Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurális érzéstelenítőt...

Epidurális érzéstelenítőt mikor adják be leghamarabb?

Figyelt kérdés
Múltkor láttam a tvben, hogy egy lánynak, aki szült, addig nem akarták beadni az epidurált, amíg ki nem tágul legalább 3 cm-re. Itthon is így van, vagy ha nagyon kéri valaki, előbb is beadják?
2010. aug. 25. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy a korház egyáltalán adja-e. Rengeteg korház magyarországon nem adja.


én külföldön fogok szülni, itt akár az elsö percben is beadják. császár ellene s a korház így csak végszükség esetén császároznak de epidurálist vagy spinálist bármikor beadják. persze gondolom el kell hogy kezdödjön a szülés, mert hiába nem adják be.

2010. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A műsor amerikai volt, és annak ellenére, hogy a lány nagyon szenvedett, tépte a ruháját, stb. csak nagyon sok órával később adták be.

Én itthon fogok szülni, de fizetek érte, kifizetem az epidurál árát is, tehát biztos, hogy adni fogják. De azért kérdeztem, hogy itthon van-e erre szabály, mikor adják be, vagy lehet kérni amikor úgy érzed, hogy fáj, a tágulástól függetlenül?

2010. aug. 25. 11:40
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha 3 cm-es tágulásnál tépte a ruháját...mi lehetne később?! :O Pl. ha nincs is eda. Én 4 cm-es tágulással mentem be a kórházba---de még sétáltam.....

Persze nem egyforma az ingerküszöb....


Egyébként én is úgy tudom, 2 ujjnyi tágulásnál adják.

2010. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
fájdalomküszöböt akartam írni-elnézést
2010. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2 ujjnyit meg szokták várni. Ha előbb beadják, nagyon lelassíthatja a folyamatot.

Én 2 ujjnyival mentem be a kórházba, de bőven bírtam még, azért az még nem a ruhatépős állapot :D. Aztán 5 inkább 6 óra múlva ajánlották, akkor volt 3,5 ujjnyi, hogy beadnák az EDA-t, és akkor oxitocint is kötnének be, mert nagyon lassan tágultam. Egy adagot kaptam, ami 2 órán keresztül hatott. Utána ugyanúgy visszajöttek a fájások, és még kb 2 óra múlva lett meg a baba.

2010. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom, én voltam már szülésen, és a tesóm is csak később kérte, de ő tágult is normálisan, 6 óra alatt lezajlott minden.

A lényeg, hogy ebben a műsorban a csaj mire 3 újjnyira (bár a tvben ezt cm-nek fodították) kitágult eltelt vagy 12 óra, nehezen tágult, de egyre több fájdalma volt, ordított meg minden, lehet oxitocin hatása, lehet, hogy csak alacsony a fájdalomküszöbe.

A lényeg, hogy kíváncsi voltam, hogy ezt időhöz kötik, táguláshoz vagy bármikor kérhető.

2010. aug. 25. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Aki itt leszolja hogy 3 centira tágult és tépte a ruháját az biztos könnyen szült.


Szomszéd asszonynak másfél napig egy perces fájásai voltak, és 3 centinél tovább nem tágult. Aztán mikor már ájulás szélén volt akkor a bába ajánlotta neki az epidurálist, így nem kellett megcsászározni.


nem mindenki tágul egyformán, neki vákummal szedték ki a babát a végén pedig 2800 grammos volt a baba.

2010. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sztem bármikor beadható, ellene általában az aneszteziológus hiány szól. Túl korán azért sem adják be, mert akkor több gyógyszer kell a végéig (ínséges időkben a kórházakban ez is számít). Csak a kitolást lassítja, a tágulást csak akkor, ha emiatt fekvő helyzetbe kényszerül a kismama (bár sokszor enélkül is fekszik, ami nem jó). Kétujjnyi tágulás fölött nem szokták már beadni, mert sokszor mire beadnák és hatna, már kint is van a baba.
2010. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én voltam az egyik aki megemlítette, mint írtam a fiammal 16 órát vajúdtam.. De 2 ujjnyinál még a 10 sokadik óra után sem téptem a ruhám...

Ellenben mikor kézzel tágított a doki fájások közben - az fájt.


A lányommal 24 órán keresztül 10 perces fájásaim voltak.... nem aludtam már 2. éjjel-úgy mentem a rákövetkező hajnalban szülni. 2 ujjnyival...kaptam még rá oxit, utána kezdtem tágulni, a legrosszabb az utolsó 1 óra volt (oxi bekötése után)....


Szóval, ha Te mondod kedves-akkor tényleg könnyű volt :)

2010. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

12 órát nem kaphattam meg, mert csak addigra tágultam 2 ujjnyira (volt aki beadja, de nem lehetett).

Egyébként 4 ujjnyi felett sem adják be.

2010. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!