Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátseb valóban mindig is...

A gátseb valóban mindig is fájni fog és érzékeny lesz? Őszintén kíváncsi vagyok rá.

Figyelt kérdés
Akiknek gátmetszésük volt valóban egész további életükben fáj? Anyám azt mondta el kell keserítsen, mindig is fájni fog és a nemi életre is kihatással lesz, neki ebből rengeteg konfliktusa volt. Külső és belső varratom is van, 5 hete szültem még mindig fáj, de ezzel most teljesen lelombozott. Őszinte beszámolókra lennék kíváncsi, hogy ez tényleg így van-e.
2021. aug. 4. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem varrtak belül is kívül is. Magától egyáltalán nem fáj, alán már a hatodik hét óta nem érzem. Szabad szemmel nem látszik, esetleg egy kicsit, tényleg csak leheletnyit vastagabb ott a bőr, mintha egy apró gombostűfejnyi területen masszívabb lenne a bőr(pedig sokat öltöttek.. )


Belül egyáltalán semmi, akárhogy próbáltam, meg sem tudom mondani, hogy varrtak.


Szexnél ha nem vagy eléggé felindulva, kicsit nehezebben tágul, ott érzem, hol varrtak, de ez nem fáj, csak furcsa, de csak akkor, ha nem vagyok elég nedves.. Egyébként egyáltalán semmi fájdalmat nem érzek sehol, pont olyan, mint előtte. Még nagyobb sem lett, meg semmi. Szerintem butaság, vagy anyukád nem tudja, milyen a jó szex, ahol valóban kívánja is a másikat. Én ezt tudom a saját anyámról, mesélt pár dolgot és te jó ég, kb erőszakban élte az életét..

2021. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nekem szülés után olyan 8 hétig fájt, utána még egy ideig éreztem hogy ott húzódik a bőr.


De ennyi, 3 éve egyszer sem éreztem meg, mondjuk azért teljes gyógyulás után volt intim torna meg minden, gondolom az is segített benne. Neked is ezt tanácsolom, ártani nem árt, nyugodtan tornazz majd ha időd engedi. Illetve én gátolajat is használok amikor eszembe jut, és ismétlem, csak teljes gyógyulás után, amíg sebes ne kenj rá semmit és nem is érdemes addig erőltetni

2021. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is elég egyedi, függ a mérettől, a szövetek allapotától.


Nekem kb 2-3 hónapig volt érzékeny szex közben, utána semmi, nem is látszik.

Ezenkívül még néha menstruáció első 2, erősebb napján érzem, hogy fáj azon a ponton, de nekem előtte is fájt néha a gátam mensikor.


Szóval nálam pl elenyésző, de a vágás maga is csak valami 3 öltés volt, tehát nem óriási.

2021. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Mindkét szülésnél volt gátmetszésem, az első után csak 1 hónappal mertem megnézni, hogy amúgy látszik-e valami (nem találtam a helyét), a 2. után abszolút nem is érdekelt a dolog (itt 1 hétig fájt kb, az elsővel 2, mondjuk az a szülés után ahogy hazaértünk a kórházból költöztünk is, úgyhogy egy perc pihenés nem volt). A nemi életre semmi hatással nincs
2021. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Hogy meddig fájt nem tudom, de a tanga nem az igazi mert dörzsöli, olyankor érzékeny, 23 éve volt gátmetszésem. Sexnél nincs gond, de érzékeny azt érzem.
2021. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve szültem, kívül-belül varrtak és egy jó nagy részt. A szülés utáni 6. hétre már nem fájt, viszont 1-2 varrat még nem szívódott fel belül, az borzasztóan viszketett.

Kicsit mintha "vastagabb" lenne ott a bőr tapintásra. Szexnél akkor kellemetlen behatolásnál, ha nem nedvesedtem be eléggé.

Illetve most a 2. terhesség vége felé (36.héttől) kicsit olyan mintha bármikor kiszakíthatná a baba.

2021. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

14 éve szültem. A múlt hétvégi frontot is megéreztem odalent :(

Szexnél nekem is húzódik, egy ideig. Amúgy érzéketlen az a terület.

2021. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp, de lehet, hogy régen nem elég nagy körültekintéssel csináltak az ilyet, esetleg máshogy varrtak.
2021. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Egy éve szültem, nekem nem metszésem volt, hanem magától szakadt/repedt. Nem volt nagy a seb, de azért kellett varrni rendesen.

Én is max akkor érzem, ha szex előtt nem nedvesedtem be eléggé, de mi amúgy is síkosítót használunk, így viszont ez teljes egészében kikerülhető. Az első 2-3 szexnél a behatolásnál még éreztem, de utána már azt sem. Most meg már a szex ugyanolyan jó, mint terhesség előtt volt, egyáltalán nem okoz gondot.

Nem emlékszem már, meddig fájt pontosan, de azt tudom, hogy a gyermekágyi vérzés ideje alatt kezdett teljesen elmúlni az érzékenysége a mindennapokban.

2021. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Én 8 éve szültem. Pár hét után elmúlt. A szex csak addig volt nehezebb, amíg szoptattam, mert addig szárazabbak a dolgok odalent. Aztán minden rendben ment. Én most nem érzek a gátsebnél semmi fájdalmat, még frontkor sem. Pedig mindig tangát viselek, az se piszkálja. Szerintem ritka, ha valakinek kihat az egész életére. Ezt nem kéne készpénznek venni. Nem tudom, anyukád miért paráztat be…
2021. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!