Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha bekakil a...

Mi van akkor ha bekakil a magzatvízbe a baba? Mit tesznek? Illetve rögtön gondra ad okot?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzésveszélyes.Szülés megindítása ill. császár.
2010. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szülés közben kakilt bele, egy hétig antibiotikumot kapott, de szerencsére nem kaptunk el semmilyen fertőzést, sem ő, sem én.
2010. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ mennyire kakil bele. Nekem burokrepesztéskor enyhén mekóniumos volt a magzatvíz, de még 6 órát hagytak vajúdni. A vége sajnos így is császár lett. A kisfiam nem kapott fertőzést, én viszont igen. Bár tutira nem mondták, hogy attól, de másnapra belázasodtam, antibiotikumot kellett szednem.
2010. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Mivel a vízbe kakilásnak az elsődleges oka az oxigénhiány szokott lenni, ezért igen, ez feltétlenül gondot okoz. Tehát a baba fertőzése a kaki következménye, de eleve már akkor kakilnak bele, amikor gond van.
2010. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Burokrepesztés, oxitocin és ha ettől nem indul meg a szülés

akkor császár.


Nekem is enyhén kakis volt a magzatvizem,10 órát vajúdtam, majd császár lett, mert nem tágultam és gyengült a szívhang. Szerencsére sem én, sem a baba nem kaptunk el semmilyen fertőzést.

2010. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is belekakilt a magzatvízébe a kislányom, de ez csak a császár után derült ki, egy fél napot vajúdtam!

Egy hétig bent voltunk a kórházban, 5 napig kapott antibiotikumot, lázas volt 2 napig, nézték a vércukrát és 2 napig egy kis oxigént is kapott, szülés után mivel fázott inkubátorba rakták éjszakára! A 2. napon hozták ki szoptatni, addig én mentem be hozzá! Remélem nem lesz a hátulütője a születési körülményének a fejlődésére!

7 hónapos kislány anyukája!

2010. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Mikor hazahoztuk (de már odabent is) az orra szürcsögött, mikor valaki meg lenne fázva...sterimár orrspray-el rendbe hoztuk!

2010. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megindítják a szülést az oxigénhiány és a fertőzésveszély miatt. Nekem a kórházban folyt el a magzatvizem az első adag víz színű volt, de a második már zöld. Hívták a dokimat, aki mondta, hogy ki kell venni a bébit. Oxitocint kaptam, ami felgyorsította az eseményeket.A magzatvíz elfolyásától (kakitól) számítva 2 és fél óra alatt meg lett a kislányom, nem kellett a császár. Viszont 2 órára oxigénbúrába tették, de minden rendben volt utána. Most 14 hónapos.
2010. szept. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos,5 nappal hordtam túl. Sűrű meconiumos volt a magzatvíz,amikor elfolyt.

A picikém nyelt belőle elég sokat,így amikor kibújt befogták a száját és elrohantak vele.1 napig kabinoxigénben volt,és fertőzést kapott a magzatvíz miatt,így kimosták a gyomrát és 2 hetes koráig antibiotikumot kapott.Nekem nem indították 4,5 óra alatt lett meg.Még a mozgás fejlődésben jelenleg a forgásnál tartunk,most kezdjük a Pető intézetet,a szemével is bajok vannak,ataxiás.Ja és szülés előtt nem látták tisztának a magzatvízet,de 2 !!főorvos!! azt mondta,hogy sötét a haja gyereknek és hazaküldtek.Az apgarja 6/8 lett

2010. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajna van hogy rosszul végződik. Unokabátyáméknak most a nyáron belehalt a kisbaba szülés közben. Tüdejébe ment a magzatszurok és nem tudták újraéleszteni.

Szomorú hogy ilyen megtörténhet a 21. században. :-(

2010. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!