Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meg lehet választani, hogy...

Meg lehet választani, hogy természetesen vagy császárral akarunk szülni? Testvéremnek aranyere van és szemüveges, a természetes szülés mindegyiken ronthat. Kérhet császárt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérni sajnos nem kérhet. Viszont ha elmegy szakorvoshoz a problémáival akkor kaphat egy javaslatot amit a szülész-nőgyógyász nem bírálhat felül így meg fogja császározni.
2010. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van aranyerem, és szemüveges vagyok, de eszembe sem jutott császárt kérni.Meg is szültem természetes úton, és sem az aranyerem, sem a szemem nem lett rosszabb. Az én dokim pl. nem is javasolta volna. De ha a szemész azt mondja, gáz, akkor a nőgyógyász meg fogja műteni.
2010. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt aranyerem (megjegyzem, ennyi erővel majdnem mindegyik többedszerre - természetes úton - szülő nőt császározhatnák), és erősen rövidlátó vagyok. Én pont azért mentem minden szülésem előtt szemorvoshoz, hogy adjon igazolást, hogy SZABAD szülnöm természetes úton, mert nem szerettem volna császárt. És nem lett semmi bajom, nem rontott egyik problémámon sem a szülés (pedig 4 kiló feletti babákat szültem, nem csak úgy kicsusszantak)

Ha csak emiatt fél, nem kell paráznia.

Nem véletlenül mondják/írják mindenhol, hogy sokkal jobb a természetes szülés. A császárra úgy kellen tekinteni, mint egy komoly, ÉLETMENTŐ NAGYMŰTÉTRE.

2010. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet választani, az aranyér nem indok, de ha annyira rossz a szeme, akkor szemész szakorvos javasolhatja a császárt a nőgyógyásznak.
2010. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szemész mondta, mert nagyon rossz (-10es) a szeme. Ha meg lézerrel megműtteti, azért nem ajánlott állítólag. Még nem terhes csak próbálkoznak, csak előre gondolkozik.
2010. aug. 30. 21:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a rossz szem nem indok a császárra. A szemész szakorvos a szemfeneket vizsgálja majd meg, az pedig ugyanúgy lehet rossz egy szemüvegmentes kismamának, mint a sokdioptriásnak jó. Majd ha pocakos lesz a tesód, mindenképpen kérjen az aktuális állapotról egy szakvéleményt. Ha viszont a szemész azt mondja, hogy császár, akkor császár.

Az aranyér pedig elég sok kismamánál előjön, kinek kicsit, kinek nagyon.

2010. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! igazából a szemüveg a dilemmája, mert ha az aranyere lesz durva az kezelhető, de ha megvakul az nem..
2010. aug. 30. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:

az én szememet lézerrel műtötték voltam szemésznél, azt mondta nyugodtan szülhetek.

Semmi köze a dioptriához meg a lézeres műtéthez. Nem emlékszem mit mondott, elmagyarázta , de nekem csak a szülés volt a lényeg, így nem figyeltem, de valójában az rossz szemhez társulhat valami egyéb, ami kizárja a természetes szülést. De ha csak simán rossz a szeme, egyéb probléma nélkül, nyugodtan szülhet.

Ja és aranyerem is van. És szülésre készültünk, végül pedig életmentő nagyműtét lett belőle, mert oxigénhiányos volt a babám, egészen kék színű volt amire kiemelték.

2010. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyan már, csak pénz kérdése az egész. Szerintetek annak a rengeteg császármetszésnek amit manapság végeznek mindnek van megalapozott egészségügyi oka? Fenét. A rengeteg "sztár" akár Magyarországon, akár külföldön szinte egytől egyig császárral szül néhányan bevallottan azért mert félnek a szüléstől. Szóval csak meg kell keresni a megfelelő orvost egy kis borítot csúsztatni a zsebébe és már mehet is a császár. Én nem azt mondom hogy ezzel egyetértek vagy ez rendjén van, csak ezek a tények.
2010. aug. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*borítékot
2010. aug. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!