Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Találkozott már valaki a...

Marina79 kérdése:

Találkozott már valaki a Dianatal géllel akár ismerős útján? Van valamilyen személyes tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Konkrétan személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi a gél használatával történő szülésekről.7 hónapos terhes anyuka vagyok, és félek a szüléstől, főleg a gátmetszéstől. A barátnőm Dianatallal szült, neki az orvosa ajánlotta a gélt, mert hasonló aggodalmai voltak. Az ő szülése valóban problémamentes volt, és nem került sor gátmetszésre sem. Állítólag a Dianatal lecsökkenti a szülés idejét, kevésbé fáj és a könnyebb csúszás miatt a sérülések is kevésbé fordulnak elő.
2010. aug. 28. 17:03
 1/8 anonim válasza:
szia!Neked még nem válaszoltam. :-) Én dianatallal szültem és nagyon megvagyok elégedve vele,épp ezért válaszolok szívesen azoknak akik gondolkodnak rajta.Más fórumokon részletesen leirtam a tapasztalataimat,de szívesen válaszolok privátban is a kérdéseidre.
2010. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
2010. szept. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sokat segítettél a linkekkel,de azért szívesen venném,ha leírnád az élményeidet kicsivel részletsebben.Te hol vetted meg?vagy az orvostól kérjem?


köszi!

2010. szept. 24. 21:24
 4/8 Talmásiné Erika Anna válasza:

Hello Marina!

Én a 2.gyerköcöm születésénél használtam dianatalt,összehasonlíthatatlan volt az elsőhöz képest.Tudom sokan mondják,hogy de az első a legnehezebb,de ennek ellenére a 3.-nál is biztos fogom használni.

2010. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia Erika!Mikor használta előszőr az orvos a gélt?Miben volt más az első,és 2. szülésed?
2010. szept. 29. 19:03
 6/8 Talmásiné Erika Anna válasza:
Bemásolom egy másik oldalról,mert elég hosszú lenne leirnom újból.Remélem nem haragszol meg érte.:-)Az első szülésem szörnyű volt,azt leszámítva,hogy akkor született meg a kislányom Klári.Emlékszem,hogy 10 perces fájásokkal vitt be a férjem hajnali 4kor,és másnap! 5.20-kor lett meg a lányom.Én a végefele már azt hittem minden erőm elszáll,hozzáteszem a dokim is már kezdte így gondolni..A vajúdási szakaszban lépcsőztem,kádaztam,kaptam oxitocint,burkot repesztettek,gátat vágtak,de közben megrepedt egy erem.Összeségében tényleg szörnyű volt,így nagyon féltem a másodiktól,ja azt hozzátenném,hogy nagyon nehezen gyógyultak a hegek,még 1 évig éreztem.A 2. szülés összehasonlíthatatlan volt.A dianatalt előszőr a tágulási szakaszban kaptam,majd a burokrepesztés után,ill. a méhlepény eltávolításánál.De amikor vizsgáltak ahhoz is használtak belőle egy keveset.Szerintem a dokim azóta is vígan ajánlja a kismamáknak.
2010. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A második alkalommal így nem is kellett gátat metszeni?
2010. okt. 3. 21:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben sikerült beszereznem a Dianatalt,nagyon hamar ki is próbálhatom majd! :-)
2010. okt. 11. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!