Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor hozhatom haza a leghamar...

Mikor hozhatom haza a leghamarabb a babát, ha nincs probléma? Van itt olyan, aki egyéb ok miatt saját felelősségére korábban hazament a babával?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én Jászberényben szültem és ott úgy van ha délig megszülsz az már 1.napnak számít. Ha délután akkor másnap kezdődik az 1.nap. Összesen négy napot kell bent lenni. Vagyis a 4.napon már lehet hazamenni. Azt meg mindenki kibírja.
2011. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 judavi ***** válasza:
Én a Bajcsyban szültem 7 hete. Ott azt hiszem délután 3-tól számítják másnapnak az aznapot. De ha minden rendben,akkor 72 óra múlva már mehettek is :)
2011. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs probléma, szerintem a babát rögtön hazaadják.

Viszont ha te kijössz saját felelősségedre és lesz valami veled, a nőgyógyászatra visznek vissza, ahol viszont már nem lehet veled a gyereked.

Max a csecsemőosztályra tudod bevitetni.

Ezért szokták javasolni, akkor hagyd el a kórházat mikor már tutira nem fogsz visszakerülni vérzéssel, gyulladással akármivel.

De a gyerek miatt mehettek haza, akár a szülést követően azonnal. ,


Egyébként én ezért nem mentem haza, mert az borzalmas lett volna, ha történik valami és én nem lehetek az újszülöttem mellett és csak magamnak köszönhetően. Mit csináltak volna vele az otthoniak.

2011. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A négy napot azért illik kivárni, az anyával és a babával is történhet bármi/ a pici pl besárgulhat, ami után mehetne vissza a kórházba. A nyugalom többet ér Neki, és az anyának is az a pár nap pihi-otthon úgysem lesz egy nyugodt perce sem.


Szóval csak nyugi :)


Egy két éves és 33 hetes pocaklakó anyukája

2011. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudjátok az a harci helyzet,hogy van itthon 2 kicsi,és nem biztos,hogy megfelelő felügyeletet találunk. Szeretnék minden eshetőségre felkészülni,és ha kell,akkor már a 2-3. napon hazajönni.


Ha már a 2-3. napon hazaengedik a babát is,akkor mikor veszik a sarkából a vért,amit a 4. napon szoktak? Vagy akkor hamarabb leveszik tőlük a vért?

2011. jún. 28. 18:46
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Szülés után azonnal (pár órával utána)hazamehettek saját felelősségre, sarokvérvételre vagy visszaviszitek v a házi gyermekorvost meg kell kérdezni, h vállalni tudja-e. Ilyenkor azért biztos jönnek a dokik a kifogásaikkal, de jogod van hazamenni a gyerekkel együtt.
2011. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Az egyik szobatársnőm két nap után hazament a babájával. Már nem az első gyerek volt, rendbe volt minden mindkettőjükkel és nem akarta a december 24-ét a kórházban tölteni. A gyerekorvos is mondta neki, hogy nyugodtan menjen, semmi baj nem lesz belőle.


Az orvosom szerint igazából 24 órát érdemes bent maradni, addigra kiderül, ha valami gáz van. A 3-4 nap csak azért van kitalálva, hogy a kórház több pénz nyúljon le a TB-től.


Én is most várom a második babámat, tervezem, hogy ha minden rendbe lesz, egy nap után én is lépek.

2011. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Minden esetre felkészülök,és megkeresem a betegek jogait,lehet ki is nyomtatom majd,hogy ha úgy alakul hogy nem maradhatok,akkor kevesebbet akadékoskodjanak.

2011. jún. 28. 19:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Anno a kórházban annak a szobatársnőmnek beszólt az egyik ápolónő, hogy mi az hogy két nap után hazamegy! A gyerekorvos világosította fel, hogy ez nem egy börtön, innen mindenki akkor megy el, amikor akar.
2011. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Budapesten a Bajcsyban 3 nap,ha este 6-ig szülsz.Bár én 6 óra 5-kor szültem,és elengedtek 3 nap múlva.
2011. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!