Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mikortól lehet...

Császár után mikortól lehet kádban fürödni?

Figyelt kérdés

Imádom áztatni magam a kádban, viszont sajnos császárom lesz. A műtét után mikortól lehet újra fürödni, és az első napokban a zuhanyozás hogy zajlik? Érheti víz a sebet?

Köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 30. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első napokban nem érheti víz!!Sőt a varrat kiszedéséig nem.Egy tippet tudok adni a zuhanyzáshoz ami tényleg beválik mivel nem nagyon tudsz mozogni.Előre hajolsz és a zuhany rózsát a combjaid között fogod meg.Így le tudsz mosakodni és tudsz vigyázni hogy ne legyen vízes a seb.Az első kádas áztatás ha már nem vérzel.(nekem ezt mondta a doki)
2010. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor nem lesz olyan egyszerű...

még egy kérdés: és a hüvelyt hogy lehet tisztán tartani, ha még mozogni is nehéz lesz + víz sem érheti? Gondolom akkor a guggolás is nehezemre fog esni, hogy úgy tisztítsam le magam.

2010. aug. 30. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Magáz a hüvelyedet belülről nem szabad tisztítani 6hétig.nagy a fertőzés veszély.kívülről a persze intim mosakodóval lehet!!gugolni legalább 1hónapig nehéz lesz.legalább is én nagyon nehezen bírtam.
2010. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Magát
2010. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A hüvelyt sosem kell tisztítani, sőt káros is. A hüvely öntisztuló.


Mindegy, hogy milyen szülés, császár vagy spontán, a méhlepény levált a méh faláról, nagy vérző sebet hagyva maga után. A méhszáj meg nem zárul be azonnal a szülés után. Ezért nem szabad beleülnöd a kádba, akkor sem, ha a császáros sebed már begyógyult, majd csak a 6 hetes kontroll után.


A zuhanyrózsával szépen meg tudsz alulról tisztálkodni, csak a külső nemi szerveket kell tisztítani, a hüvelybemenetig, beljebb már nem.

2010. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6 hétig biztosan nem fürödhetsz. 6 hetes kontrollon kérdezz rá az orvosnál, hogy most már engedi-e.


Én is nagy fürdős vagyok és nehezen viseltem nagyon ezt a 6 hetet, iszonyatosan vágytam rá, de muszáj kibírni :)


És ez tényleg független a szülés módjától, egy nyitott sebfelszín van a méhedben, ahonnan a lepény leált.

2010. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én császáros voltam másfél éve...

Fürödni az első hat hétben tilos, zuhanyozás: Kedden császároztak, szerdán már tusolhattam, pedig bent voltak a varratok, felszívódót kaptam. Szóval nem kell félni, lehet tisztálkodni rendesen, az persze már más kérdés, hogy nem esik jól lehajolni tusolás közben a frissen vágott hasaddal. :)

2010. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!