Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell császár után...

Miért kell császár után legalább egy évet várni a teherbeeséssel?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez egy komoly seb és mindennek össze kell rendesen nőni. Mégis mi történhet ha valaki hamarabb teherbe esik?
2011. okt. 27. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A méhnek össze kellene rendesen forrnia, mivel a terhesség alatt extrém módon tágul a méh, meg a sebhely is, és adott esetben a terheség alatt akár szét is repedhet, amibe bele lehet halni.
2011. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 coffeez ***** válasza:
Már megválaszoltad magadnak az elejét. Második kérdésedre a válasz: Akkor 100% programozott császár lesz, mert nem szabad erőlködni szülésnél, és túlhordani sem. Kórházban leszel a végén kicsit hosszasabban. Ennyi.
2011. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 coffeez ***** válasza:
Ja és ahogy magamat ismerem, végigparáznám a várandósságomat, hogy úristen szétnyílik a seb..
2011. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sokszor rendben lezajlik a terhesség és nem okoz gondot az előző császár.

De mivel a méhet, a hasfalat is szétvágták, ezért érdemes várni, hogy teljesen meggyógyuljon, regenerálódjon a test. Különben te is és a baba is életveszélybe kerülhet. Ezért egyes doki 1 évet, mások 2 évet is javasolnak.

A mai orvostudomány állásával már végig figyelemmel kísérik a terhességeket, és beavatkoznak, ha baj van. Tehát ki lehet hordani egy másik babát is 1 éven belül, de minden test más, minden terhesség más, minden császármetszés más lehet. Megfontoltan gondolkozva, felesleges kockáztatni.

Persze ha véletlenül jönne a baba, akkor inkább még egy császárt választanék rövid időn belül, mint abortuszt azt hiszem.

2011. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92 júli végén születtem meg ikertesóm császárral, következő juniusban (majdnem egy év) anyám teherbe esett, Bp.-n laktunk, 4. terhessége volt, természetes úton akart szülni Debrecenben vállalták el, úgy tudom nem volt gond, a terhesség alatt mondjuk daganatos volt meg fejlődött vissza a magzat, de végül nem lett semmi gond, egészséges lett.
2011. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm első babája sürgősségi császár lett, 8 hónap múlva ismét terhes volt. Teljesen kiakadt, mikor természetes szülésre biztatták, az előző szülés nagyon megviselte lelkileg, császárt akart. Utólag már örült, hogy sima szülés lett. Nekem 20 hónap különbséggel születtek a gyerekek, de császár lett a 2. is, de nem a heg miatt, hanem mert megint elakadt a gyerek. Egyáltalán nem izgatta a heg a dokikat.
2011. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én tavaly júliban szültem a lányom és februárban terhes lettem.Holnap megyek programozott császárra mert nagyon gyorsan vékonyodik a heg.38.2 napos leszek holnap.És a hegszétválás miatt a legveszélyesebb a korai teherbeesés én is ezen paráztam nagyon de ahogy közeledik a nagy nap nem félek de ha egy kis nyíllalást éreztem már szívem szerint szaladtam volna dokihoz úgyanis azt nem érzed ha reped csak annyi hogy szépen elvérzel:(
2011. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
azért ne várd meg, míg elvérzel, hívjál mentőt kedves utolsó, vagy vigyen valaki gyorsan kórházba, és kívánom a legjobbakat. Ismerősnél lepényleválás volt, rohantak a kórházba és nem lett gond a nagy ijedségen kívül.
2011. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem várom meg:)Mint említettem holnap már meg császároznak:)
2011. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 coffeez ***** válasza:

17:27

Drukkolok! :)

2011. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!