Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha leesik a köldökcsonk,...

Ha leesik a köldökcsonk, hogyan kell tovább ápolni a köldököt? Mikor érheti leghamarabb víz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk a kórházban se kellett ápolni semmit se engedtek rászórni se lefedni le is esett nemegész egy hetesen. A védőnő egyszer nézte meg csak.


Már aznap fürdettük úgy hogy a pocakját is locsolgattuk.

Csak annyit kell figyelni hogy nem-e pirosodik be nem-e fertőződik (nem fog)

2010. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na erről mi több véleményt is kaptunk. A kórházban azt mondták, hogy minden peluscserénél alkohol+hintőpor. A védőnő azt mondta, hogy csak napi 5 alkalommal, de alkoholt ne, csak hintőport. Máshol azt olvastam, elég napi 3 alkalommal.

Így én saját magamtól azt csináltam, hogy napi 2 alkalommal alkohol és napi 3-4 alkalommal hintőpor is.

1 hét alatt esett le a köldökcsonk,utána még hintőporozgattam, amíg be nem gyógyult a seb rendesen.

Mi egyből fürdettük a babát, és érte víz a sebet, persze nem áztattuk, kb 3 percig tartott a fürdetés, és úgy engedtük a vizet, hogy ne érjen fel a hasáig.

2010. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, nálunk a kórházban is ápolták és a gyerekdoki is írt fel 2%-os szalicilsavas alkoholt, fülpucival kell először kezelni, majd fertőtlenítő hintőporral beszórni. 1 hét után leesett a csonk, de utána az egy nyílt seb, még pár hétig kezeltem, csak utána vizeztem be.
2010. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
víz érheti már születés utáni napokban is, csak az a lényeg, hogy ne percekig. Amíg be nem gyógyul teljesen alkoholozni és hintőporozni kell, de érheti víz nyugodtan.
2010. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
Szaliciles alkohollal kell letörölni és köldökre való hintőporral kell beszórni (a doki felírja + steril vattát kell venni hozzá a patikában) napjában legalább 5x. Kb 1-1,5 mire leesik, utána elég ha csak az alkohollat törölgeted át napi 2-3 alkalommal. Ha leesett, hintőport ne szórj rá, mert beleragad. Én a fürdésnél vigyáztam rá még kb 2 hétig. Az a biztos.
2010. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!