4.5kg jött világra, orvosok 3.2kg mondtak,


Most 4 hónapos a baba 75kg vagyok,egyre mennek le a kilók,pedig nem fogyókúrázok ugyanannyit eszek mint szülés előtt


Olvastam,hogy csak a méhlepény 8-10 kg

Magzatviz 3kg

Baba lett 4.5

De ez akkor is csak 17-20kg

Hogy jött rám 40kg

Hogy ment le eddig 25 ?


Azt mondta az orvosom,hogy olyan nem létezik,hogy szülés utáni plusz kiló, mert a belek az egész szervezet feljebb tolódik a baba miatt,amint kibújt a pici,szépen lassan fokozatosan vissza áll minden a helyére,szóval igazából amit "hiztál" az el is tűnik


Én is úgy veszem észre,hogy tényleg igaz amit a doki mondott,de akkor sok nő miért mondja,hogy rajtam maradt 15-20kg szüléskor ?

33N vagyok,nem fiatalon szültem



2021. júl. 23. 15:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Csak a kíváncsiság miatt kérdezem

Érdekel másnál hogy alakult

2021. júl. 23. 15:31
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Hogy mi???
2021. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Méhlepény 8-10 kiló?? :D inkább csak 0,5-1.

Lehet a hormonok miatt könnyebben híztál, meg vizesedhettél. Mondjuk a 40 kiló tényleg elég durva, orvos mit mondott rá?

2021. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
8-10 kg a méhlepény? Az teljességgel kizárt. Én 12 kg-ot "híztam". A gyerek lett 3.5 kg plusz magzatvíz plusz méhlepény és az induló súlyhoz képest 3 kg plusz maradt rajtam ami már le is ment plusz még 4 azon kívül.
2021. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2021. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de valamit nagyon félreértettél.

A baba méhlepénnyel, magzatvízzel együtt nem több 8-10 kg-nál, de akkor is nagy a baba.

Azt meg nem értem, hogy mi az összefüggés a felszedett kilók és a belső szervek átrendeződése között, ha több kalóriát viszel be, mint amennyit a szervezet elhasznál, akkor hízni fogsz. Szülés után amiatt olvadnak gyorsan a kilók, mert a felszedett súly egy része víz, valamint a szoptatás elég sok kalóriát éget, így nem csoda, ha megindul lefele a mérleg. De ez nem jelenti azt, hogy mindenkinél visszaáll 1-2 hónapon belül a korábbi testtömeg, pl aki sok hájat szed fel és nem szoptat/szülés után sokat eszik/szoptat ugyan, de nem mozog semmit, annak lassan megy le a plusz háj, vagy egyáltalán nem

2021. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Most epp alulmukodik a pajzsmirigyem, ugy. Elso 5honapban tulmukodott, akkor csontsovany voltam, most meg nem dagadt, hanem vastag. Ha hanyagolom a szenhidratot, rolam siman leolvadnak a kilok, viszont nem termelodik a tej es meg javaban szoptatok, tehat valasztanom kell h vagy eszek es beviszem azt a +500 kaloriat vagy dietazok es akkor ejjelente szaporithatom a tejemet horrorfejessel. En most azt valasztom h alszok amikor tehetem. 2-3kg pluszom lehet.


Egyebkent a baba, az extra ver, mehlepeny magzatviz szokott 7-9kg lenni. Erre johet meg a vegen a vizesedes.


Es mazlista vagy ha nem latszik meg a borodon egy 40kg-os fogyas, en azt valasztottam h nem eszek amennyi jol esne, igy 7-13kg-ot hiztam a terhessegeim alatt.

2021. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Te most valójában dicsekedni akarsz, csak irgalmatlan buta vagy?
2021. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
15 kiló, ha jól számoljuk így is rajtad maradt, a többi meg gondolom a baba és mellé vizesedhettél is. Nem bántásból, de nem fogtak diétára, mert konkrétan már a babádat veszélyeztetted. Amúgy pedig nem értem a csodálkozásodat, 15 plusz kiló rajtad is rajtad maradt. Hízni pedig úgy lehet, hogy előtte valószínűleg többet mozogtál, azt ettél, amit kívántál, gondolom nem répát, brokkolival.
2021. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Sokan nem alszanak az első hónapokban szinte semmit, ezért nem mozognak, esznek ami jól esik (tudod kinek van lelki ereje diétázni salátaként vegetálva, szenvedve), ezért ami lemenne szoptatásnál, az nem megy + még jöhet is fel kg.
2021. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!