Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Körbe tudnátok írni,hogy...

Körbe tudnátok írni,hogy milyen érzés a szülés? Császároztak és most megint nagyon zavar,hogy nem tudom mi vár rám..

Figyelt kérdés

Sürgősségi császárral született a fiam 35.hétre 3 éve.

A császárral jól el voltam,2-3 napig fájt igazán,utána már csak a tüsszentés vagy a hirtelen mozdulat okozott kisebb fájdalmakat,járni,mozogni simán tudtam.Mivel érzéstelenítenek a gerincbe kapott 2 injekciót leszámítva maga a műtét nem fájt,csak ami utána jött.


Szüléssel mi a helyzet? Tényleg annyira erősek a fájások? Rosszabb lesz nekem most,hogy van császármetszésből varratom is?

Ki mennyi idő alatt szülte meg a babát?



2021. aug. 21. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Igen, tényleg annyira erősek a fájások. Még annál is erősebbek. De ez olyan, hogy hiába meséli valaki, az ember csak akkor érti meg, ha maga is átéli. Szerintem a fájdalmat nem befolyásolja, hogy volt egy császárod.

Nekem 3,5 óra alatt lett meg a baba, de így egyből nagyon erős fájásokkal kezdtem. Az utolsó 1-2 óra nagyon nehéz.

2021. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Első baba 7 óra, második 2 óra alatt lett meg.

A fájások erősödnek és sűrűsödnek. Nekem olyan volt mint egy nagyon erős menstruációs görcs. A derekam le akart szakadni. Én minden fájásnál úgy voltam, hogy csak 1 perc aztán pihi (a végén már nincs nagyon ez a pihi 2 fájás között), illetve a fájások alatt a légzésre koncentráltam. Ez sokat segített.

A tolófájás olyan mint a székelési inger, csak ezt nem tudod visszatartani. Aztán az utolsó fájásnál van a "tűzgyűrű", na akkor azt hiszed, hogy szétszakadsz alul. Aztán kibújik a baba és szószerint minden fájdalmat elvágnak.

Tolófájásnál nem éri meg sikítozni, mert elkiabálod az erőd a nyomáshoz (legalábbis nálam így volt) és próbálj meg a szülésznőre figyelni, általában segítenek a helyes légzésben.

Szülés után ha vágták, vagy repedtél, akkor varrnak, de ott max azt érzed, hogy húzzák a cérnát. Az meg csak fura érzés.

2021. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

7 óra?! Még a 2 is riasztó ahhoz képest,hogy egy bakival együtt túl voltam 30 perc alatt kb a császárral.(megvágták az aortám,elfordították a fejem mikor meghallottam az aorta szót és megláttam oldalt a csövön meglódulji az elvezetett vérem..utólag íratták velem alá,hogy bele egyezem abba,hogy tanulók is részt vehessenek a műtéten.. 😰)

Jézus ereje,mit vállaltam megint.Nem is tudom mivel járok jobban,ha össze vagdalnak vagy ha fekvenyomok..🤦🏼‍♀️

2021. aug. 21. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:

8 óra alatt lett meg a lányom, de igazából ebből ami igazán fájdalmas volt, az max 1-2 óra volt, a legvégén. Amire amúgy nem emlékszem, mármint megvan az emlék, hogy akkor ott erősen szenvedtem és kérdeztem a férjem, hogy nem lehetne-e visszamondani most már az előfizetést :D De magára az érzésre nem emlékszem. Amikor elkezdődött, akkor nekem egy erősebb hascsikarás érzése volt, amolyan bélgörcs-szerűség. Nem volt soha fájdalmas a menstruációm, szóval ehhez nem tudom hasonlítani. Viszont nekem az sokat segített, hogy mindig rákoncentráltam a fájdalom ívére, ahogy kezdődött, amikor tetőzött, és ahogy utána szépen enyhült megint. Aztán a szünet. Szépen rá lehet hangolódni amúgy, nekem nem volt nehéz befelé figyelni és elengedni magam, még úgy sem, hogy azért tényleg eléggé fájt. Könnyű és gyors szülés volt igazából, életem egyik legkedvencebb emléke :)

Annyi, hogy amikor az orvos mondta, hogy most lenne az ideje a gátmetszésnek, akkor kifejezetten kértem, hogy ne tegye, de addigra a tolófájások annyira erősen jöttek, hogy hiába mondta a szülésznő, hogy most ne nyomjak, lélegezzem el, a testem teljesen magától nyomta kifelé a babát, nekem ott már zéró ráhatásom volt a folyamatra. Aki jött is ezerrel, kicsit repesztette odalent a dolgokat. Ha lett volna metszés, akkor érzéstelenítettek volna, így viszont az volt az egész folyamatban a legfájdalmasabb pillanat, amikor szakadtak ott a dolgok. Nem lett nagy sérülés, de azon a ponton már az utólagos érzéstelenítés sem segített, szóval a varrásnál nem csak azt éreztem, ahogy húzta a doki a cérnát. Ennek ellenére másodszor sem fogok kérni gátmetszést. Hátha most a gátvédelem az sérülésmentességet is jelent majd :)


Mondjuk a hangoskodásnál nálam is mondták, hogy elkiabálom az erőm, inkább próbáljak meg csendes lenni, én nem éreztem azt, hogy hatékonyabban nyomtam volna, amikor arra koncentráltam inkább, hogy csendes legyek. Nekem így utólag inkább az az érzésem, hogy a szülésznőt és az orvost zavarta a hangom, és azért mondták, mert hogy így is megvoltunk össz-vissz 4-5 nyomásból, az is biztos. És sajnálom, nekem jobban esett a hangom is kiengedni. Idevágó hasonlatként a szex is jobban esik, ha nem arra figyelek, hogy most ne legyek hangos.

2021. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosítani. Minden szülés más. Ha valaki négyszer szül, akkor mind a négy más.

Nekem szülésnél a császáros heg nem akadályozott semmiben. Nem fájt, nem feszült. Semmi gond nem volt vele. A szülés fájt, de utána gyorsabban regenerálódtam, mit császár után. Így, hogy van viszonyítási alapom, inkább a sima szülés, mint a császár.

2021. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36 órát vajúdtam,ebből 15öt már oxival. De nem ijesztgetek senki soha...mindenkinek más. Én ezerszer újracsinálnám pedig borzasztó volt
2021. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 10 órát vajúdtam. Az első órákban mosolyogva csevegtem a férjemmel. Amikor erősödtek a fájások, a párnába fúrtam a fejem, az valamiért engem megnyugtatott, és a sóhajokat is tompította, engem ez nyugtatott. Az utolsó két óra volt durva, amikor már tényleg csak sodródtam az árral, akkor én már nem tudtam fókuszálni, nekem nem ment a befelé figyelés. A szülésznő karját szorítottam, nagyon jól esett a bátorítása, próbálta elmagyarázni a helyes légzést.. A tolófájások nem mondom, hogy nem fájtak, de meg sem közelítették a vajúdás végét, nekem megkönnyebbülés volt, tudtam, hogy hamarosan érkezik a kisbabám, hatalmas erőt merítettem, 4-5 nyomás után már a karjaimban volt. Volt gátmetszés, egyáltalán nem éreztem belőle semmit, ahogyan a varrást sem. A varrás inkább azért idegesített, mert már rajtam volt a kisfiam, és vártam, hogy végre kettesben legyek vele, ne terelje el senki és semmi a figyelmem. A szülés iszonyat fájdalmas, de a fáradtságot leszámítva kutya bajom nem volt utána, kicsit fájt a sebem. Hozzátenném, én fájdalomcsillapítás nélkül szültem, mert akkor nem volt rá mód, hogy kapjak edát. Ha lenne a kórházban ilyen lehetőség, én legközelebb kérném. De eda nélkül is újra belevágnék, mert ez a kis lurkó mindenért kárpótol. :)
2021. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az elso fajastol a vegeig osszesen 12 ora telt el. Mikor valaki azt irja, hogy 8-10-20 stb oraig tartott a szules, ne azt kepzeld el, hogy ennyi idon keresztul kinok kozepette fetrengett vagy ennyi ideig folyamatosan tolta ki a gyereket. A szelsoseges esetektol tekintsunk most el (inditas, nem tagul a mehszaj, komplikaciok). Egy sima termeszetes szulesnel elkezdodnek a fajasok ami az elejen ritkabb es enyhebb. A vegere erosodik es surusodik be, majd jon a kitolas es mikor kint a baba a legnagyobb fajdalmak nyomtalanul elmulnak. Ket fajas kozott is olyan, mintha semmi nem tortenne. En arra emlekszem, hogy uton a korhazba mar 3-4 percenkent jottek a fajasok es mindegyiknel arra gondoltam, csak erjek be, elso dolgom lesz epiduralis erzestelenitot kerni. Majd jott 1 perc nyugi a ket fajas kozott amikor meg azt gondoltam vegulis azert annyira nem is veszes az egesz. Az utolso 2 ora volt pokoli, akkor barmire hajlando lettem volna, hogy elmuljon a fajdalom. Mire beertem a korhazba mar tul keso volt epiduralist kerni, igy fajdalomcsillapitas nelkul szultem. Az agy kitorli a fajdalom emleket es tenyleg pozitivan gondolok vissza a szulesre. Az orvos es a szuleszno is nagyon profi volt, korhazba erkezestol szamitva masfel oran belul kezemben volt a baba es a gatrepedest is megusztam. Nem felek a kovetkezo szulestol.
2021. aug. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint sokan leírták már, mindenkinek más. Nekem rettenet fájdalmas volt.

Hajnali 5 körül indultak be a fájások. Indulás előtt még zenére táncikáltam, guggolásokat csináltam otthon, simán beszélgettem a férjemmel, hogy ettől vannak úgy oda a nők? Aha.. Kórház, burokrepesztés, és indult a buli. 3.5 óra volt, de sokkal többnek tűnt. Borzasztó volt, hánytam már a fájdalomtól, szerintem a vége felé kaptam egy kisebb sokkot is, mert vannak képkiesések. Nem tudom semmihez hasonlítani. Nekem erős menstruációs görcseim vannak, de az a közelébe sem ért a szülésnek..Tolófájás nekem már egyáltalán nem fájt, és ahogy kibújt a baba, az sem. Kicsit szakadtam, összevarrták, na az még kellemetlen volt. Aznap még nagyon remegtem valamiért, utána már simán felkeltem, ültem, sétáltam, hamar felépültem belőle.

2021. aug. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!